لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه در اسلوونی

شهریه دانشگاه در اسلوونی
شهریه دانشگاه در اسلوونیReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 30Rating: 5.0شهریه دانشگاه در اسلوونی - هزینه زندگی در اسلوونی - هزینه های تحصیل در کشور اسلوونیشهریه دانشگاه در اسلوونی : در عصر حاضر افراد بسیاری در سراسر جهان، تمایل به ادامه ی تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا را دارند. ما به شما دوست عزیز متقاضی مهاجرت، تحصیل در اسلوونی را پیشنهاد میدهیم. دریافت ویزای کشور اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپائی بسیار ساده تر به نظر می آید و این مزیت، اسلوونی.شهریه دانشگاه در اسلوونی

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است و یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و شینگن است. بزرگترین شهر اسلوونی که پایتخت این کشور نیز می باشد شهر لیوبلیانا است که یکی از مطرح ترین دانشگاههای اسلوونی در این شهر قرار دارد. زبان رسمی کشور اسلووونی، به دو زبان اسلوونیایی و آلمانی می باشد. اکثر مردم به همان زبان اسلووونیایی تکلم دارند. واحد پول کشور اسلوونی یورو می باشد. هزینه های زندگی و تحصیل در کشور اسلوونی در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی پایین و مقرون به صرفه است.. مدارک دانشگاههای اسلوونی معتبر و اکثر آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. همچنین در اکثر دانشگاه های کشور اسلوونی آموزش دروس به زبان انگلیسی می باشد که این خود از عوامل جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به شمار می آید. شهریه دانشگاه در اسلوونی در مقاطع مختلف و برای رشته های گوناگون به صورت زیر است.

شهریه مقاطع تحصیلی در دانشگا ه های اسلوونی

بر اساس سیستم آموزشی کشور اسلوونی مقاطع تحصیلی در دانشگاههای اسلوونی شامل سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکتری می باشد. دوره تحصیل کارشناسی در دانشگاههای اسلوونی حدود 3 تا 4 سال می باشد. شهریه دانشگاههای اسلوونی در مقطع کارشناسی حدود 2000 یورو در سال است. مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسلوونی نیز یک دوره دو ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای اسلوونی بایستی سالیانه در حدود 2000 تا 3000 یورو به دانشگاه شهریه پرداخت نمایند. شهریه دانشگاههای اسلوونی در مقطع دکتری که 2 تا 4 سال می باشد در حدود 5 هزار یورو در سال است. البته شهریه دانشگاههای اسلوونی در قبال آموزش با کیفیتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

شهریه دانشگاه در اسلوونی برای دانشجویان خارجی

بر اساس قوانین آموزشی اسلوونی، شهریه دانشگاه های اسلوونی برای دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا و شینگن می باشند، رایگان است و دانشجویان خارجی که عضو اتحادیه باشند برای تحصیل در دانشگاههای اسلوونی هزینه ای پرداخت نمی نمایند و تنها هزینه اولیه ثبت نام را پرداخت می کنند. اما دانشجویان خارجی که از کشور هایی به غیر از اتحادیه اروپا و شینگن هستند و در دانشگاه های اسلوونی تحصیل می کنند، شهریه دانشگاه های اسلوونی برای آن ها در حدود 2 تا 5 هزار یورو در سال خواهد بود که این مبلغ بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد.

شهریه دانشگا ه معتبر اسلوونی

کشور اسلوونی دارای 4 دانشگاه با 37 دانشکده و 3 دانشگاه هنر و ده ها موسسه آموزشی خصوصی است که میزان شهریه های پرداختی دانشجویان در آن متفاوت می باشد. در کشور اسلوونی سه دانشگاه دولتی آن که از بهترین و معتبرترین دانشگاههای اسلوونی به شمار می آیند، عبارت اند از دانشگاههای لیوبلیانا، ماریبور و پریمورسکا. در این بین دانشگاه لیوبلیانا که جزء 400 دانشگاه برتر جهان محسوب می گردد، شهرت تدریس رشته های فنی و مهندسی در آن بیشتر از سایر رشته های تحصیلی دیگر است. دانشگاه لیوبلیانا همواره یکی از دانشگاه های پر طرفدار در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اسلوونی بوده است. به طور کلی در این دانشگاهها در قبال آموزش با کیفیتی که در سطح بالا در اختیار دانشجویان قرار می گیرد سالانه 5000 یورو به عنوان شهریه دریافت می گردد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021