لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاه در استرالیا

مشاهده اطلاعات کامل استرالیا

شهریه دانشگاه استرالیا

شهریه دانشگاه در استرالیا

در هر کشوری که متقاضی برای تحصیل باشید با توجه به مقطع تحصیلی و نوع موسسه، دانشگاه و برند و رنک علمی آن، که شما آن را انتخاب می کنید، شهریه ها متفاوت است.

این متفاوت بودن در نرخ شهریه ها برای نحوه ی پرداخت آن نیز صادق است. برخی دانشگاه ها در استرالیا بسته به نوع رشته تحصیلی شما هزینه هایی علاوه بر پول شهریه از شما دریافت می کنند که شامل هزینه ی برخی وسیله های مثلا آزمایشگاهی و یا دیگر وسایل مورد نیاز برخی واحد های درسی است.

نکته ای که چندین بار در مطالب قبل به آن پرداخته شده این است که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در استرالیا این امتیاز را دارند که در هفته می توانند به مدت ۲۰ ساعت کار کنند و در ازای آن مبلغ خیلی خوبی را دریافت کنند که البته برای هزینه های تحصیل و تا حدی زندگی در استرالیا می تواند مکفی و کمک کننده باشد. این امتیاز برای دانشجویان و متقاضیان مقطع دکتری نیز هست که در صورتی که برای بورسیه اقدام نکرده و نگرفته باشند می توانند در هفته به مدت ۳۰ ساعت کار به اصطلاح دانشجویی کنند و در مقابل آن حقوق دریافت کنند.

اگر بخواهیم اصطلاحا حساب سرانگشتی در مورد مبالغ شهریه های دانشگاه های استرالیا داشته باشیم می توانید، مبالغ ذیل را برای آگاهی نسبی از شهریه دانشگاه های استرالیا به دست آورید.

 

شهریه دانشگاه در استرالیا (مدارس و موسسات آموزشی)

برای تحصیل در مدارس استرالیا که شامل خصوصی و دولتی می باشد باید حداقل ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار هزینه کنید.

برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کشور استرالیا باید با توجه به طول دوره و تخصصی بودن آن هفته ای ۳۰۰ دلار بپردازید.

شهریه و هزینه ی گرفتن گواهینامه های معتبر از مراکز آموزشی حدودا ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار است.

برای گذراندن دوره ی چهار ساله ی مقطع لیسانس در استرالیا باید ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که تبعا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید متغیر است.

برای گذراندن دوره ی دو ساله ی مقطع فوق لیسانس در استرالیا باید مبلغی حدود ۲۰۰۰۰ دلار تا ۳۷۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که برای این مقطع هم متغیر بودن شهریه ها، بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل صدق می کند.

و برای گذراندن مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا باید شهریه ای معادل ۱۴۰۰۰دلار الی ۳۷۰۰۰ دلار پرداخت کرده که ممکن است با توجه به نوع رشته هزینه های جانبی دیگری نیز داشته باشد. این شهریه ها برای طول دوره ی دکتری که معمولا ۳ الی ۴ سال می باشد، پرداخت می شود.

برای مثال نگاهی می اندازیم به شهریه دانشگاه ملبورن در استرالیا.

شهریه دانشگاه در استرالیا و در دانشگاه ملبورن در مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته تحصیلی بین ۲۰۰۰۰ دلار در رشته مثلا هنر تا ۸۴۰۰۰ دلار در رشته های پزشکی تفاوت می کند.

 

نحوه ی پرداخت شهریه ها در دانشگاه های استرالیا

در مودر نحوه ی پرداخت شهریه ها، این طور نیست که الزاما در هنگام ثبت نام تمام و کمال مبلغ شهریه پرداخت شود بلکه می توانند طی مراحل و فواصلی که هر دانشگاهی معین می کند، شهریه پرداخت شود.

شهریه دانشگاه در استرالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Dec 20Rating: 5.0شهریه دانشگاه در استرالیا - هزینه تحصیل در استرالیا- ادامه تحصیل در استرالیا- تحصیل رایگان.شهریه دانشگاه در استرالیا
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. سارا یحیایی گفت:

  سلام وعرض ادب میخواستم در مورد بورسیه کامل دانشگاه وهزینه های زندگی سوال کنم که آیا استرالیا رشته پزشکی رو بورسیه میکندوشرایطش چی هست وآیا من اگر جز ده نفر اول کنکور ایران باشم میتوانم در اون صورت بورسیه بگیرم؟؟؟

 2. کارن گفت:

  سلام
  من ۱۶ ساله هستم. به زودی دبیرستان رو تموم میکنم. رشته م فنی هست.

  واسه ی تحصیل در استرالیا به شرکت MYC زنگ زدم. گفتن ویزا برای فنی خیلی سخت شده.

  الان من باید چیکار کنم؟

  کمکم کنید. خیلی دوست دارم برم استرالیا درس بخونم. مرسی

 3. Mohammad گفت:

  عرض سلام
  یک نکته رو خیلی خوب متوجه نشدم
  این شهریه شما ذکر کردید. ابن هزینه کل دوره یا مقطع است یا فقط از یک سال

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021