لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه دانشگاههای بنگلادش

شهریه دانشگاههای بنگلادش

 

شهریه دانشگاههای بنگلادش : کشور بنگلادش کشوری واقع در قاره ی آسیا می باشد که از جمله کشورهایی است که امروزه دانشجویان زیادی از دیگر کشورهای دنیا برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک علی الخصوص در رشته های علوم پزشکی، و دندان پزشکی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

شهریه دانشگاههای بنگلادش

این دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بنگلادش، ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان شهریه ی دانشگاه ها ی بنگلادش هستند. میزان شهریه در دانشگاهها و رشته های تحصیلی متفاوت، در بنگلادش مختلف می باشد که در ابتدای هر سال در سایت رسمی مخصوص همان دانشگاه قرار می گیرد و دانشجویان باید برای اطلاعات به روز و دقیق تر در مورد شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در هر سال تحصیلی به سایت همان دانشگاه مراجعه کنند.

در ادامه ی این مطلب شهریه دانشگاههای بنگلادش را به تفکیک در گروه های علوم پزشکی و نیز سایر علوم دانشگاهی مورد تشریح و بررسی قرار خواهیم داد.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در گروه های آموزشی علوم پزشکی

هزینه ی دوره ی آموزشی علوم پزشکی برای یک دوره تحصیلی معادل ۵۸۰۰۰ دلار تعیین شده است که دانشجویان در مرحله ی اولیه می توانند ۲۰۰۰۰ دلار از آن را پرداخت کنند و مابقی این شهریه را تا پایان تحصیلات دانشگاهی به صورت سال به سال بپردازند.

شهریه ی گروه آموزشی دندان پزشکی ۲۳۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است که دانشجو باید ۱۵۰۰۰ دلار را به صورت یکجا و در یک مرحله و مابقی را به صورت مرحله ای تا پایان دوره ی تحصیل پرداخت کند.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در سایر رشته ها با واحد پولی BDT بیان شده است. با این توضیح که هر ۷۸ تاکای بنگلادشی را با علامت اختصاریBDT مشخص می کنند که معادل یک دلار کشور آمریکا می باشد.

شهریه ی دانشگاه های بنگلادش در سایر رشته های تحصیلی

شهریه ی رشته های دانشگاه علوم اجتماعی و اقتصادی در رشته ی MBA (مدیریت بازرگانی )عمومی ۲۶۶٫۰۰۰ BDT
شهریه ی رشته ی روزنامه نگاری در همین دانشگاه معادل ۴۲۳٫۰۰۰ BDT برای یک سال تحصیلی است.

شهریه ی دانشگاه علوم پایه و تکنولوژی برای دوره ی فوق دیپلم ۵۰۲٫۷۵۰ در رشته ی بهداشت محیط و در دوره ی کارشناسی همین رشته ۵۸۶٫۰۰۰ BDT می باشد.
شهریه ی رشته ی معماری در دانشگاه فوق ۸۲۳٫۵۰۰BDT است و همچنین شهریه برای تحصیل در رشته ی صنایع غذایی و تکنولوژی ۴۴۱٫۰۰۰ BDT برای دوره ی کارشناسی و ۱۴۱٫۹۰۰ BDT برای دوره ی فوق لیسانس همین رشته تعیین شده است.

دانشجویانی که از سایر کشور ها به این کشور می روند، از لحاظ هزینه ای، کشوری را انتخاب کرده اند که هزینه های مقرون به صرفه ای دارد. مدارک دانشگاه های بنگلادش مورد پذیرش و تایید و ارزشیابی در کشورهای اتحادیه ی اروپا، هند، انگلیس و استرالیا و … می باشند. بنابراین دانشجو می تواند بعد از اخذ مدرک خود، در هر کدام از این کشورها در حوزه ی دانشی خود، به راحتی مشغول به کار و یا ادامه تحصیل شود.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021