لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهرهای معروف قبرس

مشاهده اطلاعات کامل قبرس

شهرهای معروف قبرس
شهرهای معروف قبرسReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 3Rating: 5.0شهرهای معروف قبرس - شهر های معروف قبرس، شهر نیکوزیکا، شهر گیرنه - تحصیل در قبرسشهرهای معروف قبرس : شهرهای معروف قبرس، قبرس کشور یا جزیره ای زیبا و توریست پذیر است که علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی ، دارای مراکز علمی معتبری میباشد. نقشهٔ قبرس. نیکوزیا، پایتخت قبرس. لیماسول. پافوس. نقشهٔ قبرس.. نقشهٔ بخش‌های اداری قبرس. نقشهٔ جمعیتی قبرس. نقشهٔ تراکم جمعیت قبرس. نقشهٔ بخش‌های مختلف قبرس..شهرهای معروف قبرس

شهرهای معروف قبرس : شهرهای معروف قبرس، قبرس کشور یا جزیره ای زیبا و توریست پذیر است که علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی ، دارای مراکز علمی معتبری میباشد.

شهرهای معروف قبرس

همین عوامل باعث مشهور شدن این کشور شده است.

کشور قبرس با وجود وسعت کم، دوشهر اصلی و مرکزی دارد که بیش از سایر مناطق این کشور، مورد توجه و عنایت گردشگران و دانشجویان خارجی ، به عنوان شهر های معروف قبرس، قرار میگیرند.

شهر نیکوزیکا:

این شهر بزرگ ترین شهر قبرس میباشد که قرن هفتم میلادی پایتخت کشور بوده است.

حدود 208000 نفر جمعیت دارد و در مرکز جزیره قرار گرفته است و تنها شهر غیر ساحلی در قبرس است.

نیکوزیکا مرکزی مدرن و پیشرفته است که تمام سفارت خانه ها، ادارات، مراکز اصلی تجاری و اقتصادی، کالج ها و برخی از شرکت های خارجی در آنجا مستقر هستند.

این شهر به دوقسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است اما در عمل این جداسازی فقط در گوناگونی جمعیت حادث شده است.

مثلا ترک ها بخشی از دروازه ی اصلی شهر را برای سکونت انتخاب کرده اند که به آن محل، منطقه ی ترک نشین اطلاق میشود و یونانی ها در بخش میانی کلیسا و آیا صوفیه سکونت دارند، که منطقه ی آنها را یونانی نشین میگویند و گروهی دیگر ارمنی ها هستند که با ترک ها زندگی میکنند.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

021-88288200

شهر گیرنه :

این شهر که در شمال کشور قبرس واقع شده است قدمتی به اندازه ی 6000 سال دارد. از مهم ترین شهرهای قبرس است که مرکز معتبر علمی کشور به نام دانشگاه گیرنه در آنجا قرار دارد.

گیرنه به دلیل احاطه شدن از شمال بوسیله ی دریا و از جنوب با کوه های سرسبز، به یکی از مناطق بسیار زیبا و دیدنی این کشور تبدیل شده است.

داشتن سواحل شنی و بندرهایی هلالی به زیبایی این کشور برای گردشگران افزوده است.همچنین قلعه ی گیرنه که از بقایای دوران بیزانس میباشد و شهر را در احاطه خود گرفته است، از دیگر زیبایی های شگفت انگیز این ناحیه میباشد .

کلیسای بلابایس قبرس نیز که در نزدیکی شهر گیرنه قرار دارد ، واقع در روستایی امن و بسیار آرام و زیباست است که در شکار جاذبه های گردشگری این شهر قرار میگیرد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021