لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهرهای معروف نروژ

شهرهای معروف نروژ

شهرهای معروف نروژ : شهرهای معروف نروژ ، در هر کشوری تعدادی از شهرها به دلایل مختف مانند اقتصاد، فرهنگ ، تاریخ، طبیعت، سبک زندگی و یا عوامل متعدد دیگر بیشتر از سایر مراکز و شهرهای آنجا مورد زبانزد قرار گرفته.

 

شهرهای معروف نروژ

موقعیت های بهتری را در همه ی زمینه ها برای ادامه ی زندگی در آن کشور دارند. در نروژ ، شهرهای اسلو، برگن، تورندهایم از این قبیل مناطق به شمار می آیند. و جز مهم ترین و معروف ترین شهرهای نروژ قرار میگیرند.

 

شناخت شهرهای معروف نروژ :

شهر اسلو: مهم ترین و بزرگترین شهر نروژ است که پایتخت آن نیز میباشد. مراکز مهم صنایع دریایی و بازرزگانی این کشور در شهر اسلو مستقر شده اند و به عنوان مهم ترین مرکز علمی، فرهنگی واقتصادی و اداری کشور نروژ محسوب میشود.

اسلو تنها شهر نروژ است که به عنوان هم استان و هم شهرستان شناخته میشود.

تعداد زیادی مهاجر خارجی در این شهر زندگی میکنند به همین دلیل دارای بالاترین رشد جمعیت در میان کشورهای اوپایی است.

شهر برگن: دومین شهر بزرگ در نروژ است که در سال ۲۰۰۰ به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی در اروپا ملقب شد. وجود صنایع نفت خام و گاز طبیعی در این شهر، آنجا را به شهری ثروتمند تبدیل کرده است.

دانشگاه برگن یکی از مهم ترین مراکز علمی در نروژ است که مقر آن در همین شهر تاریخی برگن قرار دارد.این شهر در بیشتر ایام سال دارای آب و هوای سرد و زمستانی است.

شهر تروندهایم: یکی از بزرگترین شهرهای نروژ است که مرکزی تجاری به شمار آمده و دور تا دور آن به وسیله ی زمین های کشاورزی احاطه شده است .

بعد از اسلو و برگن بیشترین میزان جمعیت را در خود جای داده است. این شهر به واسطه ی وجود دانشگاه علم و فناوری و سینتف که در آن قرار گرفته اند ، مرکز مهم علمی و تحقیقاتی نیز به شمار میرود.

شهر استاونگر: چهارمین شهر بزرگ نروژ پس از اسلو ، برگن و تروندهایم می باشد که در جنوب غربی نروژ واقع شده است. این شهر به شهر ماهی و محصولات دریایی معروف می باشد و صادرات ماهی و محصولات دریایی از این شهر بندری به سایر نقاط دنیا بسیار پررونق است و امروز بزرگترین شرکت نفتی نروژ در نزدیکی این شهر واقع شده است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021