لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور

شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور

رشته ی موسیقی به عنوان رشته ای که روح آدمی را جلا می دهد امروزه برای کسب تحصیلات علمی و تخصص در گرایش های مختلف این رشته، دانشجویان بسیاری رو به سمت تحصیل در دانشگاه ها آورده اند. دانشگاه های مختلفی در دنیا برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک در این زمینه، دارای اعتبار و شهرت جهانی هستند. ما در ادامه ی مطلب به بررسی شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور در دانشگاه های معتبر کشور اتریش، ایتالیا و انگلستان به عنوان مهد های موسیقی در دنیا ، پرداخته ایم.

شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور و دانشگاه های اتریش

اتریش کشوری است که به عنوان مهد موسیقی در دنیا شناخته می شود و فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه، امتیازات فروانی برای ادامه ی تحصیل و کار در تمام دنیا دارند.
در رابطه با پرداخت شهریه ی موسیقی در خارج از کشور به دانشگاه های اتریش می توان گفت که، بابت تحصیل در تمامی مقاطع و گرایش های این رشته، هیچ مبلغی از دانشجو دریافت نمی شود و به عبارتی ادامه ی تحصیل در دانشگاه های موسیقی اتریش رایگان یا تک نرخی است.
دانشگاهی هم که شهریه ای از دانشجو دریافت می کند برای هر ترم تقریبا ۳۸۰ یورو دریافت می کند که چنان چه دانشجو شرط معدل خاصی را احراز کند، بیشتر این مبلغ پرداختی را به او برمی گردانند.
به عنوان مثال دانشگاه گراتس برای دانشجویان ایرانی شرایط ویژه ای گذاشته اند، آن هم این است که اگر دانشجو حداقل ۹ واحد را در ترم بگذراند، می تواند شهریه ی پرداختی را به طور کامل پس بگیرد.
به طور کلی هزینه ی زندگی در اتریش برای دانشجو معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه می باشد.

شهریه ی رشته موسیقی در انگلستان

کشور انگلستان دارای دانشگاه های به نام و معتبری در دنیاست که اقدام به ارائه ی دوره های متفاوت رشته ی موسیقی برای دانشجویان می کنند.
تحصیل در این رشته در دانشگاه های این کشور مستلزم پرداخت شهریه می باشد. مثلا دانشجو باید برای تحصیل در دوره ی لیسانس موسیقی مبلغی معادل ۱۲ تا ۱۴ هزار پوند در سال و برای دوره ی تحصیلات تکمیلی ۱۲ تا ۱۵ هزار پوند در سال را به عنوان شهریه ی موسیقی در خارج از کشور برای دانشگاه های کشور انگلیس بپردازد. البته این هزینه به نسبت تحصیل در شهرها و دانشگاه های مختلف اندکی متغیر است.
هزینه ی زندگی برای گذراندن امور جاری غیر از تحصیل در این کشور برابر با ماهانه ۱۰۰۰ پوند برای زندگی در لندن و ۸۰۰ پوند برای زندگی در سایر نقاط این کشور می باشد.

شهریه رشته موسیقی در ایتالیا

دوره های متنوعی از رشته ی موسیقی در مقاطع مختلف دانشگاهی در دانشگاه های ایتالیا به عنوان مهد موسیقی در دنیا مورد آموزش و تدریس قرار می گیرند. از جمله تحصیل در رشته ی موسیقی دانشگاه میلان از اعتبار خاصی در تمام دنیا برخوردار است که دانشجویان باید برای دوره های مختلف آن شهریه ای را پرداخت کنند. به عنوان مثال حداقل و حداکثر میزان شهریه برالی شرکت در دوره های دوساله ی این دانشگاه ۶۰۰ تا ۲۱۰۰ یورو است که این میزان برای تحصیل در دوره های سه ساله به ۷۰۰ تا ۲۷۰۰ یورو می رسد. شاخص تعیین این حداقل و حداکثر پرداخت ها میزان درآمد خانواده هاست.

همچنین شهریه رشته موسیقی در خارج از کشور برای تحصیل در دانشگاه تورین به عنوان دانشگاهی سرآمد در این رشته به میزان ۴۵۰ یورو به عنوان شهریه ی ثابت در دوره های لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است که میزان این هزینه حداکثر به ۲۰۰۰ یورو در هر ترم می رسد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. الهام گفت:

    سلام من میخواستم بدونم مهاجرت یا بورسیه گرفتن از طریق رشته موسیقی راحت تر است. یا ازطریق رشته ریاضی؟؟؟؟

    • Parima Korourinia گفت:

      سلام.فرقی ندارد،تمامی رشته ها قابل اپلای هستند..بهتر است به علایق خود توجه کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره ببرید

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021