لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور

شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور
شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور : رشته ی مهندسی مکانیک یکی از رشته های بسیار پرطرفدار در نزد دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی می باشد که به دلیل درآمد و آینده ی شغلی خوبی که دارد، بیش از سایر گرایش ها مورد توجه واقع شده است.

شهریه رشته مکانیک در خارج از کشور

در سال های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان سراسر دنیا قصد رفتن به کشورهای خارجی که در زمینه ی ارائه ی این رشته به صورت قدرتمند عمل می کنند را می نمایند. که در کنار اعتبار دانشگاه ها، مقوله ی شهریه ی رشته مکانیک در خارج از کشور، برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
کشورهای  کانادا و ایتالیا دارای برترین دانشگاه ها در زمینه ی رشته ی رشته مکانیک می باشند. ما در ادامه ی مطلب، شهریه ی رشته مکانیک خارج از کشور را در هر کدام از دانشگاه های برتر این دو کشور، مورد بررسی قرار داده ایم.

شهریهرشته مکانیک در کانادا

رشته ی مهندسی مکانیک یکی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد.
شهریه ی دوره ی لیسانس برای این رشته از علوم مهندسی چیزی در حدود ۱۴۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است. این در حالی است که میزان همین شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد به تقریبا ۳۷ تا ۳۸ هزار دلار در سال افزایش پیدا می کند.
دانشگاه وسترن، کالرتون، رایرسون، لورنتیان، و کلگری از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته در کشور کانادا می باشند.
تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک دانشگاه وسترن کانادا، در دوره های ۲ تا ۴ ساله صورت می گیرد که دانشجو باید مبلغی معادل ۱۵٫۶۳۴  دلار الی ۲۶٫۹۶۵ در سال را به عنوان شهریه ی مهندسی مکانیک، به این دانشگاه در کانادا پرداخت کند.
این رشته در دانشگاه کارلتون در ۳ دوره متفاوت برگزار شده که شهریه ی همه ی آن ها با یکدیگر برابر است و مبلغی در حدود ۵۸۰/۲۳  دلار در سال  برای هر دوره در نظر گرفته شده است.
دانشجویان با تحصیل در دوره ای ۴ ساله به عنوان مهندس مکانیک از  دانشگاه رایرسون فارغ التحصیل می شوند که در این مدت باید مبلغی به میزان ۶۷۰/۲۰  دلار در سال را پرداخت کنند.
دانشجویان دانشگاه لورنتیان ۴ سال در این رشته آموزش می بینند و شهریه ای برابر ۳۵۶/۲۰  دلار را برای هر سال تحصیلی پرداخت می کنند.
علاوه بر هزینه های تحصیلی، هزینه ی زندگی در کانادا به صورت ماهانه برابر با ۴ تا ۵ هزار دلار می باشد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شهریه رشته مکانیک در ایتالیا

تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در دو دانشگاه میلان و تورین از اعتبار جهانی برخوردار می باشد. هر دو دانشگاه دوره های مختلفی از لیسانس تا دکتری برای رشته ی مذکور ارائه می دهند.
اگر بخواهیم در رابطه با موضوع شهریه ی مهندسی مکانیک در خارج از کشور در دانشگاه های ایتالیا، حرفی بزنیم در وهله ی اول باید به پرداخت انواع بورسیه ها به دانشجو و نیز یکی بودن شهریه برای افراد بومی و غیر بومی اشاره کنیم و بعد از آن به سراغ مبلغ شهریه در این دانشگاه ها برویم.
به عنوان مثال شهریه ی دانشگاه میلان بدون دریافت بورسیه برای ترم اول تقریبا ۸۰۵٫۵۸  یورو و برای ترم دوم ۴۳۹٫۵۸  یورو در نظر گرفته شده است. طول دوره ی تحصیلی از لیسانس تا دکتری ۷ تا ۹ سال می باشد. به تفکیک  دوره ی لیسانس ۳ تا ۴ سال، ارشد ۱ تا ۲ سال، و دکتری ۳ سال است .
افزون بر هزینه های تحصیل در ایتالیا، افراد به صورت ماهانه بایستی مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو را برای هزینه ی زندگی در این کشور، در نظر داشته باشند.
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021