لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شهرهای معروف نروژ

مشاهده اطلاعات کامل نروژ

شهرهای معروف نروژ
شهرهای معروف نروژReviewed by Legal Apply on Mar 3Rating: 5.0شهرهای معروف نروژ-مهم ترین و معروف ترین شهرهای نروژ ،شهر اسلو - تحصیل در نروژشهرهای معروف نروژ : شهر ترونهایم: این شهر سومین شهر پرجمعیت کشور نروژ بعد از شهرهای اسلو و برگن می باشد. این شهر به دلیل واقع شدن دانشگاه فنی و مهندسی مشهور NTNU در آن و وجود مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی، به شهر دانشگاهی معروف است که طبق آمار حدود 85 درصد از دانشجویان مهندسی نفت در نروژ در این دانشگاه تحصیل نموده اند....شهرهای معروف نروژ

شهرهای معروف نروژ : شهرهای معروف نروژ ، در هر کشوری تعدادی از شهرها به دلایل مختف مانند اقتصاد، فرهنگ ، تاریخ، طبیعت، سبک زندگی و یا عوامل متعدد دیگر بیشتر از سایر مراکز و شهرهای آنجا مورد زبانزد قرار گرفته.

شهرهای معروف نروژ

موقعیت های بهتری را در همه ی زمینه ها برای ادامه ی زندگی در آن کشور دارند. در نروژ ، شهرهای اسلو، برگن، تورندهایم از این قبیل مناطق به شمار می آیند. و جز مهم ترین و معروف ترین شهرهای نروژ قرار میگیرند.

شناخت شهرهای معروف نروژ :

شهر اسلو: مهم ترین و بزرگترین شهر نروژ است که پایتخت آن نیز میباشد. مراکز مهم صنایع دریایی و بازرزگانی این کشور در شهر اسلو مستقر شده اند و به عنوان مهم ترین مرکز علمی، فرهنگی واقتصادی و اداری کشور نروژ محسوب میشود.

اسلو تنها شهر نروژ است که به عنوان هم استان و هم شهرستان شناخته میشود.

تعداد زیادی مهاجر خارجی در این شهر زندگی میکنند به همین دلیل دارای بالاترین رشد جمعیت در میان کشورهای اوپایی است.

شهر برگن: دومین شهر بزرگ در نروژ است که در سال ۲۰۰۰ به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی در اروپا ملقب شد. وجود صنایع نفت خام و گاز طبیعی در این شهر، آنجا را به شهری ثروتمند تبدیل کرده است.

دانشگاه برگن یکی از مهم ترین مراکز علمی در نروژ است که مقر آن در همین شهر تاریخی برگن قرار دارد.این شهر در بیشتر ایام سال دارای آب و هوای سرد و زمستانی است.

شهر تورندهایم: یکی از بزرگترین شهرهای نروژ است که مرکزی تجاری به شمار آمده و دور تا دور آن به وسیله ی زمین های کشاورزی احاطه شده است .

بعد از اسلو و برگن بیشترین میزان جمعیت را در خود جای داده است. این شهر به واسطه ی وجود دانشگاه علم وفناوری و سینتف که در آن قرار گرفته اند ، مرکز مهم علمی و تحقیقاتی نیز به شمار میرود.

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: