لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه رشته فیزیک در خارج از کشور

شهریه رشته فیزیک در خارج از کشور
شهریه رشته فیزیک در خارج از کشور، رشته ی فیزیک یک رشته ی بسیار گسترده با تعداد زیادی گرایش می باشد. این رشته ی تحصیلی تمامی گرایش های نجوم، مهندسی، هوا فضا و… را در بر می گیرد.

شهریه رشته فیزیک در خارج از کشور

برای تحصیل فیزیک در خارج از کشور باید دقت کنید که کدام کشور ها و کدام دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته مناسب می باشند، همچنین باید از شهریه های دانشگاه های مختلف در سایر کشور ها مطلع شوید تا بتوانید برای تحصیل خود برنامه ریزی نمایید. در متن زیر شهریه ی رشته ی فیزیک در دانشگاه های مختلف در چند کشور تحت بررسی قرار گرفته است.

شهریه رشته ی فیزیک در اتریش

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های اتریش دانشجویانی که خارج از کشور اتریش و اتحادیه ی اروپا می باشند، شهریه وجود دارد. این مبلغ برای دانشجویان بین المللی در حدود ۷۲۶٫۷۲ یورو در طول سال می باشد.
همچنین یک ۱۸ یورو نیز برای بیمه ی دانشجویی پرداخت می شود. تحصیل در رشته ی فیزیک در دانشگاه وین به عنوان بهترین دانشگاه اتریش در این زمینه در حدود ۷۰۰۰۰ یورو می باشد.
علاوه بر هزینه های شهریه ی تحصیلی در اتریش شما برای زندگی تحصیلی در این کشور در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال نیاز دارید. هزینه ی تحصیل در رشته ی فیزیک در کشور اتریش بسیار پایین تر از دیگر کشور ها می باشد.

شهریه رشته ی فیزیک در دانشگاه های انگلستان

شهریه دانشگاه هایی که در کشور انگلستان رشته ی فیزیک ارائه می دهند در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند می باشد. بنابراین شما برای تحصیل رشته ی فیزیک در کشور انگلستان می بایست در حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند شهریه ی دانشگاه دهید.
یکی از دانشگاه های معتبر در رشته ی فیزیک در کشور انگلستان دانشگاه کمبریج می باشد. این دانشگاه یکی از بزرگ ترین و معتبرترین دانشکده ی ارائه دهنده ی رشته ی فیزیک در کشور انگلستان می باشد.
شهریه ی تحصیلی در این دانشگاه در رشته ی فیزیک در حدود ۲۴٫۰۶۹ پوند می باشد. همچنین هزینه ی زندگی در محدوده ی دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان به طور میانگین ۹۴۰۰ پوند برای هر سال می باشد.
شما برای تحصیل در این دانشگاه می توانید در رشته ی فیزیک موفق به دریافت بورسیه ی تحصیلی شوید. این بورسیه تقریبا کل شهریه را پوشش می دهد. همچنین علاوه بر پوشش شهریه ی دانشگاه، میزانی از هزینه ی زندگی را نیز پوشش خواهد داد این بورسیه در حدود ۳۵۰۰۰ پوند می باشد.

شهریه رشته ی فیزیک در کره ی جنوبی

شهریه رشته های مهندسی و فیزیک در کره ی جنوبی خیلی بالا نمی باشد. تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته ی فیزیک یک امتیازی مثبت است چرا که دارای بهترین دانشگاه ها در زمینه ی فیزیک و رشته های مهندسی می باشد.
شهریه دانشگاه های کره ی جنوبی برای تحصیل در رشته ی فیزیک در مقطع کارشناسی ۲۵۰۰ الی ۲۸۰۰ دلار در دانشگاه های دولتی است و در مقطع دکتری و ارشد این هزینه در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار می باشد. این مبلغ برای تحصیل فیزیک در دانشگاه های خصوصی در حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای کارشناسی و ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار برای مقطع ارشد و دکتری می باشد.
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. Mina گفت:

    سلام. وقتتون بخیر من دانشجوی ترم آخر فیزیک هسته ای مقطع کارشناسی با معدل ۱۷/۵۸ هستم بدون مدرک زبان و اینکه مقاله ای ندارم. برای مقطع کارشناسی ارشد در کدوم کشورها امکان بورسیه برای من وجود دارد؟ و بعد از گرفتن مدرک زبان ایلتس چطور

    • Parima Korourinia گفت:

      سلام.می توانیم برای کشورهای اروپایی اپلای کنیم برای شما حداقل آیلتس ۶ لازم است.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021