لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه رشته حقوق در خارج از کشور

شهریه رشته حقوق در خارج از کشور

شهریه رشته حقوق در خارج از کشور : رشته ی حقوق یکی از رشته های پرمخاطب گروه علوم انسانی می باشد که دانشجویان بسیاری مشتاق به تحصیل در آن در دانشگاه های داخل و خارج می باشند. دانشگاه های به نامی در دنیا دروس این رشته را در دوره های مختلف دانشگاهی ارائه می دهند که امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی را نیز فراهم می کنند.

شهریه رشته حقوق در خارج از کشور

دانشگاه های این کشور ها علی رغم داشتن شهرت در سایر رشته ها، بخصوص در ارائه رشته ی حقوق در تمام دنیا زبانزد هستند. طبیعتا تحصیل در این مراکز هزینه و شهریه هایی را برای دانشجویان به دنبال دارد. که ما تحت عنوان شهریه ی رشته ی حقوق در خارج از کشور به بررسی این موضوع می پردازیم.

شهریه حقوق در دانشگاه های فرانسه

در رابطه با شهریه رشته حقوق در خارج از کشور، کشور فرانسه از سالیان دور به عنوان مهد حقوق شناخته شده است، به همین دلیل دانشگاه های این کشور در ارائه دوره ها و گرایش های متفاوت این رشته به صورت بسیار قدرتمند عمل کرده و مراکز آموزش عالی آن دارای رنک بسیار خوبی در دنیا می باشند.

انتخاب این کشور به عنوان محلی برای تحصیل در این رشته می تواند یکی از برترین انتخاب های دانشجوی بین المللی باشد. تحصیل در این دانشگاه ها هزینه ای را به عنوان شهریه در بر می گیرد.

به طور میانگین شهریه ی رشته ی حقوق در دانشگاه ها فرانسه برای دوره ی لیسانس  ۱۹۰ یورو در سال و برای دوره ی فوق لیسانس ۲۶۰ یورو و دوره ی دکتری ۳۷۵-۳۹۶ یورو تعیین شده است.

البته این هزینه برای دانشگاه های خصوصی مبلغی معادل ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو متغیر است.

هزینه ی زندگی در فرانسه در مناطق مختلف دارای میزان متفاوتی است که از کمتر از ۶۰۰ یورو ماهانه به عنوان حداقل  شروع شده و تا ۱۲۰۰ یورو برای زندگی در پاریس، به عنوان میانگین در نظر گرفته می شود.

شهریه ی حقوق در دانشگاه های ایتالیا

همچنین شهریه رشته حقوق در خارج از کشور بخصوص در ایتالیا را می توان نام برد که، رشته ی حقوق یکی از رشته هایی است که دانشگاه های این کشور دوره های متفاوت آن در دانشگاه های معتبر این کشور تدریس شده و تحصیل در این رشته در دانشگاه های ایتالیا دارای شهرت جهانی می باشد.

دانشجویی که مصمم به تحصیل در ایتالیا می شود باید برالی دوره ی کارشناسی مبلغی معادل ۶۸۰ تا ۸۰۰ یورو در سال و برای دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری مبلغی به میزان ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو سالانه را به طور میانگین برای تحصیل در دانشگاه های مختلف بپردازد.

البته دانشجو باید در کنار شهریه و هزینه های تحصیلی، مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو ماهانه را به تناسب زندگی در نقاط مختلف این کشور، تامین کند.

شهریه حقوق در دانشگاه های آمریکا

دوره های آموزشی قدرتمند در زمینه ی علمی و امکان اخذ مدرک از  دانشگاه های معتبر در دنیا، از ویژگی های تحصیل در رشته ی حقوق و سایر رشته ها، در دانشگاه های کشور آمریکا می باشد.

هزینه ی تحصیل در دوره ی لیسانس در آمریکا ۱۴۰۰۰ دلار در سال و هزینه تحصیل در مقطع فوق دکتری ۱۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال می باشد.

علاوه بر این ها هزینه ی زندگی در آمریکا در ایالات مختلف متفاوت می باشدو از کم ترین هزینه برای ایالت شیکاگو با مبلغ ۱۵ تا ۲۱ هزار دلار و برای ایالت کالیفرنیا با مبلغ ۱۸۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در ماه می باشد که البته این میزان تا ۳۰۰۰۰ دلار در ماه هم رسیده است.

 

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021