لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهرهای معروف قبرس

مشاهده اطلاعات کامل قبرس

شهرهای معروف قبرس

شهرهای معروف قبرس : شهرهای معروف قبرس، قبرس کشور یا جزیره ای زیبا و توریست پذیر است که علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی ، دارای مراکز علمی معتبری میباشد.همین عوامل باعث مشهور شدن این کشور شده است.

شهرهای معروف قبرس

 

کشور قبرس با وجود وسعت کم، دوشهر اصلی و مرکزی دارد که بیش از سایر مناطق این کشور، مورد توجه و عنایت گردشگران و دانشجویان خارجی ، به عنوان شهر های معروف قبرس، قرار میگیرند.

 

شهر نیکوزیا:

این شهر بزرگ ترین شهر قبرس میباشد که قرن هفتم میلادی پایتخت کشور بوده است.

حدود ۲۰۸۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در مرکز جزیره قرار گرفته است و تنها شهر غیر ساحلی در قبرس است.

نیکوزیا مرکزی مدرن و پیشرفته است که تمام سفارت خانه ها، ادارات، مراکز اصلی تجاری و اقتصادی، کالج ها و برخی از شرکت های خارجی در آنجا مستقر هستند.

این شهر به دوقسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است اما در عمل این جداسازی فقط در گوناگونی جمعیت حادث شده است.

مثلا ترک ها بخشی از دروازه ی اصلی شهر را برای سکونت انتخاب کرده اند که به آن محل، منطقه ی ترک نشین اطلاق میشود و یونانی ها در بخش میانی کلیسا و آیا صوفیه سکونت دارند، که منطقه ی آنها را یونانی نشین میگویند و گروهی دیگر ارمنی ها هستند که با ترک ها زندگی میکنند.

 

شهر لارناکا :

فرودگاه اصلی قبرس در شهر لارناکا و در کنار دریا واقع شده است. این شهر مقصد اصلی گردشگران ایرانی بوده و بسیاری از ایرانی ها در لارناکا ملک خریداری نموده اند. این شهر بیشتر  توریستی به حساب می آید و در فصل زمستان تقریبا خلوت است و هزینه ملک کمتر از نیکوزیا و لیماسول می باشد.

همچنین دومین بندرگاه یا پورت قبرس بوده و پروژه های زیادی در این شهر در حال انجام است. از جمله پروژه نمایشگاه دائمی کشور چین که برای ارتباط بین بازرگانان چینی و اروپایی در قبرس در حال احداث است.

به فاصله ۳۰ کیلومتری شهر لارناکا منطقه پروتراس و شهر آیاناپا واقع شده است. این منطقه یکی از بهترین ساحل های قبرس با شن سفید را دارد و عمدتا پذیرای گردشگران اروپایی است.

 

شهر لیماسول :

بندر یا پورت اصلی قبرس در شهر ساحلی لیماسول قرار دارد. این شهر که بزرگترین شهر قبرس از نظر جغرافیایی و جمعیتی است، مرکز اصلی تجاری و اقتصادی قبرس نیز محسوب می شود. بعد از لارناکا، دومین مرکز اجتماع ایرانیان در این شهر قرار دارد.

لیماسول، ساحل ها و دهکده های زیبایی دارد که پذیرای گردشگران اروپایی است.

به دلیل فراهم بودن زیرساخت ها و امکانات لازم و وجود نیروی کار متخصص به همراه جمعیت قابل توجه توریست هایی که به این شهر می آیند، این شهر برای راه انداختن کسب و کار یکی از بهترین گزینه ها محسوب می گردد.

به دلیل موقعیت خاص این شهر هزینه ملک در لیماسول بیشتر از لارناکا و پافوس می باشد ولی به نیکوزیا نمی رسد.

 

شهر پافوس :

شهر ساحلی پافوس که در غرب قبرس واقع شده همانند لارناکا شهری توریستی است. دومین فرودگاه قبرس در این شهر واقع شده است و اکثر پروازهای ارزان قیمت اروپایی به این فرودگاه می روند.

هزینه املاک در این شهر واقعا استثنایی است و در صورتی که مایل به خرید ملک باشید پیشنهاد می کنیم حتما به این شهر سر بزنید.

در نزدیکی این شهر منطقه زیبای آفرودایت واقع شده که به اعتقاد مردم این منطقه زادگاه الهه عشق می باشد و جزو زیبایی های دیدنی قبرس به شمار می رود.

 

 

شهر گیرنه :

این شهر که در شمال کشور قبرس واقع شده است قدمتی به اندازه ی ۶۰۰۰ سال دارد. از مهم ترین شهرهای قبرس است که مرکز معتبر علمی کشور به نام دانشگاه گیرنه در آنجا قرار دارد.

گیرنه به دلیل احاطه شدن از شمال بوسیله ی دریا و از جنوب با کوه های سرسبز، به یکی از مناطق بسیار زیبا و دیدنی این کشور تبدیل شده است.

داشتن سواحل شنی و بندرهایی هلالی به زیبایی این کشور برای گردشگران افزوده است.همچنین قلعه ی گیرنه که از بقایای دوران بیزانس میباشد و شهر را در احاطه خود گرفته است، از دیگر زیبایی های شگفت انگیز این ناحیه میباشد .

کلیسای بلابایس قبرس نیز که در نزدیکی شهر گیرنه قرار دارد ، واقع در روستایی امن و بسیار آرام و زیباست است که در شکار جاذبه های گردشگری این شهر قرار میگیرد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021