لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه مهندسی صنایع در خارج از کشور

شهریه مهندسی صنایع در خارج از کشور
شهریه مهندسی صنایع در خارج از کشور : رشته ی مهندسی صنایع یکی از رشته های پر طرفدار و کاربردی در میان رشته های گروه علوم مهندسی می باشد که دانشگاههای کشورهای کانادا، اسپانیا و آمریکا، بهترین آموزش را در این رشته در تمام دنیا ارائه می دهند.

شهریه مهندسی صنایع در خارج از کشور

به همین دلیل در ادامه مطلب شهریه ی مهندسی صنایع در خارج از کشور را در مراکز آموزش عالی این سه کشور مورد بحث و بررسی قرار داده ایم.

شهریه ی مهندسی صنایع در کانادا

برای تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع در حدود ۲۱ دوره برای گرایش های مختلف این رشته در دوره ی کارشناسی و ۱۴ دوره برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور کانادا برگزار می شود که از چنان قدرت و کیفیت آموزشی برخوردارند که تحصیل در آن ها در این کشور، شهرت جهانی پیدا کرده است.
مهم ترین بحث بعد از انتخاب دانشگاه های این کشور برای ادامه ی تحصیل، موضوع شهریه ی مهندسی صنایع در خارج از کشور در مراکز آموزش عالی کانادا می باشد. در همین راستا باید بگوییم که دانشجو باید برای پرداخت حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال برای شهریه ی دانشگاه و آموزش در دوره های مختلف این رشته، برنامه ریزی داشته باشد.
دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه ها در رشته ی مهندسی صنایع در این کشور می باشد که هزینه تحصیل در آن در مجموع برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بین ۱۶ تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد.
افزون بر شهریه ی دانشگاه دانشجو باید ماهانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را برای هزینه ی زندگی در کانادا کنار بگذارد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شهریه ی مهندسی صنایع در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای معروف در زمینه ی آموزش دوره های مهندسی صنایع می باشد که هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های مهندسی آن، به خصوص گرایش صنایع روانه ی این کشور می شوند.
بررسی شهریه ی مهندسی صنایع در خارج از کشور و در دانشگاه های کشور اسپانیا نشان می دهد که شهریه ی دانشگاه های دولتی برای دوره ی لیسانس ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال، در دوره ای سه تا چهار ساله  برای فوق لیسانس ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال  در  دوره ی ۱ تا ۲ ساله تخمین زده می شود.
هزینه ی تحصیل در دوره ی دکتری این کشور معمولا رایگان می باشد و دانشجو فقط ملزم به پرداخت ۵۰۰ یورو در سال به دانشگاه است .
البته کسی که در دانشگاه های خصوص این کشور مشغول به تحصیل شود، باید با تفاوتی فاحش، مبلغی بین ۱۳ تا ۱۸ یورو را برای دوره های مهندسی در نظر بگیرد.

شهریه ی مهندسی صنایع در آمریکا

کشور آمریکا دوره های مختلف رشته های مهندسی را در برترین دانشگاه ها برگزار می کند. یکی از رشته های مورد استقبال  برای تحصیل در این کشور، رشته ی مهندسی صنایع می باشد. دانشجویان برای شهریه ی مهندسی صنایع در خارج از کشور،  در دانشگاه های آمریکا برای دوره های مختلف باید هزینه هایی به شرح زیر را پرداخت کنند.
دوره ی لیسانس (۳ تا ۴ سال)  ۲۰۰۰۰-۱۶۰۰۰ دلار در سال
دوره ی فوق لیسانس (۱ تا ۲سال) ۲۲۰۰۰-۱۷۰۰۰ دلار در سال
دوره ی دکتری ( ۳سال) ۲۲۰۰۰-۱۷۰۰۰ دلار در سال
هزینه ی مطرح شده به صورت میانگین برای تحصیل در همه ی دانشگاه های دولتی این کشور می باشد.
علاوه بر شهریه ی دانشگاه و هزینه های تحصیلی، دانشجو باید سالانه مبلغ ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار را به نسبت زندگی در ایالت های مختلف این کشور، کنار بگذارد.( کمترین هزینه =شیکاگو و بیشترین هزینه =کالیفرنیا )
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021