لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلای
شرط معدل برای اپلایReviewed by Legal Apply on Aug 26Rating: 5.0شرط معدل برای اپلای - شرط معدل برای پذیرش در اروپا و کانادا - مشاوره تحصیل خارج از کشورشرط معدل برای اپلای در بسیار از دانشگاه های دنیا مورد توجه قرار میگیرد و یکی از دغدغه های اساسی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. ما دراین مطلب سعی....شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف متفاوت است، بستگی به مقطع و رشته مورد نظر دارد،به عنوان مثال لازم است در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن برای دانشگاه های خوب در کشور های پیشرفته معدل بالا ارائه شود، معدل بالای ۱۵ باید باشد، لازم به ذکر است که دروس تخصصی نیاز به نمره های بهتری دارند.

شرط معدل برای اپلای اروپا

مسلما کشور هایی مانند فرانسه و آلمان که سطح تحصیل و زندگی خوبی دارند دانشجویان را با شرایط سخت تری پذیرش میکنند و شرط معدل برای اپلای یکی از شروط تعیین کننده قلمداد می شود، به عنوان مثال این کشور ها در بعضی رشته ها معدل بالای ۱۸ را مورد قبول قرار میدهند.

در رشته های مهندسی سخت گیری های کمتری وجود دارد، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی اهمیت کمتری داشته و شرایط پذیرش راحت تر است اما در مواقعی که معدل دیپلم پایین باشد مدرک زبان اهمیت زیادی پیدا میکند. ذکر این نکته ضروری است که وقتی از دانشگاه های معتبر و درجه یک تقاضای پذیرش داشته باشید بایستی رشته دیپلم و پیش دانشگاهی با هم مرتبط باشند چون برای بعضی از دانشگاه ها این موضوع اهمیت زیادی دارد.

حداقل معادل برای تحصیل در خارجشرط معدل برای اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف

در مقطع فوق لیسانس نمره مقطع قبلی که همان لیسانس است بسیار مهم میباشد و به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی چندان توجهی نمیشود ، البته دیپلم و پیش دانشگاهی جزء مدرک لازم برای ترجمه هستند اما همیشه ملاک برای دانشگاه ها دو مقطع آخر میباشد اما نمرات لیسانس مهم تر از پیش دانشگاهی بوده و باز هم دروس تخصصی اولویت بیشتری دارند ، کسانی که دوره کاردانی را گذراندند این نکته را مدنظر قرار دهند که نمرات این مقطع با نمرات لیسانس بررسی میشود سپس میانگین نمرات این دو مقطع ملاک قرار داده خواهد شد .

همانطور که در بالا گفته شد شرط معدل در اکثر کشور ها بالای ۱۵ میباشد اما هر چقدر سطح کیفی دانشگاه مورد نظر بالا تر باشد شرط معدل هم بالاتر میرود مخصوصا برای افرادی که تمایل به گرفتن بورسیه دارند وقطعا باید نمرات بالا و مدرک زبان خوبی داشته باشند.

برای کسانی که معدل زیر ۱۵ دارند هم میشود در بعضی از کشور ها اپلای کرد و جای امیدواری هست اما باید برای جبران کسری معدل گزینه های مثبت مانند مدرک زبان خوب و سابقه کار داشته باشند تا در صد شانس خود را بالا ببرند . خیلی از متقاضیان اطلاعات کافی برای شرط معدل برای اپلای و اپلای در مقطع دکتری را ندارند به عنوان مثال شخصی با معدل لیسانس۱۳ و معدل فوق لیسانس ۱۸ اقدام به اپلای در مقطع دکتری میکند به این امید که معدل فوق لیسانس بالایی دارد ، این باور در ذهن خیلی از متقاضیان وجود دارد که کاملا اشتباه است چون معدل لیسانس برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار مهم میباشد.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”خدمات لیگال اپلای” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”فرم ارزشیابی تحصیلی” btn_color=”sky” btn_align=”center” add_icon=”top” i_icon_fontawesome=”fa fa-pencil-square-o” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.legalapply.ir%2F%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B2%25D8%25B4%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25A8%25DB%258C-%25D8%25AA%25D8%25AD%25D8%25B5%25DB%258C%25D9%2584%25DB%258C%2F|title:%D9%81%D8%B1%D9%85%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C%20%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C||”]

از آنجایی که گرفتن پذیرش در کشورهای مختلف فرآیندهای متفاوتی دارند و به عوامل زیادی بستگی دارد، شما می توانید با تکمیل فرم ارزشیابی تحصیلی لیگال اپلای شانس خود را برای اخذ پذیرش بسنجید. کارشناسان ما در اسرع وقت پس از بررسی نتیجه را به عرض شما میرسانند

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row]

راهکارهایی برای دانشجویانی که معدل پایین دارند

این که شما از معدل پایینی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود برخوردار بوده اید و از آن به عنوان یک ضعف بزرگ در راه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نام ببرید، برداشت نادرستی است. داوطلبان زیادی هستند که معدل پایینی دارند اما توانسته اند از دانشگاه های معتبر اروپایی، پذیرش تحصیلی و حتی بورس دریافت کنند. شرط معدل برای اپلای قطعا شانس شما را برای اخذ پذیرش در رشته های پر مخاطب که رقابت شدیدی بین آن ها همواره در میان متقضیان از سراسر جهان است، کاهش خواهد داد و اساتید دانشگاه ها را برای سرپرستی پایان نامه شما در مقاطع دکترا و اعطای کمک های تحصیلی، تشویق نخواهد کرد.اما آیا همه رشته های دانشگاهی، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی، روان شناسی بالینی، حقوق، مهندسی هوا فضا، انرژی هسته ای یا MBA هست؟ یا همه دانشگاه ها به آکسفورد و کمبریج انگلیس، یا اوپسالا و KTH سوئد و سوربن و لیون فرانسه خلاصه می شود؟ قطعا این طور نیست و صدها رشته ای که در هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی قاره سبز در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می شود، فرصت های زیادی را برای متقاضیان به این رشته ها در سراسر جهان فراهم کرده اند که بر اساس توان مندی و قابلیت های فردی و علمی داوطلبان، میتواند مورد انتخاب آنان قرار گیرد. با همه این اوصاف، راه حل های زیادی برای کم کردن اثر منفی معدل پایین در پرونده تحصیلی شما موجود است که برای رفع این نقیصه بهتر است به توصیه هایی که در ادامه ارائه شده است، توجه کنید:
نه معدل بالا و نه معدل پایین، شرط لازم یا شرط کافی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در اروپا و اخذ بورس تحصیلی نیست. معدل دوره هایی که گذرانده اید، تنها یک عنصر از عناصر مورد نیاز برای قبولی می باشد. در هیچ حالتی، با اتکای صرف به معدل خود، پرونده تحصیلی ناقص را به دانشگاه ها ارسال نکنید. دانشگاه باید به یک جمع بندی درست از پرونده تحصیلی شما برای اعطای پذیرش به شما برسد و این جمع بندی، معدل مدار نیست!قطعا متقاضیانی که معدل ۴ از ۵ یا ۱۷ از ۲۰ در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، شانس بیش تری برای مجاب کردن دانشگاه مورد نظر خود برای اعطای پذیرش تحصیل دارند، اما در برخی از رشته ها و دانشگاه های اروپا که رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، معدل ۱۹ از ۲۰ هم نمی تواند به تنهایی برگ برنده ای محسوب شود. همواره سعی کنید پرونده تحصیلی خود را بر اساس سیزده گفتار قبلی، قوی و حرفه ای به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید تا پرونده قابل دفاعی از شما در دانشگاه ها ثبت شود.

نظرات شما در مورد این مقاله

56 پاسخ به “شرط معدل برای اپلای”

 1. Avatar maryam گفت:

  سلام با معدل دیپلم ١٩/٨۴
  پیش دانشگاهی ١۵/۶٧در رشته تجربی
  شانس بورسیه در دندانپزشکی المانو دارم؟!

 2. Avatar عباسی گفت:

  سلام به نظر شما با معدل دیپلم۱۸/۴۳ و معدل ۱۵/۸۰پیش دانشگاهی شرایط بورسیه دندانپزشکی ایسلند رو دارم؟

 3. Avatar هادی گفت:

  با سلام وخسته نباشد.من معدل کارشناسی۱۴٫۸۶رشته میکروبیولوژی دارم و دارای یک کتاب چاپ شده هستم الان هم در حال تالیف یک کتاب به زبان انگلیس و استانبولی میباشم.بنظرتون میتونم برای ارشد در ترکیه بورسیه بشم؟

 4. Avatar G گفت:

  سلام من دانشجوی رشته فیزیو ترامی با معدل ۱۷ هستم ایا امکان تحصیل در استرالیا را در مقطع کارشناسی ارشد دارم؟

 5. Avatar امین گفت:

  سلام من معدل کارشناسی ۱۶ دارم و دارای ۳ مقاله معتبر انگلیسی هستم برای ارشد احتمال بورس شدن دارم ؟

 6. Avatar كيميا گفت:

  سلام با معدل دیپلم ١۵/٧٧ برای رشته دنداپزشکی در فرانسه میشه اپلای کرد؟

 7. Avatar pouya گفت:

  سلام منطور از معدل دیپلم معدل ۳ سال دبیرستانه یا معدل سال اخر؟

 8. Avatar وحید گفت:

  با سلام ایا با معدل ۱۲/۵ از دانشگاه غیر انتفاعی رشته ict میشود از یکی از دانشگاههای سوئد پذیرش گرفت؟
  ممنون

 9. Avatar حسین گفت:

  سلام حداقل شرط معدل چنده

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.معدل کل مهم می باشد که کشورهای مختلف متفاوت است ولی معمولا ۱۵ به بالا مد نظر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: