لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاههای چین

مشاهده اطلاعات کامل چین

شهریه دانشگاههای چین : کشور چین کشوری مدرن و پیشرفته در جهان می باشد. تحصیل در این کشور با توجه به شهریه دانشگاه های چین، امکان یک انتخاب درست و امتیازی مثبت را برای افرادی که این کشور را برای تحصیل برگزیده اند، فراهم می کند. در حال حاضر دانشجویان زیادی در کشور چین در حال تحصیل می باشند.و این تعداد سالانه رو به رشد است .

تحصیل در دانشگاه های چین دارای مزایای زیادی می باشد.

 

شهریه دانشگاههای چین

یکی از این مزایا ارائه ی حداقل ۳۰۰۰ یوان سالنه به عنوان کمک هزینه های تحصیلی برای پرداخت شهریه دانشگاه های چین به افراد دانشجو است، تا افراد متقاضی راحت تر بتوانند در این کشور تحصیل نمایند. در ادامه ی این متن، شهریه دانشگاه های چین در مقاطع مختلف، برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور شرح داده خواهد شد.

 

شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی

افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه های کشور چین در مقطع کارشناسی می باشند، می بایست در این کشور یک دوره ی ۴ ساله را بگذرانند تا موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند. زبان تحصیلی در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه های  کشور چین، انگلیسی می باشد و همین موضوع باعث راحتی کار بسیاری از افرادی است که در این کشور تحصیل می کنند.

شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی به طور میانگین بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار در طول یک سال تحصیلی می باشد. البته مبلغ گفته شده بستگی به دانشگاه مورد نظر و رشته ای که فرد در آن مشغول به تحصیل است، دارد و ممکن است بیشتر یا کم تر باشد. دانشگاه های کشور چین در مقطع کارشناسی فقط یکبار در سال ثبت نام دارند البته بازه ی زمانی برای ثبت نام طولانی می باشد .

 

شهریه-دانشگاههای-چین

شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی در کشور چین حدود ۲ سال به طول می انجامد، شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به نوع دانشگاه و رشته ی تحصیلی متفاوت می باشد.

به طور میانگین شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در طول یک سال تحصیلی بوده و اکثر رشته ها در دوره های کارشناسی ارشد در کشور چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

 

شهریه دانشگاه های چین در مقطع دکتری

زبان تحصیلی در این مقطع نیز همانند سایر مقاطع دانشگاهی در این کشور انگلیسی می باشد. لازم به ذکر است که بعضی رشته ها و دانشگاه ها در کشور چین، دروسی را به زبان چینی نیز ارائه می دهند.

دوره های دکتری در کشور چین شامل دو دوره ی متوالی و جداگانه می باشد. دوره ی اول در مقطع دکتری در این کشور شامل دوره هایی است که فرد می بایست دروس های تخصصی رشته ی خود را در آن بگذراند.

دوره ی دوم نیز شامل دوره هایی می باشد که فرد می بایست برای پایان نامه ی خود بگذراند، دوره ی دوم زیر نظر استاد راهنما انجام می گیرد. دوره های دکتری در کشور چین در حدود ۳ سال به طول انجامیده و شهریه ی لازم در این مقطع در حدود ۵۰۰۰ دلار در هر سال می باشد.که تمامی دانشجویان در این مقطع امکان اخذ فاند را دارند.

در صورتی که رشته ی فرد پزشکی باشد و بخواهد در دانشگاه های چین تحصیل نماید می بایست در طول سال بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار شهریه پرداخت نماید.این دانشگاه ها در چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و پذیرش صد در صد دارد .

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. محمد گفت:

    هزینه دانشگاه جنگچو برای پزشکی سالانه چقدره؟
    لطفا براساس سال ۲۰۱۸بفرمائید

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021