لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شهریه دانشگاه های چک

مشاهده اطلاعات کامل چک

شهریه دانشگاه های چک
شهریه دانشگاه های چکReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 30Rating: 5.0شهریه دانشگاه های چک - هزینه های تحصیل در جمهوری چک - شرایط تحصیل در جمهوری چکشهریه دانشگاه های چک : طبق آماری که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ منتشر نمود کشور جمهوری چک به عنوان مقصد شماره ۱۲ برای دانشجویان در اروپا ذکر گردیده است. قطعا دلایل بسیاری را برای انتخاب جمهوری چک برای تحصیل وجود دارد: دانشگاه های با سطح علمی بالا، شهریه مقرون به صرفه و هزینه های زندگی پایینو زندگی فرهنگی پر جنب و جوش و.شهریه دانشگاه های چک

کشور چک از جمله کشور های اتحادیه اروپا می باشد که متقاضیان زیادی برای تحصیل و مهاجرت، به دلیل هزینه های پایین  زندگی، شهریه دانشگاه های چک و امنیتی در آن هست، دارد. دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا در دانشگاههای چک، مشغول به تحصیل می باشند. اکثر دانشگاههای کشور چک مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

شهریه مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاههای چک

دوره های آموزش عالی در دانشگاههای کشور چک همانند بسیاری از کشور های دیگر شامل سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. دوره کارشناسی در دانشگاه های چک در حدود ۳ تا ۴ سال است. دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های چک در اکثر رشته ها بین ۱ تا ۳ سال می باشد اما در برخی از رشته های دیگر در حدود ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد و دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود بایستی با ارائه پایان نامه و دفاع از آن بپردازد. دوره دکتری در دانشگاهای چک در حدود ۳ سال است. در این مقطع نیز دانشجو برای اخذ مدرک دکتری خود بایستی پایان نامه ای معتبر به دانشگاه ارائه دهد. شهریه دانشگاه های چک در سه مقطع فوق در صورت تسلط دانشجو به زبان چک و ادامه تحصیل با همین زبان در دانشگاههای دولتی چک، رایگان می باشد و در صورتی که دانشجو تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب نماید باید سالیانه در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو شهریه بپردازد. مقدار این مبلغ پرداختی با توجه با رشته ی تحصیلی و دانشگاه مربوطه متفاوت است.

شهریه دانشگاه های چک – ملی

دانشگاههای کشور چک، شامل ۲۶ دانشگاه ملی و ۲ دانشگاه دولتی و ۴۳ دانشگاه خصوصی است. بر اساس شهریه دانشگاه های چک تحصیل در دانشگاهای این کشور در دو بخش خصوصی و دولتی صورت می گیرد. دانشگاههای ملی و خصوصی کشور چک تحت نظارت وزارت آموزش، جوانان و ورزش جمهوری چک به فعالیت مشغول می باشد. دانشگاههای دولتی، تحت نظارت وزارت کشور چک در حال فعالیت هستند. برای پذیرش در دانشگاههای ملی و دولتی چک، دانشجویان در صورت تسلط به زبان چکی برای تحصیل شهریه ای به دانشگاه پرداخت نمی کنند و تحصیل در دانشگاه های چک برای آن ها رایگان محسوب می شود. دانشگاه چارلز، دانشگاه ماساریک و دانشگاه الوموک از دانشگاههای معتبر و دولتی جمهوری چک می باشند. در صورتی که دانشجو به زبان چکی تسلط نداشته باشد، شهریه دانشگاهای چک برای او رایگان نبوده و باید هزینه تحصیل خود را پرداخت نماید. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی نیز بایستی شهریه تحصیل خود را بپردازند. شهریه دانشگاههای خصوصی چک در حدود ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال می باشد. به طور کلی هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بین ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو میباشد/ هزینه تحصیل در دو.ره های کارشناسی ارشد بین۵۰۰ تا۱۷۰۰۰ یورو میباشد/ هزینه تحصیل در دوره های دکتری بین ۱۸۵۰تا ۴۰۰۰ یورو میباشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاههای چک

شهریه دانشگاه های چک برای دانشجویانی که در دانشگاههای ملی و دولتی این کشور به زبان چک تحصیل می کنند رایگان است. اما دانشجویانی که به زبان انگلیسی در دانشگاه های چک تحصیل می کنند باید شهریه ای را به دانشگاهها پرداخت کنند. بیشتر دانشگاههای چک به دانشجویان ممتاز خود بورسیه و کمک هزینه تحصیلی اعطا می کنند. بورسیه تحصیلی در کشور چک عمدتا به دانشجویان مقطع دکتری اعطا می گردد.. برای دریافت بورسیه از دانشگاها، دانشجویان بایستی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاهی معتبر کسب نموده باشند. به علاوه داشتن مدرک آیلتس زبان ۶ و نیم، داشتن مقالات و کتاب نیز، از دیگر شرایط برای بورس شدن دانشجو در دانشگاه های چک می باشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021