لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه های بلژیک

مشاهده اطلاعات کامل بلژیک

شهریه دانشگاه های بلژیک
شهریه دانشگاه های بلژیکReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Dec 27Rating: 5.0شهریه دانشگاه های بلژیک - جزئیات شهریه دانشگاه در بلژیک - مشاوره تحصیل در اروپاشهریه دانشگاه های بلژیک متفاوت است که با توجه به هر یک از سه منطقه ی اصلی بلژیک متغیر است ولی اکثرا از 835 یورو در سال فراتر نمی رود. دانشجویان خارجی از کشورهای خارج اتحادیه ی اروپا (Eu)، شهریه ای که توسط ARES (آکادمی تحقیقات و آموزش عالی) مشخص شده است، پرداخت می کنند اما معمولا این هزینه نباید از 5 برابر مقدار رایج.شهریه دانشگاه های بلژیک

شهریه دانشگاه های بلژیک : دانشگاههای بلژیک بر اساس منطقه، رنک علمی و سیستم آموزشی شهریه های متفاوتی را در نظر می گیرند. در این قسمت یعنی هزینه ی شهریه های دانشگاههای بلژیک امتیازاتی شامل شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می شود. شهریه ی این شهروندان خوش شانس مطابق با دستورالعمل های اداره ی پژوهش و تحصیلات تکمیلی، در نظر گرفته می شود.
دانشگاه های بلژیک در سه منطقه به صورت های جامعه فلامان، جامعه فرانسوی و جامعه آلمانی تقسیم بندی می شوند. این مناطق هر کدام دارای دانشگاههای متعددی است که بیشترین شهریه ای که در دانشگاههای این مناطق از دانشجویان و متقاضیان کشور های اتحادیه ی اروپا دریافت می کنند ۸۳۵ یورو چیزی معادل حدودا ۴ میلیون تومان در سال است. که در واقع این مبلغ بر اساس همان دستورالعمل دریافت شده از اداره پژوهش و تحصیلات تکمیلی و یا ARES است.
شهریه دانشگاه ها در سه جامعه ی فلامان و فرانسوی و آلمان را بررسی می کنیم:

شهریه دانشگاههای فرانسوی

به طور کلی نرخ شهریه دانشگاهها به درآمد دانش آموز، شرایط و رشته تحصیلی او بستگی دارد. با این حال شهریه دانشگاههای فرانسوی برای دانشجویان کشور های اتحادیه اروپایی از ۳۷۴ یورو تا ۸۴۰ یورو در سال متغیر است این مبلغ معادل یک میلیون و ۷۰۰ هزار تا حدودا ۴ میلیون تومان می باشد.
این شهریه برای دانشجویان و دانش آموزان خارج از کشورهای اتحادیه اروپا از ۲۰۰۰یورو تا ۴۰۰۰یورو در سال متغیر است که این مبلغ معادل چیزی حدود ۲۰میلیون تا ۴۰ میلیون تومان می باشد.

شهریه دانشگاه های جامعه فلامان

شهریه دانشگاه های این جامعه برای دانشجویان اتحادیه ی اروپا تقریبا ۵۰ یورو در سال می شود که معادل ۵۰۰هزار تومان می باشد. حال شهریه همین دانشگاهها برای دانشجویان و دانش آموزان غیر از کشور های اتحادیه اروپا ۶۰یورو تا ۱۵۰۰ یورو در سال است یعنی معادل مبلغ ۶۰۰ هزار تومان تا۱۵ میلیون تومان.

شهریه دانشگاه های جامعه آلمانی

شهریه دانشگاه های بلژیک در دانشگاههای جامعه آلمانی برای دانشجویان و دانش آموزان به طور کلی بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال است که تقریبا معادل قیمت ۱ تا ۶میلیون تومان در سال متغیر است.
فارغ از اینکه فرد متقاضی، دانش آموز و یا دانشجویی از شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا باشد و یا غیر از آن، شهریه دانشگاههای جامعه آلمانی به طور متوسط ۴۲۵ یورو در سال یعنی حدودا معادل ۴ میلیون تومان در سال می باشد.
بر اساس تحقیقاتی که از بین شهریه دانشگاه های بلژیک صورت گرفته آماری از دانشگاههایی که از نظر شهریه مناسب تر هستند و یا برای دانشجویان مقرون به صرفه تر است در لیست ذیل ارائه می شود.
میانگین شهریه ای که دانشگاه Uc Leuven-Limburg از دانشجویان دریافت می کند ۱۸۰۰ یورو در سال یعنی حدودا معادل ۱۸میلیون تومان در سال است.
میانگین شهریه ای که University of Namber از دانشجویان در سال دریافت می کند ۸۳۵ یورو یعنی معادل حدودا ۸میلیون تومان در سال می باشد.
میانگین شهریه ای که University of liege از دانشجویان دریافت می کند حدود ۸۳۵ یورو یعنی معادل ۸ میلیون تومان در سال است.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

یک پاسخ به “شهریه دانشگاه های بلژیک”

  1. Avatar زهرا گفت:

    با سلام . من فوق لیسانس مهندسی پلیمر دارم ا ایران . ساکن بروکسل هستم و مدارک تحصیلیم در اینجا مورد تایید اموزش عالی قرار گرفته . مایلم به شکا بورسیه یا عادی در این رشته در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهم . لطفا راهنمایی بفرمایید مراحل کار را ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021