لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه های اسپانیا

مشاهده اطلاعات کامل اسپانیا

تحصیل رایگان در مجارستان
شهریه دانشگاه های اسپانیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 14Rating: 5.0شهریه دانشگاه های اسپانیا - شرایط تحصیل در رشته پزشکی در اسپانیاشهریه دانشگاه های اسپانیا : به صورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا به 2 صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند،صورت می پذیرد. تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور اسپانیا می باشد، همانند اخذ پذیرش ....شهریه دانشگاه های اسپانیا

 

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که مهمترین و معتبرترین دانشگاههای اسپانیا در خود جای داده است. دانشگاههای کشور اسپانیا در رشته های مدیریت، اقتصاد و علوم پزشکی جزء به روزترین و معتبرترین دانشگاه ها در سراسر دنیا هستند. زبان تحصیل در اکثر رشته های دانشگاهی در مقاطع ارشد و دکتری در کشور اسپانیا زبان انگلیسی می باشد. از این رو متقاضیان بسیاری هستند که از سراسر جهان با آشنایی به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا تحصیل می کنند. مدارک بیش از 30 دانشگاه خصوصی و دولتی اسپانیا مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. 9 دانشگاه اسپانیا که شهرت جهانی دارند عبارت اند از: دانشگاه بارسلونا که دارای رنکینگ بالایی است، دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا که به روحیه تحقیقاتیش معروف است، دانشگا همادرید، دانشگاه کامپلوتنس مادرید که بزرگترین دانشگاه در کل اروپاست، دانشگاه خود گردان مادرید، دانشگاه سویل ،دانشگاه گرانادا، دانشگاه آلمریاو، دانشگاه کادیز و…

شهریه دانشگاه های اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

ساختار دانشگاهی کشور اسپانیا نیز همانند بسیاری کشور های دیگر از سه مقطع لیسانس فوق لیسانس و دکتری تشکیل شده است. شهریه دانشگا های اسپانیا در این سه مقطع تحصیلی با هم متفاوت می باشد. در این میان مقطع کارشناسی ارشد از دوره های پرطرفداری است که افرادی که تحصیلات کارشناسی را در کشور خود سپری نموده اند خواهان ادامه تحصیل در این مقطع تحصیلی در اسپانیا هستند. کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا یک دوره دوساله است که دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید سالانه شهریه ای معادل 2000 تا 5000 یورو پرداخت نمایند. در این مقطع، زبان تحصیل، انگلیسی یا اسپانیایی است و دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی و اسپانیایی را ارائه ندهند یک ترم آموزش زبان انگلیسی را به عنوان پیش نیاز و با شهریه 2000 یورو فرا می گیرند.

شهریه دانشگاه های اسپانیا در مقطع دکتری

مقطع دکتری در کشور اسپانیا یک دوره 5 ساله می باشد که 2 سال آن به گذراندن دروس تخصصی و 3 سال دیگر به ارائه پایان نامه و دفاع از آن سپری می گردد. برای دانشجویان مقطع دکتری در کشور اسپانیا تسهیلات ویژه ای در خصوص پرداخت شهریه وجود دارد. شهریه دانشگاههای اسپانیا در مقطع دکتری تقریبا رایگان است. البته دانشجو سالانه 700 یورو به دانشگاه پرداخت می کند که این مبلغ در مقایسه با امکانات و آموزش با کیفیتی که در اختیار افراد قرار می گیرد، بسیار ناچیز است. به دانشجویان مقطع دکتری حدود 2000 دلار در ماه حقوق داده می شود تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.

بورسیه تحصیلی شهریه دانشگا ه های اسپانیا

در کشور اسپانیا امکان بورس شدن دانشجوها در مقطع دکتری وجود دارد . به طور کلی دانشجویان در مقطع دکتری کشور اسپانیا به دو صورت به تحصیل می پردازند:

1- دانشجو خود هزینه های تحصیل وزندگیش را تامین می کند.
2- دانشجو بورسیه می گردد و کلیه هزینه های تحصیل و زندگیش توسط دانشگاه مورد قبول واقع می شود.

شرایط گرفتن بورسیه از دانشگاههای اسپانیا

از شرایط دانشگاه های کشور اسپانیا برای بورس شدن در مقطع دکتری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021