لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

شهریه دانشگاههای بنگلادش

شهریه دانشگاههای بنگلادش

 

  • شهریه دانشگاههای بنگلادش در رشته های مختلف تحصیلی چقدر است؟

شهریه دانشگاههای بنگلادش : کشور بنگلادش کشوری واقع در قاره ی آسیا می باشد که از جمله کشورهایی است که امروزه دانشجویان زیادی از دیگر کشورهای دنیا برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک علی الخصوص در رشته های علوم پزشکی، و دندان پزشکی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

شهریه دانشگاههای بنگلادش

این دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بنگلادش، ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان شهریه ی دانشگاه ها ی بنگلادش هستند. میزان شهریه در دانشگاهها و رشته های تحصیلی متفاوت، در بنگلادش مختلف می باشد که در ابتدای هر سال در سایت رسمی مخصوص همان دانشگاه قرار می گیرد و دانشجویان باید برای اطلاعات به روز و دقیق تر در مورد شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در هر سال تحصیلی به سایت همان دانشگاه مراجعه کنند.

در ادامه ی این مطلب شهریه دانشگاههای بنگلادش را به تفکیک در گروه های علوم پزشکی و نیز سایر علوم دانشگاهی مورد تشریح و بررسی قرار خواهیم داد.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در گروه های آموزشی علوم پزشکی

هزینه ی دوره ی آموزشی علوم پزشکی برای یک دوره تحصیلی معادل 58000 دلار تعیین شده است که دانشجویان در مرحله ی اولیه می توانند 20000 دلار از آن را پرداخت کنند و مابقی این شهریه را تا پایان تحصیلات دانشگاهی به صورت سال به سال بپردازند.

شهریه ی گروه آموزشی دندان پزشکی 23000 دلار در نظر گرفته شده است که دانشجو باید 15000 دلار را به صورت یکجا و در یک مرحله و مابقی را به صورت مرحله ای تا پایان دوره ی تحصیل پرداخت کند.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در سایر رشته ها با واحد پولی BDT بیان شده است. با این توضیح که هر 78 تاکای بنگلادشی را با علامت اختصاریBDT مشخص می کنند که معادل یک دلار کشور آمریکا می باشد.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در سایر رشته های تحصیلی

شهریه ی رشته های دانشگاه علوم اجتماعی و اقتصادی در رشته ی MBA (مدیریت بازرگانی )عمومی 266.000 BDT
شهریه ی رشته ی روزنامه نگاری در همین دانشگاه معادل 423.000 BDT برای یک سال تحصیلی است.

شهریه ی دانشگاه علوم پایه و تکنولوژی برای دوره ی فوق دیپلم 502.750 در رشته ی بهداشت محیط و در دوره ی کارشناسی همین رشته 586.000 BDT می باشد.
شهریه ی رشته ی معماری در دانشگاه فوق 823.500BDT است و همچنین شهریه برای تحصیل در رشته ی صنایع غذایی و تکنولوژی 441.000 BDT برای دوره ی کارشناسی و 141.900 BDT برای دوره ی فوق لیسانس همین رشته تعیین شده است.

دانشجویانی که از سایر کشور ها به این کشور می روند، از لحاظ هزینه ای، کشوری را انتخاب کرده اند که هزینه های مقرون به صرفه ای دارد. مدارک دانشگاه های بنگلادش مورد پذیرش و تایید و ارزشیابی در کشورهای اتحادیه ی اروپا، هند، انگلیس و استرالیا و … می باشند. بنابراین دانشجو می تواند بعد از اخذ مدرک خود، در هر کدام از این کشورها در حوزه ی دانشی خود، به راحتی مشغول به کار و یا ادامه تحصیل شود.

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید