لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه شیمی در خارج از کشور

شهریه شیمی در خارج از کشور
شهریه شیمی در خارج از کشور، رشته ی شیمی، فیزیک و زیست شناسی از رشته های بسیار جامع در جهان می باشند. تحصیل در رشته ی شیمی دارای گرایش های مختلفی می باشد.
تعدادی از گرایش های این رشته از جمله گرایش داروسازی، علم مواد و یا سایر گرایش ها دارای درآمد بالایی است و جدا از هزینه های تحصیلی تقریبا زیادی که داراست آینده ی شغلی عالی دارد.

شهریه شیمی در خارج از کشور

شما می توانید در این رشته در گرایش هایی همچون شیمی دارویی، زیست شیمی و مهندسی شیمی تحصیل کنید. اما تحصیل در رشته ی شیمی در خارج از کشور دارای هزینه های متوسط رو به بالایی است که برای تحصیل در هر کشوری می بایست آن ها را دانسته و با برنامه ریزی پیش بروید.

شهریه رشته ی شیمی در ایتالیا

به طور کلی شهریه دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی در ایتالیا در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. البته تحصیل در رشته ی شیمی در دانشگاه های دولتی ایتالیا هزینه های کمتری را دارا می باشد.
دانشگاه پلی تکنیک تورین در ایتالیا به عنوان یک دانشگاه معتبر در زمینه ی شیمی معروف می باشد. این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است. شهریه ی تحصیلی در این دانشگاه در رشته ی شیمی در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می باشد. این شهریه در این دانشگاه قابل قسط بندی می باشد.
دانشگاه ساپینزا رم از دانشگاه های معتبر دیگر در زمینه ی شیمی با شهریه ای در حدود ۲۸۲۱ یورو در طول سال می باشد. که شما می توانید به صورت ۲ قسط پرداخت نمایید.

شهریه رشته ی شیمی در دانشگاه های کره ی جنوبی

تحصیل مهندسی فیزیک و شیمی در کره ی جنوبی دارای مزیت های زیادی می باشد. این کشور در زمینه ی فیزیک دانشگاه های معتبری را دارا می باشد.
برای تحصیل شیمی در دانشگاه های دولتی کشور کره ی جنوبی در مقطع کارشناسی می بایست در حدود ۲۵۰۰ تا ۲۸۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته در دانشگاه های دولتی شهریه پرداختی در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار می باشد.
در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی در رشته ی شیمی در این کشور شهریه ی پرداختی در مقطع کارشناسی در حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار می باشد.
علاوه بر این هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار می باشد.

شهریه تحصیل شیمی در دانشگاههای ترکیه

برای تحصیل در رشته ی فیزیک و یا مهندسی شیمی در دانشگاه های خصوصی ترکیه مبلغی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار لیر برای هر سال می بایست پرداخت شود. مبلغ شهریه در دانشگاه های نیمه خصوصی ترکیه در این رشته معمولا کمتر می باشد و در حدود ۱۰ هزار لیر است.
دانشگاه دولتی آنکارا یک دانشگاه معتبر در زمینه ی مهندسی شیمی می باشد که برای دوره های کارشناسی ۱۵۲۹ لیر و برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۳۵۹ لیر شهریه دریافت می کند.  البته این میزان شهریه در هر سال ممکن است تغییر جزعی را دارا باشد.
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021