لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه پرستاری در خارج از کشور

شهریه پرستاری در خارج از کشور
شهریه پرستاری در خارج از کشور : پرستاری در خارج از کشور یک حرفه ی مراقبتی و بهداشتی بوده و دارای درامد بالایی نیز می باشد. افرادی که قصد تحصیل پرستاری در خارج از کشور را دارند می بایست دارای مدارک و شرایطی بوده و همچنین از کشور هایی که پرستاری در خارج از کشور را به خوبی و با شرایط تحصیلی عالی ارائه می دهند مطلع باشند.

شهریه پرستاری در خارج از کشور

 اگر قصد شما پرستاری در خارج از کشور می باشد می توانید از کشور هایی که در این زمینه فعالیت خوبی دارند و از شهریه ی تحصیلی در آن ها به کمک این متن، مطلع شوید. در ادامه نام چند کشور مناسب برای ادامه تحصیل پرستاری در خارج از کشور ذکر شده است.

 شهریه پرستاری در کانادا

 شهریه پرستاری در خارج از کشور در کشوری مانند کانادا شامل ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. این هزینه تنها مربوط به شهریه می باشد و برای تحصیل در کانادا در رشته ی پرستاری شما نیازمند هزینه زندگی دانشجویی نیز می باشید که این هزینه در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه می باشد.
مدت زمان تحصیل پرستاری در این کشور ۲ تا ۴ سال می باشد. شهریه تحصیلی در مقطع لیسانس نیز در حدود ۶۵۰۰ دلار در سال می باشد. در مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز این میزان شهریه در حدود ۷۰۰۰ دلار در سال است. در میان دانشگاه های کانادا در زمینه ی پرستاری دانشگاه تورنتو با میانگین ۳۸۰۰۰ دلار در سال، دانشگاه کلمبیا در حدود ۸۵۰۰ دلار در سال و دانشگاه مک گیل در حدود ۸۰۰۰ دلار در سال می باشد.

شهریه پرستاری در آمریکا

در صورتی که شما قصد داشته باشید دوره های پرستاری و پزشکی را در دانشگاه های دولتی کشور آمریکا بگذرانید، شهریه ی تحصیلی شما در حدود ۳۵۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ دلار در یک سال می باشد. هزینه تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس در حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته ی پرستاری در آمریکا در حدود ۲۲۰۰۰ دلار و برای تحصیل دکتری در حدود ۳۵۰۰۰ دلار به بالا می باشد.
میانگین خرج سالانه در کشور آمریکا برای زندگی دانشجویی نیز در حدود ۱۲۰۰۰ دلار می باشد. دانشگاه هاروارد به عنوان بهترین دانشگاه در این زمینه در ماساچوست آمریکا بوده و شهریه ی تحصیلی در این دانشگاه در رشته های پزشکی و پرستاری در حدود ۴۵٫۲۷۸ دلار می باشد.

شهریه پرستاری در ایتالیا

شهریه رشته ی پرستاری در کشور ایتالیا که دارای شرایط خوبی برای تحصیل می باشد بدین ترتیب که در حدود ۱۵۰۰ الی ۳۸۰۰ دلار در یک سال تحصیلی بوده و علاوه بر شهریه ی دانشگاهی هزینه زندگی در ایتالیا نیز در حدود ۶۰۰ دلار در ماه می باشد. دوره های پرستاری در کشور ایتالیا نیز ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.
شهریه دوره های کارشناسی، ارشد و دکتری در ایتالیا به طور میانگین در حدود ۱۲۰۰ ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد. از دانشگاه های مورد تایید پرستاری در ایتالیا می توان به دانشگاه تور ورگاتا، ساپینزا و پادووا اشاره کرد.
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. نجمه گفت:

  سلام . ببخشید من پرستاری ترم ۷ ازاد میخونم . میانگین معدلمم بالای ۱۸ است. میخواستم ببینم چطور میتونم پذیزش برای دانشگاه تورنتو بگیرم ؟…مدرک دانشگاه ازاد قبول میکنن ؟ اگر نه ؛ باید چه کار کنم برای پذیرش ؟… ممنون میشم راهنماییم کنید

 2. Negin R گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون. من یه سوالی داشتم ایا رشته پرستاریو بدون هیچ آزمونی میشه تو دانشگاه خصوصی خارج خوند؟منظورم اینکه ایا ازمون داره یا نه؟واینکه هزینش تو کشوری مثل ترکیه سالی چقدره؟هیچ راهی وجود نداره بدون ازمون تو خارج کشور پرستاری بخونیم؟ اگه جواب بدین ممنون میشم

  • Saya Daniali گفت:

   سلام امکان خواندن این رشته بدون ازمون در بسیاری از کشورها وجود دارد ترکیه هم دانشگاه های بدون ازمون دارد

 3. مبینا گفت:

  باسلام و تبریک سال نو . لیسانس مامایی دارم میتونم ارشد پرستاری در کانادا بخونم ؟ یا کشور دیگه ای

 4. مبینا گفت:

  با سلام دوباره . ببخشید اینکه گفتید بله برای کاندا بود ؟ اگه منظورتون کشور دیگه ای هست میشه بگید کدوم کشور ؟

 5. ایدا گفت:

  سلام خسته نباشین

  اگه بخواییم از همون اول برای لیسانس بریم برای پرستاری چی ؟ ازمونش ؟ یا اول باید بریم کالج یا ن ؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021