لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه های آمریکا

شهریه دانشگاه های لهستان

شهریه دانشگاه های آمریکا

به طور کلی شهریه دانشگاه های آمریکا با دانشگاهی که در آن درس می خوانید اینکه دولتی و یا خصوصی است و همینطور رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی تان ارتباط مستقیم دارد. در ذیل به محاسبه و بررسی شهریه دانشگاه های آمریکا می پردازیم:

شهریه موسسه فناوری در کالیفرنای ایالات متحده ی آمریکا

برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه باید حدود ۲۴۰۰ دلار پرداخت شود که البته حدود ۱۶۸۰ دلار آن به صورت اجباری و برای هزینه های بیمه است. این هزینه شامل متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد. در این موسسه دانشجویان موظف اند علاوه بر شهریه دانشگاه که باید پرداخت کنند هزینه ای را نیز برای بیمه درمانی پرداخت کنند. این دانشگاه علی رغم اینکه از بقیه دانشگاه های ایالات متحده ی آمریکا کوچکتر است، اما برنامه ها و سیستم خاص خود را دارد. هزینه ی شهریه در این دانشگاه علاوه بر محاسبه ی هزینه های بیمه در مقطع کارشناسی ارشد حدودا ۲۲۶۵٫۴۳ دلار می باشد که برای متقاضیان داخلی و بین المللی یکسان است. از مزایای تحصیل در این دانشگاه برخورداری دانشجویان از حق وام و کمک هزینه های تحصیلی و همین طور انجام کارهای مطالعاتی برای پرداخت شهریه می باشد.

شهریه دانشگاه هاروارد آمریکا

مزایا و تبصره های پرداخت شهریه در دانشگاه هاروارد برای مقطع دکتری، فوق العاده است. هزینه ی شهریه دانشگاه هاروارد آمریکا در مقطع کارشناسی ۴۵٫۲۷۸ دلار است که شامل همه متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد.
هزینه ی شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد آمریکا، حدود ۴۱٫۸۳۲ دلار برای ۲ تا ۴ سال تحصیلی و حدود ۱۰٫۸۷۶ دلار برای ۳ تا ۴ سال تحصیلی است. این مبالغ شهریه برای متقاضیان و دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است.
و اما تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه هاروارد؛ دانشجویان بین المللی مقطع دکتری در دانشگاه هاروارد آمریکا برخوردار از مزایا و خدمات ویژه ای خواهند شد که خود شهروندان آمریکایی نیز به همان میزان از آن ها برخوردارند. از جمله ی آن وام تحصیل و کمک مالی به ۷۰ درصد از آنان است بدین ترتیب دانشجویان حجم زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل را از دانشگاه دریافت می کنند. نکته ی دیگر این است که دانشگاه هاروارد به حدود ۶۰ درصد از دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

شهریه دانشگاه استنفورد آمریکا

شهریه دانشگاه استنفورد در مقطع کارشناسی ترمی ۴۵٫۷۲۹ دلار است که البته شاید این میانگینی از کل رشته های تحصیلی این دانشگاه باشد کما اینکه برای رشته های مهندسی شهریه تفاوت می کند. دانشجویان مقطع لیسانس در رشته های مهندسی باید ترمی ۴۸٫۷۲۰ دلار پرداخت کنند که به نسبت بیشتر است و برای متقاضیان و دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است. دانشجویان متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه استنفورد باید ترمی ۴۵۷۲۹ دلار پرداخت کنند که برای دانشجویان داخلی و خارجی یکسان می باشد. علاوه بر این شهریه ها که برای تحصیل و گذراندن واحدهای درسی پرداخت می شود شهریه تابستان نیز وجود دارد که به صورت اختیاری است. این شهریه ی تابستانی برای دانشجویان مقطع لیسانس ۸٫۵۲۵ دلار و برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس ۱۰٫۳۰۷ دلار می باشد. نکته ی دیگر در مورد شهریه دانشگاه استنفورد اینکه تخفیف های شهریه در این دانشگاه فقط شامل دانشجویان داخلی شده و دانشجویان خارجی باید با کمک هزینه ی تحصیلی و وام به پرداخت شهریه بپردازند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021