لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهرهای معروف مجارستان

شهرهای معروف مجارستان

 

 

شهرهای معروف مجارستان : شهرهای معروف مجارستان ، مجارستان کشوری در اروپای مرکزی با زبان رسمی مجاری و واحد چول فورنیت است.

شهرهای معروف مجارستان

علاوه بر بوداپست که پایتخت آن است از ۱۹ شهرستان تشکیل شده که دبرسن، میشکولتس، سگد ، پچ و گیور از شهرهای معروف مجارستان میباشند.

شهر بوداپست:

بوداپست که از دو بخش بودا و پست تشکیل شده بزرگترین شهر و پایتخت مجارستان است که مرکزیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی این کشور را نیز دارا میباشد .

و به عنوان مرکزی مجزا در تقسیمات کشوری به صورت مستقل اداره میشود و یکی از کهن ترین خطوط متروی دنیا در این شهر واقع شده است.

اکثر دانشجویان هم به این شهر برای کالج می روند.

شهر دبرسن:

این شهر که مدتی به عنوان پایتخت مجارستان در حال فعالیت بوده است دومین شهر یزرگ این کشور میباشد که دین مردم آن کالونیسم بوده و یکی از پرافتخارترین تیم های فوتبال در مجارستان را دارد.

کلیسای زرد دبرسن، موزه ی دری، آب گرم هایدوسوبوسلو، پارک ملی هورتوبای و تئاتر چوکونایی از جاذبه های توریستی و گردشگری در این شهر هستند.

 

شهرهای معروف مجارستان

شهر سگد:

در جنوب شرقی مجارستان و مرکز چونگراد میباشد .این شهر علاوه بر توریستی بودن ، هرساله پذیرای تعداد زیادی دانشجو از سراسر دنیا میباشد.
شهر میشگولتس:

این شهر که منطقه ای در شمال شرق کشور مجارستان میباشد، با داشتن حدود ۱۷۰۰۰۰ نفر جمعیت چهارمین شهر بزرگ در این کشور است که در شمار شهر های مهروف در مجارستا ن قرار گرفته است.

شهر پچ:

یکی از زیبا ترین شهر های کشور مجارستان است که عنوان مرکز فرهنگی اروپا را در سال ۲۰۱۱ کسب کرد است. این شهر از نظر جمعیتی رتبه ی ۵ شهر های بزرگ در مجارستان را دارد.دارای دانشگاه ممتاز پچ است.

شهر گیور:

این شهر که در غرب این کشور واقع شده است، در زمینه ورزش شهری به نام است و مردم آن علاقه ی خاصی به هندبال دارند. و عنوان ششمین شهر بزرگ در میان شهر های معروف مجارستان را داراست.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021