لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه های فنلاند

شهریه دانشگاه های فنلاند

کشور فنلاند در زمره ی کشور های حوزه ی اسکاندیناوی است که دارای دانشگاه های متعددی در رشته های مختلف تحصیلی است دانشگاه های فنلاند با نظام اموزشی باکیفیت و سیستمی با رعایت تمام استاندار های جهانی. از جمله ی دانشگاههای معروف در این کشور می توان به دانشگاه هلسینکی اشاره کرد که در شهر بزرگ هلسینکی پایتخت فنلاند قرار دارد. در فنلاند حدود ۳۰۰ رشته ی تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود که این رقم طبیعتا نشان دهنده ی تعداد بالای متقاضیان دانشجویان بین المللی در این کشور است.

 

قانون جدید تغییر دریافت شهریه دانشگاه های فنلاند

در مورد شهریه دانشگاه های فنلاند باید بگوییم که تا اخر سال ۲۰۱۵ کلا تحصیل در فنلاند در مقاطع مختلف، به صورت رایگان بوده و هیچ گونه شهریه ای در مقابل تحصیل از دانشجویان دریافت نمی کردند. از ابتدای سال ۲۰۱۶ قوانین نظام آموزشی تغییر کرده و گویا تحصیل در فنلاند در همه ی مقاطع و همه ی رشته های تحصیلی رایگان نیست و این گونه است که برخی رشته ها در تعدادی از دانشگاه های فنلاند از دانشجویان داخلی و بین المللی شهریه دریافت می کنند که البته هنوز هم در برخی دانشگاه های آن برای برخی رشته های تحصیلی تحصیل به صورت رایگان می باشد.

این قانون دریافت شهریه دانشگاه های فنلاند در همه ی دانشگاه ها به صورت عام برگزار نشده است و در واقع این دولت فنلاند است که دانشگاه ها را موظف به دریافت شهریه از دانشجویان کرده است که البته برخی دانشگاهها در خصوص تعیین شهریه تصمیم گیرنده هستند. این دریافت شهریه تا مقاطع فوق لیسانس است و دوره ی دکتری در کشور فنلاند کما فی السابق رایگان بوده و از این قوانین مستثنی است. ادعای دولت برای گرفتن شهریه ی سالیانه ۱۵۰۰ یورویی از دانشجویان به منظور افزایش کیفیت آموزش است. از جمله تمهیداتی که دولت فنلاند در مقابل گرفتن شهریه داده است افزایش بورسیه های تحصیلی برای دانشگاه های این کشور است.

 

مزایای تحصیل در دانشگاههای فنلاند

از جمله مزایا و امتیازاتی که تحصیل در فنلاند دارد این است که دانشجویان دانشگاه های فنلاند با عضویت در اتحادیه های دانشجویی کارتی را دریافت می کنند که با استفاده از ان می توانند از تخفیف های رستوران ها و حمل و نقل عمومی و خیلی امکانات رفاهی دیگر برخوردار شوند. در ازای این عضویت دانشجو در اتحادیه های دانشجویی در فنلاند ، متقاضیان باید سالانه ۸۰ الی ۱۰۰ یورو به اتحادیه پرداخت کنند.
از آنجایی که تحصیل در دانشگاههای فنلاند رایگان است دیگر کمک هزینه ای برای دانشجویان وجود ندارد که البته برای مقاطع دکتری و دانشجویانی که دارای رتبه های علمی بهتری هستند می توانند از برخی کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند.

شهریه دانشگاه های فنلاندReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 2Rating: 5.0.شهریه دانشگاه های فنلاند
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021