لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلایReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Aug 26Rating: 5.0شرط معدل برای اپلای - شرط معدل برای پذیرش در اروپا و کانادا - مشاوره تحصیل خارج از کشورشرط معدل برای اپلای در بسیار از دانشگاه های دنیا مورد توجه قرار میگیرد و یکی از دغدغه های اساسی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. ما دراین مطلب سعی....شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف متفاوت است، بستگی به مقطع و رشته مورد نظر دارد،به عنوان مثال لازم است در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن برای دانشگاه های خوب در کشور های پیشرفته معدل بالا ارائه شود، معدل بالای ۱۵ باید باشد، لازم به ذکر است که دروس تخصصی نیاز به نمره های بهتری دارند.

شرط معدل برای اپلای اروپا

مسلما کشور هایی مانند فرانسه و آلمان که سطح تحصیل و زندگی خوبی دارند دانشجویان را با شرایط سخت تری پذیرش میکنند و شرط معدل برای اپلای یکی از شروط تعیین کننده قلمداد می شود، به عنوان مثال این کشور ها در بعضی رشته ها معدل بالای ۱۸ را مورد قبول قرار میدهند.

در رشته های مهندسی سخت گیری های کمتری وجود دارد، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی اهمیت کمتری داشته و شرایط پذیرش راحت تر است اما در مواقعی که معدل دیپلم پایین باشد مدرک زبان اهمیت زیادی پیدا میکند. ذکر این نکته ضروری است که وقتی از دانشگاه های معتبر و درجه یک تقاضای پذیرش داشته باشید بایستی رشته دیپلم و پیش دانشگاهی با هم مرتبط باشند چون برای بعضی از دانشگاه ها این موضوع اهمیت زیادی دارد.

حداقل معادل برای تحصیل در خارجشرط معدل برای اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف

در مقطع فوق لیسانس نمره مقطع قبلی که همان لیسانس است بسیار مهم میباشد و به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی چندان توجهی نمیشود ، البته دیپلم و پیش دانشگاهی جزء مدرک لازم برای ترجمه هستند اما همیشه ملاک برای دانشگاه ها دو مقطع آخر میباشد اما نمرات لیسانس مهم تر از پیش دانشگاهی بوده و باز هم دروس تخصصی اولویت بیشتری دارند ، کسانی که دوره کاردانی را گذراندند این نکته را مدنظر قرار دهند که نمرات این مقطع با نمرات لیسانس بررسی میشود سپس میانگین نمرات این دو مقطع ملاک قرار داده خواهد شد .

همانطور که در بالا گفته شد شرط معدل در اکثر کشور ها بالای ۱۵ میباشد اما هر چقدر سطح کیفی دانشگاه مورد نظر بالا تر باشد شرط معدل هم بالاتر میرود مخصوصا برای افرادی که تمایل به گرفتن بورسیه دارند وقطعا باید نمرات بالا و مدرک زبان خوبی داشته باشند.

برای کسانی که معدل زیر ۱۵ دارند هم میشود در بعضی از کشور ها اپلای کرد و جای امیدواری هست اما باید برای جبران کسری معدل گزینه های مثبت مانند مدرک زبان خوب و سابقه کار داشته باشند تا در صد شانس خود را بالا ببرند . خیلی از متقاضیان اطلاعات کافی برای شرط معدل برای اپلای و اپلای در مقطع دکتری را ندارند به عنوان مثال شخصی با معدل لیسانس۱۳ و معدل فوق لیسانس ۱۸ اقدام به اپلای در مقطع دکتری میکند به این امید که معدل فوق لیسانس بالایی دارد ، این باور در ذهن خیلی از متقاضیان وجود دارد که کاملا اشتباه است چون معدل لیسانس برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار مهم میباشد.

 

تکمیل فرم ازشیابی تحصیلی 

 

 

راهکارهایی برای دانشجویانی که معدل پایین دارند

این که شما از معدل پایینی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود برخوردار بوده اید و از آن به عنوان یک ضعف بزرگ در راه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نام ببرید، برداشت نادرستی است. داوطلبان زیادی هستند که معدل پایینی دارند اما توانسته اند از دانشگاه های معتبر اروپایی، پذیرش تحصیلی و حتی بورس دریافت کنند. شرط معدل برای اپلای قطعا شانس شما را برای اخذ پذیرش در رشته های پر مخاطب که رقابت شدیدی بین آن ها همواره در میان متقضیان از سراسر جهان است، کاهش خواهد داد و اساتید دانشگاه ها را برای سرپرستی پایان نامه شما در مقاطع دکترا و اعطای کمک های تحصیلی، تشویق نخواهد کرد.اما آیا همه رشته های دانشگاهی، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی، روان شناسی بالینی، حقوق، مهندسی هوا فضا، انرژی هسته ای یا MBA هست؟ یا همه دانشگاه ها به آکسفورد و کمبریج انگلیس، یا اوپسالا و KTH سوئد و سوربن و لیون فرانسه خلاصه می شود؟ قطعا این طور نیست و صدها رشته ای که در هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی قاره سبز در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می شود، فرصت های زیادی را برای متقاضیان به این رشته ها در سراسر جهان فراهم کرده اند که بر اساس توان مندی و قابلیت های فردی و علمی داوطلبان، میتواند مورد انتخاب آنان قرار گیرد. با همه این اوصاف، راه حل های زیادی برای کم کردن اثر منفی معدل پایین در پرونده تحصیلی شما موجود است که برای رفع این نقیصه بهتر است به توصیه هایی که در ادامه ارائه شده است، توجه کنید:
نه معدل بالا و نه معدل پایین، شرط لازم یا شرط کافی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در اروپا و اخذ بورس تحصیلی نیست. معدل دوره هایی که گذرانده اید، تنها یک عنصر از عناصر مورد نیاز برای قبولی می باشد. در هیچ حالتی، با اتکای صرف به معدل خود، پرونده تحصیلی ناقص را به دانشگاه ها ارسال نکنید. دانشگاه باید به یک جمع بندی درست از پرونده تحصیلی شما برای اعطای پذیرش به شما برسد و این جمع بندی، معدل مدار نیست!قطعا متقاضیانی که معدل ۴ از ۵ یا ۱۷ از ۲۰ در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، شانس بیش تری برای مجاب کردن دانشگاه مورد نظر خود برای اعطای پذیرش تحصیل دارند، اما در برخی از رشته ها و دانشگاه های اروپا که رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، معدل ۱۹ از ۲۰ هم نمی تواند به تنهایی برگ برنده ای محسوب شود. همواره سعی کنید پرونده تحصیلی خود را بر اساس سیزده گفتار قبلی، قوی و حرفه ای به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید تا پرونده قابل دفاعی از شما در دانشگاه ها ثبت شود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

263 پاسخ به “شرط معدل برای اپلای”

 1. Avatar farhadsehaty@gmail.com گفت:

  سلام.
  آیا با معدل ۱۶٫۷۵ در مقطع کارشناسی و و معدل ۱۴٫۳۰ در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی سازه امکان گرفتن پذیریش در مقطع دکتری وجود داره؟
  ” سطح دانشگاه ها هر دو دولتی ، در مقطع ارشد جزو ۵ تا اول )

 2. Avatar سورنا گفت:

  سلام .وقتتون بخیر
  من ۲۹ سالمه و رزومم تقریبا به این شکله که
  کارشناسی مهندسی برق گرایش مخابرات با معدل ۱۴٫۷۵ و یک ترم مشروطی از دانشگاه صنعتی سجاد مدت زمان تحصیل کارشناسی ۹ ترم – ترم سوم کارشناسی ارشد برق گرایش مخابرات سیستم با معدل ۱۸٫۱۰ از دانشگاه فردوسی مشهد – رتبه کنکور سراسری ارشد ۹۶۸ – فعلا یک مقاله در IEEE دارم وپایان نامه مربوط به امنیت کانال های مخابرات تصویری هست که بعد از ارائه میشه ازش یک یا دو تا مقاله واسه مجلات ieee یا isi با ایمپکت خوب استخراج کرد و چاپ کرد .نمره زبانم آیلتس ۷ هست و می تونم حداقل یک ریکام قوی از یک استاد خوب دانشگاه بگیرم.
  چقدر برای گرفتن فول فاند کانادا شانس دارم ؟

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   رزومه شما مورد قبوله و می توانیم برای شما فاند دریافت کنیم با ما تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره ببریید

 3. Avatar عزیز گفت:

  با سلام بنده کارشناسی ریاضی از دانشگاه دولتی و شاگرد اول دوره کارشناسی با معدل ۱۶٫۷۵و فارغ التحصیل مقطع ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه شریف با معدل ۱۵/۰۱ دارم. آیا میتونم بورس دریافت کنم با تشکر

 4. Avatar یلدا گفت:

  سلام میخواستم بدونم گذراندن کارگاه های مختلف در رابطه با رشته خودم،با مدرک قابل ترجمه و بین المللی پوئن مثبتی برای رزومه محسوب میشه؟؟؟

 5. Avatar ناطق گفت:

  سلام من ۲۵سال سن دارم معدل دیپلم من ۱۸/۷۵هستش دوترم دانشگا مهندسی مکانیک خوندم بعدش ادامه ندادم ….اماالان قصد ادامه تحصیل درکردستان عراق را دارم آیا باتوجه به سنم این امکان وجود دارد؟؟

 6. Avatar محسن گفت:

  سلام من دوره کارشناسی معدل ۱۴/۰۶ شد و دوره ارشد۱۶/۱۶
  کارشناسی در رشته فیزیک حالت جامد
  کارشناسی ارشد در رشته فیزیک ذرات بنیادی
  حضور در کنفرانس و سمینارهای داخلی هم داشتم و یه مقاله isi هم دادم.
  امکان رفتن به کشورهای اروپایی یا کانادا هست؟

 7. Avatar ز گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده در رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه فنی و حرفه ای کرمانشاه با معدل ۱۵٫۸۵ و دوره کارشناسی را در دانشگاه فنی کرج با معدل ۱۴٫۹۷ گذرانده ام.نحوه محاسبه و اپلای برا کشور ها چطور هست.؟ ایا امیدی با این معدل پایین من هست.حدود دو سال هم کار در مرکز تخصصی آپا (مرکز تخصصی امنیت)داشته ام.

 8. Avatar ز گفت:

  ممنون از پاسختون.من الان برای اپلای نیاز به گرفتن مدرک آیلتس دارم یا تافل؟کدام بهتره؟ تافل با ید نمرم چند باشه؟
  برای کاندا چطور؟

 9. Avatar ز گفت:

  آیا میتونم فاند بگیرم؟

 10. Avatar پدرام حقی گفت:

  عرض ارادت بنده معدل کارشناسی رو با معدل ۱۴/۵ دارا میباشم با نمره ielts:7 میخواستم ببینم با مقطع کارشناسی ارشد در کانادا میتوان ادامه تحصیل داد؟

 11. Avatar مهدی گفت:

  سلام من پایه یازدهم تجربی هستم و میخواهم که بورسیه بشم به کانادا برای بورسیه شدن باید اینجا کنکور داد یا لازم نیست؟؟؟
  حداقل معدل دیپلم برای بورسیه چند است؟؟

 12. Avatar آیدا گنج بخش گفت:

  سلام میبخشید من میخواستم بدونم معدل دیپلم تجربی روی بورس گرفتن در رشته هنر تاثیری داره؟

 13. Avatar معین زرگر گفت:

  با سلام۲۵ سالم هست دانشجوی مهندسی عمران گرایش سازه ارشد دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۷ و کارشناسی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵ آیلتس ۷ زبان انگلیسی و b1 زبان فرانسوی دارم ۱۰ تا مقاله اوپن اکسس دارم با ۷۰۰ ویو در arc و یک مقاله دیگم دارم مینویسم که میخوام برای یک ژورنال با ایمپکت فکتور بهتر بفرستم . حدود دوسال سابقه کار به عنوان ناظر و پیمانکار و سه سال به عنوان نجات غریق . ۱۲ نرم افزار مهندسی بلدم و کار کردم از جمله کد نویسی متلب و آباکوس و …… متاسفانه مشکل سربازی دارم و خدمت نرفتم
  با این رزومه میتونم برای دکتری به صورت فول فاند اقدام کنم؟

  با تشکر

 14. Avatar نیما گفت:

  با سلام.من فارغ التحصیل رشته ریاضی از دبیرستان بین المللی هاروست در استانبول با معدل ۱۸٫۵ هستم. آیا امکان گرفتن بورسیه از دانشگاههای اروپا یا کانادا را دارم.مدرک دیپلمم بین المللی هست.

 15. Avatar parvin گفت:

  سلام من ۱۸ سالم هست پارسال کنکور دادم امسال دارم دوباره میخونم.معدل دیپلمم نزدیک ۱۴ بود.میتونم برای دانشگاهی مثل ادلاید استرالیا اقدام کنم؟البته میتونم ایلتس تا ۶ بیارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021