لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شهریه دانشگاههای پرتغال

مشاهده اطلاعات کامل پرتغال

شهریه دانشگاههای پرتغالReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 25Rating: 5.0شهریه دانشگاههای پرتغال - تحصیل در پرتغال - شرایط تحصیل در پرتغال - دانشگاههای پرتغالشهریه دانشگاههای پرتغال : تحصیل در پرتغال برای علاقه مندانی که قصد تحصیل در اروپا با هزینه پایین در دانشگاه های با رنک خوب را دارند، یکی از بهترین مقاصد می باشد. اگر هدف شما ادامه تحصیل در اروپا باشد و بدنبال آب و هوای مرطوب یا سواحل باور نکردنی و صخره های تماشایی هستید بی شک ادامه تحصیل در کشور پرتغال انتخابی مناسب.شهریه دانشگاههای پرتغال

شهریه دانشگاههای پرتغال: دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشوری به غیر از کشور متبوع خود را دارند و در این راستا مهاجرت به کشوری اروپایی را در ذهن خود پرورش می دهند.

شهریه دانشگاههای پرتغال

کشور پرتغال می تواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب باشد. چرا که این کشور علی رغم عضویت در اتحادیه ی اروپا، از لحاظ هزینه ای، به نسبت کشورهای دیگر اروپایی دارای وضعیت بهتر و هزینه های نازلتری می باشد. این موارد را می توان به داشتن دانشگاه هایی برتر با رنک خوب جهانی به اولویت انتخاب این کشور برای ادامه ی تحصیل افزود. البته مورد تایید بودن دانشگاه های این کشور در نزد وزارت علوم ایران نیز، موردی مهم است که نباید از دید دانشجو دور بماند.

در کنار این موارد، موضوعی مهم که در بدو تصمیم برای تحصیل در دانشگاه ها ی این کشور ممکن است برای دانشجو پررنگ باشد، وضعیت و میزان شهریه ی دانشگاه های پرتغال است، که به نوبه ی خود، نقش مهمی را در زمینه ی تصمیم به مهاجرت تحصیلی به این کشور ایفا می کند.

شهریه ی دانشگاه های پرتغال در مقاطع مختلف دانشگاهی

دو دسته از مراکز آموزش عالی خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارند که دانشجو می تواند از هر کدام از آن ها پذیرش اخذ نماید.
شهریه ی دانشگاه های پرتغال با توجه به این که دانشجو در کدام مرکز مشغول به تحصیل باشد و چه رشته ای را انتخاب کرده باشد، میزان متفاوتی دارد.

اما در یک بیان کلی می توان گفت که شهریه ی دانشگاه های دولتی در این کشور، به صورت سالانه ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو برای دوره ی کارشناسی ارشد و ۲۷۰۰ یورو برای تحصیل در دوره ی دکتری در نظر گرفته شده است.

مزیتی که برای دانشجویان در راستای پرداخت هزینه ی شهریه دانشگاه های پرتغال در نظر گرفته شده است، این است که، دانشجو می تواند این مبلغ را به صورت قسطی در تمام طول سال تحصیلی پرداخت کند و الزامی برای پرداخت یکباره در بدو ورود به دانشگاه برای او وجود ندارد.

بورسیه های تحصیلی در پرتغال

دانشجویان دانشگاه های این کشور در دوره ی فوق لیسانس و علی الخصوص دکتری، تحت حمایت انواع بورسیه ها قرار می گیرند. بورسیه های تحصیلی از طرف دولت پرتغال به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد .

اما دسته ای دیگر از بورسیه هایی وجود دارند که اساتید دانشگاه، آن ها را به دانشجو اعطا می کنند.
فرد دانشجو که موفق به دریافت بورسیه شده است به طور کلی از پرداخت شهریه ی دانشگاه های پرتغال و نیز سایر هزینه های تحصیلی معاف خواهد شد.

کار دانشجویی در پرتغال

کار دانشجویی، یکی از مزیت هایی است که برای دانشجویان بین المللی در اغلب کشورهای اروپایی در نظر گرفته شده است که کشور پرتغال هم از آن قاعده خارج نیست، دادن اجاره ی کار دانشجویی به تناسب مقطع تحصیلی به دانشجو، و اخذ درآمد از این راه، در کنار اشتغال به تحصیل می باشد. دانشجویان می توانند افزون بر بورسیه ها و سایر خدمات تحصیلی، از درآمد حاصل از کار دانشجویی برای پرداخت شهریه ی دانشگاه های پرتغال استفاده کرده و دغدغه خاطر خود را در این زمینه کاهش دهند.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021