لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه رادیولوژی در خارج از کشور

شهریه رادیولوژی در خارج از کشور
شهریه رادیولوژی در خارج از کشور، رشته ی رادیولوژی شاخه ای از دانش علوم پزشکی می باشد که امروزه افراد زیادی به دنبال کسب تخصص به طور خاص در این رشته هستند.

شهریه رادیولوژی در خارج از کشور

به دلیل ارتباط زیاد و موثری که این دانش با سلامت انسان دارد، دانشگاه های برخی از کشورها به پیشرفت زیادی در زمینه ی ارائه ی این دانش رسیده اند و برای تدریس دوره های مختلف تخصصی آن، رتبه ی خوبی را در میان دانشگاه های دنیا دریافت کرده و از اعتبار زیادی برای تحصیل و تخصص گرفتن در این رشته خوردار هستند.
کشورهای کانادا، ایتالیا و آمریکا دارای دانشگاه های سرآمدی برای ارائه دوره های آمورشی رشته مذکور هستند .
ادامه تحصیل در دانشگاه ها مستلزم پرداخت شهریه ای از جانب دانشجو می باشد، که ما هزینه ی تحصیل در دانشگاه های این سه کشور را به طور خاص، تحت عنوان شهریه ی رادیولوژی در خارج از کشور  بررسی کرده ایم.

شهریه ی رادیولوژی در کانادا

تحصیل در رشته ی رادیولوژی در دانشگاه های کشور کانادا یکی ار انتخاب های خوب برای دانشجویان بین الملل می باشد. چرا که مراکز علمی کانادا به طور خاص دارای رنک جهانی در تدریس و ارائه ی دروس این رشته هستند و ارائه ی دروس با کیفیت آموزشی بالایی دنبال می شود. برای تحصیل در  دوره های لیسانس تا دکتری دانشجویان بین المللی باید هزینه ی مشخصی را به عنوان شهریه بپردازند.
شهریه ی رادیولوژی در خارج از کشور برای دانشگاه های کانادا در دوره ی لیسانس از حدود ۱۵۰۰۰ دلار شروع می شود و همین میزان برای دوره ی ارشد و دکتری از ۱۸۰۰۰ دلار می باشد.
سایر هزینه های زندگی در این کشور برای یک نفر در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا می باشد.

شهریه ی رادیولوژی در ایتالیا

رشته ی رادیولوژی یکی از رشته های به نام در حوزه ی گروه علوم پزشکی دانشگاه های کشور ایتالیا می باشد که اگر دانشجویی قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را از دوره ی لیسانس تا پایان دکتری داشته باشد، باید هزینه ای به میانگین ۴۰۰۰ یورو در سال را تا حدود ۷ تا ۹ سال پرداخت نماید.
البته ممکن است این هزینه در دانشگاه هایی مثل میلان اندکی بالاتر از این میانگین باشد. اما حتی در این صورت، درصد قابل توجهی تغییر نخواهد داشت. چرا که در کل هزینه ی تحصیل در این کشور به میزان متعادلی می باشد.
علاوه بر هزینه های تحصیلی و پرداخت شهریه دانشگاه ها، هر فرد ماهانه با حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو، می تواند زندگی خوبی در ایتالیا داشته باشد.

شهریه ی رادیولوژی در آمریکا

دانشگاه های آمریکا علی رغم داشتن اعتبار و رنک خوب در دنیا در تمامی رشته های دانشگاهی، اما هزینه ی تحصیلی بسیار زیادی را برای دانشجو به همراه دارند. میزان این پرداختی در دانشگاه های پزشکی بسیار بیشتر می باشد.
به عنوان مثال دانشجو باید خود را برای پرداخت سالانه ۳۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰دلار بسته به تحصیل دردانشگاه های ایالت های مختلف، برای پرداخت شهریه ی رادیولوژی در خارج از کشور برای دانشگاه های آمریکا در مقاطع بعد از لیسانس آماده کند.
سایر هزینه های زندگی در آمریکا بسته به اینکه فرد در کدام ایالت این کشور مستقر باشد، متغیر است. به عنوان مثال از میانگین ۱۵۰۰۰دلار تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال متغیر است. کمترین هزینه برای زندگی در ایالت شیکاگو و بیشترین هزینه برای زندگی در ایالت کالیفرنیاست.
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. علی گفت:

    سلام
    هزینه تحصیل در کارشناسی رشته رادیولوژِی در دانشگاه تریسته ایتالیا بطور میانگین چقدر تمام میشه؟
    لطفا راهنمایی کنید

  2. حیدر امراللهی گفت:

    سلام.لیسانس رادیولوژی دارم.شاغل باسابقه ۱۱سال دولتی ۷سال غیر دولتی.۴۳ساله متاهل.دارای۳فرزند زیر ده سال .برای مهاجرت وکار در اروپا لطفا راهنمایی بفرمایید.درحین تحصیل میشود کار رادیولوژی کرد…سپاس

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021