لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه در ایتالیا

مشاهده اطلاعات کامل ایتالیا

شهریه دانشگاه در اتریش

شهریه دانشگاه در ایتالیا با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. اینکه شما در چه رشته تحصیل می کنید، در کدام دانشگاه هستید متغیر است.

 

شهریه دانشگاه ها در ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی

عوامل زیادی ممکن است در نرخ شهریه ها ولو در یک مقطع تحصیلی مشابه، دخیل بوده و منجر به تفاوت شهریه ی آن باشد عواملی مثل: اینکه شما از کدام کشور و ملیت متقاضی باشید، درآمد شما چقدر باشد و از این دست موارد. ولی به طور نسبی برای شهریه های مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه های ایتالیا سالیانه حدود ۴۵۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو محاسبه شده است.

همانطور که در مطالب قبلی در مورد تحصیل در ایتالیا بیان شد، کشور ایتالیا از دسته کشورهایی است که اقدام برای تحصیل در آن به خاطر شرایط و تبصره هایی که دارد بسیار آسان است به طور مثال اخیرا دانشگاه های ایتالیا به خاطر جذب دانشجویان غیر ایتالیایی و بین المللی و حتی برای اینکه تبلیغی برای تشویق کردن دانشجویان خارجی و غیر ایتالیایی برای انتخاب این کشور داشته باشند شهریه های دانشگاه های خود را به طرز قابل ملاحظه ای کاهش داده و سطح نرخ ها را بشدت پایین آورده است.

 

شهریه-دانشگاه-در-ایتالیا

جالب است بدانید که ایتالیا فقط برای دانشگاه های غیر معتبر خود این رویکرد را ندارد و حتی بهترین دانشگاه های آن مثل دانشگاه ناپل فدریکوسکوندو و دانشگاه میلان که از دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا هستند نیز همچین برنامه و رویکردی را برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت در انتخاب متقاضیان دارد و میزان شهریه دانشگاه در ایتالیا را تا حدود ۵۰۰ یورو پایین آورده است یعنی هزینه ی کل سال تحصیلی ۵۰۰ یورو می باشد.

شهریه دانشگاه در ایتالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی

همانطور که می دانید ایتالیا دارای دانشگاههای دولتی و خصوصی است که در شهریه دانشگاه در ایتالیا برای دانشگاه های دولتی به نسبت دانشگاههای خصوصی بشدت متفاوت است مثلا برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی ایتالیا سالیانه از ۱۴۰ تا ۵۰۰ یورو متغیر بوده و این سطح تفاوت مطمئنا به خاطر نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر است. توضیح اینکه برای برخی رشته های تحصیلی شهریه دانشگاه ها بسیار کمتر است برای رشته هایی مثل علوم انسانی و یا برخی رشته های مدیریت و حقوق نرخ شهریه های خیلی کمتر و متفاوت تر است با رشته های پزشکی و پیراپزشکی و برخی رشته های هنر و آزمایشگاه که نیارمند خرید برخی وسایل جانبی برای برخی دروس و از این قبیل است.

یکی از مزایایی که تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا دارد و بعضا برای همه ی مقاطع تحصیلی صدق می کند گرفتن تخفیف شهریه ی دانشگاهی است. توضیح اینکه شما به هر دلیل موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی نشده اید می توانید با درخواست تخفیف شهریه و ارائه ی مدارکی متناسب در هنگام ثبت نام و یا در خلال آن، به طرز قابل توجهی تخفیف شهریه بگیرید. این نکته در بسیاری موارد شامل تخفیف شهریه تا حداقل نرخ شهریه، یعنی همان ۵۰۰ یورو در سال بوده است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021