لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شهریه دانشگاه در روسیه

مشاهده اطلاعات کامل روسیه

شهریه دانشگاه در روسیه
شهریه دانشگاه در روسیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 17Rating: 5.0شهریه دانشگاه در روسیه - شرايط تحصيل در روسيه - تحصيل در روسيه - هزينه تحصيل در روسيهشهریه دانشگاه در روسیه: به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور روسیه پایین است که علت آن وجود یارانه ای است که از سوی دولت این کشور به آموزش تخصیص داده شده است. یک مزیت مهم در زمینه شهریه دانشگاه ها یکسان بودن شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان روسی و دانشجویان خارجی است. هزینه ها در روسیه را ....شهریه دانشگاه در روسیه

به علت پذیرش دانشجویان در واحدهای دانشگاهی کشور روسیه که امروزه با پیشرفت پیشتری هم روبه رو می باشد ، برای بسیاری از دانشجویانی که قصد رفتن به این کشور را برای ادامه تحصیل دارند، آگاهی یافتن از شهریه دانشگاه در روسیه و هزینه هایی که باید در جهت تحصیل در دانشگاههای روسیه مدنظر خود داشته باشند به یک دغدغه ی فکری مبدل شده است.

میدانیم که تحصیل در هر مقطع و رشته ای در هر دانشگاهی در دنیا همواره هزینه هایی را در¬ بر¬دارد و از آن جا که سیاست تحصیل رایگان در بسیاری از کشورها در حال حذف شدن می باشد؛ لذا فرد دانشجو برای اتخاذ تصمیم به مهاجرت و تامین پشتوانه ی مالی به جهت آسودگی خاطر از پرداخت هزینه های مرتبط با تحصیل، چاره ای جز دست یابی به آگاهی در این مورد ندارد.

یکی از مهم ترین هزینه های تحصیلی برای افراد، پرداخت شهریه ی دانشگاههاست. با توجه به این توضیحات باید از کشور روسیه به عنوان کشوری مهاجر پذیر تحصیلی نام ببریم که ممکن است سوالاتی مانند شهریه ی دانشگاه های روسیه در زمینه ی پزشکی چقدر است؟ در علوم غیر پزشکی چه مبلغی را باید به عنوان شهریه ی دانشگاه های روسیه پرداخت کنم؟ نسبت شهریه ی دانشگاه های روسیه در قیاس با سایر کشورهای اروپایی چگونه است؟ و … دائما در ذهن فرد تکرار شوند.
این چنین است که در طی این نوشته به طور اخص به ارائه ی مطالبی در رابطه با شهریه ی دانشگاه های روسیه پرداخته خواهد شد.

تحصیل در دانشگاه های روسیه:

روسیه از جمله کشور هایی است که تحصیل در دانشگاه های آن به دلیل بالا بودن تراز علمی و داشتن جایگاه های مناسب در رتبه بندی های جهانی انتخاب خوبی برای افراد متقاضی محسوب شده و مدرک اخذ شده از این دانشگاهها دارای اعتبار جهانی می باشند.

هزینه های تحصیلی در روسیه

در رابطه با هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور برای ورود به هر دانشگاه مبلغی تحت عنوان شهریه ی دانشگاه های روسیه در نظر گرفته شده است که به نسبت شهر انتخابی و اعتبار دانشگاه این مبلغ متغیر می باشد. به طور متوسط هزینه و شهریه ی دانشگاه های روسیه که در شهر های مسکو و سن پترزبورگ مستقر هستند به نسبت دانشگاه های سایر شهرها بالاتر است.
اما در یک بیان کلی درباره ی تمام مراکز دانشگاهی مستقر در این کشور، باید گفت که متوسط شهریه ی دانشگاه های روسیه برای افراد خواهان ادامه تحصیل در گروه های علوم پزشکی مبلغی معادل ۵ تا ۱۰ هزار دلار و برای دانشجویان مشغول به تحصیل در سایر رشته های غیر پزشکی مبلغی معادل ۳ تا ۵ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

هزینه و شهریه های تحصیلی دانشگاهها در روسیه و سایر کشور های اروپایی

شهریه ها و نیز سایر هزینه های تحصیلی در روسیه در مقایسه با متوسط هزینه های پرداختی در سایر کشور های اروپایی از جمله کانادا، آمریکا و یا مثلا انگلستان، به صورت چشمگیری پایین تر می باشد. دلیل این امر را می توان در اختصاص یارانه ای که دولت کشور به آموزش عالی و دانشگاهها ارائه می کند، جست و جو کرد.

یکی از مزیت ها در رابطه با شهریه ی دانشگاه های روسیه، برابر بودن این شهریه برای دانشجویان تبعه ی خود کشور روسیه و دانشجویان بین المللی می باشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

8 پاسخ به “شهریه دانشگاه در روسیه”

 1. Avatar Hadi گفت:

  سلام من کارشناسی حقوق دارم ومعدم۱۹میخوام واسه ارشد در روسیه تحصیل کنم ب صورت بورسیه مدرک زبان هم دارم امکانش هست ک بورسیه بگیرم؟

 2. Avatar omid گفت:

  سلام بنده سنم ۲۴ هستش میتونم برا پزشکی بخونم تو روسیه؟ مدرک زبان انگلیسی ندارم
  میشه؟
  چقدر هزینه داره؟

 3. Avatar سجاد گفت:

  با سلام برای رشته پرستاری روسیه میخوام اقدام کنم شهریه دانشگاه چقدره

 4. Avatar Mohammad reza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ١٨سالمه می خواستم بدونم با مدرک دیپلم می تونم برای ادامه تحصیل به روسیه برم ؟
  زبان انگلیسی هم مسلط هستم
  برای رشته مهندسی پزشکی
  هزینه تحصیل چقدر هست ؟
  ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021