لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلایReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Aug 26Rating: 5.0شرط معدل برای اپلای - شرط معدل برای پذیرش در اروپا و کانادا - مشاوره تحصیل خارج از کشورشرط معدل برای اپلای در بسیار از دانشگاه های دنیا مورد توجه قرار میگیرد و یکی از دغدغه های اساسی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. ما دراین مطلب سعی....شرط معدل برای اپلای

شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف متفاوت است، بستگی به مقطع و رشته مورد نظر دارد،به عنوان مثال لازم است در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن برای دانشگاه های خوب در کشور های پیشرفته معدل بالا ارائه شود، معدل بالای ۱۵ باید باشد، لازم به ذکر است که دروس تخصصی نیاز به نمره های بهتری دارند.

شرط معدل برای اپلای اروپا

مسلما کشور هایی مانند فرانسه و آلمان که سطح تحصیل و زندگی خوبی دارند دانشجویان را با شرایط سخت تری پذیرش میکنند و شرط معدل برای اپلای یکی از شروط تعیین کننده قلمداد می شود، به عنوان مثال این کشور ها در بعضی رشته ها معدل بالای ۱۸ را مورد قبول قرار میدهند.

در رشته های مهندسی سخت گیری های کمتری وجود دارد، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی اهمیت کمتری داشته و شرایط پذیرش راحت تر است اما در مواقعی که معدل دیپلم پایین باشد مدرک زبان اهمیت زیادی پیدا میکند. ذکر این نکته ضروری است که وقتی از دانشگاه های معتبر و درجه یک تقاضای پذیرش داشته باشید بایستی رشته دیپلم و پیش دانشگاهی با هم مرتبط باشند چون برای بعضی از دانشگاه ها این موضوع اهمیت زیادی دارد.

حداقل معادل برای تحصیل در خارجشرط معدل برای اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف

در مقطع فوق لیسانس نمره مقطع قبلی که همان لیسانس است بسیار مهم میباشد و به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی چندان توجهی نمیشود ، البته دیپلم و پیش دانشگاهی جزء مدرک لازم برای ترجمه هستند اما همیشه ملاک برای دانشگاه ها دو مقطع آخر میباشد اما نمرات لیسانس مهم تر از پیش دانشگاهی بوده و باز هم دروس تخصصی اولویت بیشتری دارند ، کسانی که دوره کاردانی را گذراندند این نکته را مدنظر قرار دهند که نمرات این مقطع با نمرات لیسانس بررسی میشود سپس میانگین نمرات این دو مقطع ملاک قرار داده خواهد شد .

همانطور که در بالا گفته شد شرط معدل در اکثر کشور ها بالای ۱۵ میباشد اما هر چقدر سطح کیفی دانشگاه مورد نظر بالا تر باشد شرط معدل هم بالاتر میرود مخصوصا برای افرادی که تمایل به گرفتن بورسیه دارند وقطعا باید نمرات بالا و مدرک زبان خوبی داشته باشند.

برای کسانی که معدل زیر ۱۵ دارند هم میشود در بعضی از کشور ها اپلای کرد و جای امیدواری هست اما باید برای جبران کسری معدل گزینه های مثبت مانند مدرک زبان خوب و سابقه کار داشته باشند تا در صد شانس خود را بالا ببرند . خیلی از متقاضیان اطلاعات کافی برای شرط معدل برای اپلای و اپلای در مقطع دکتری را ندارند به عنوان مثال شخصی با معدل لیسانس۱۳ و معدل فوق لیسانس ۱۸ اقدام به اپلای در مقطع دکتری میکند به این امید که معدل فوق لیسانس بالایی دارد ، این باور در ذهن خیلی از متقاضیان وجود دارد که کاملا اشتباه است چون معدل لیسانس برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار مهم میباشد.

 

تکمیل فرم ازشیابی تحصیلی 

 

 

راهکارهایی برای دانشجویانی که معدل پایین دارند

این که شما از معدل پایینی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود برخوردار بوده اید و از آن به عنوان یک ضعف بزرگ در راه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نام ببرید، برداشت نادرستی است. داوطلبان زیادی هستند که معدل پایینی دارند اما توانسته اند از دانشگاه های معتبر اروپایی، پذیرش تحصیلی و حتی بورس دریافت کنند. شرط معدل برای اپلای قطعا شانس شما را برای اخذ پذیرش در رشته های پر مخاطب که رقابت شدیدی بین آن ها همواره در میان متقضیان از سراسر جهان است، کاهش خواهد داد و اساتید دانشگاه ها را برای سرپرستی پایان نامه شما در مقاطع دکترا و اعطای کمک های تحصیلی، تشویق نخواهد کرد.اما آیا همه رشته های دانشگاهی، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی، روان شناسی بالینی، حقوق، مهندسی هوا فضا، انرژی هسته ای یا MBA هست؟ یا همه دانشگاه ها به آکسفورد و کمبریج انگلیس، یا اوپسالا و KTH سوئد و سوربن و لیون فرانسه خلاصه می شود؟ قطعا این طور نیست و صدها رشته ای که در هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی قاره سبز در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می شود، فرصت های زیادی را برای متقاضیان به این رشته ها در سراسر جهان فراهم کرده اند که بر اساس توان مندی و قابلیت های فردی و علمی داوطلبان، میتواند مورد انتخاب آنان قرار گیرد. با همه این اوصاف، راه حل های زیادی برای کم کردن اثر منفی معدل پایین در پرونده تحصیلی شما موجود است که برای رفع این نقیصه بهتر است به توصیه هایی که در ادامه ارائه شده است، توجه کنید:
نه معدل بالا و نه معدل پایین، شرط لازم یا شرط کافی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در اروپا و اخذ بورس تحصیلی نیست. معدل دوره هایی که گذرانده اید، تنها یک عنصر از عناصر مورد نیاز برای قبولی می باشد. در هیچ حالتی، با اتکای صرف به معدل خود، پرونده تحصیلی ناقص را به دانشگاه ها ارسال نکنید. دانشگاه باید به یک جمع بندی درست از پرونده تحصیلی شما برای اعطای پذیرش به شما برسد و این جمع بندی، معدل مدار نیست!قطعا متقاضیانی که معدل ۴ از ۵ یا ۱۷ از ۲۰ در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، شانس بیش تری برای مجاب کردن دانشگاه مورد نظر خود برای اعطای پذیرش تحصیل دارند، اما در برخی از رشته ها و دانشگاه های اروپا که رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، معدل ۱۹ از ۲۰ هم نمی تواند به تنهایی برگ برنده ای محسوب شود. همواره سعی کنید پرونده تحصیلی خود را بر اساس سیزده گفتار قبلی، قوی و حرفه ای به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید تا پرونده قابل دفاعی از شما در دانشگاه ها ثبت شود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

218 پاسخ به “شرط معدل برای اپلای”

 1. Avatar شیوا گفت:

  سلام. من ۲۴ سالمه.معدل دیپلمم ۱۸ به بالاس.ولی معدل پیش دانشگاهیم خیلی کمه.دانشگاه سراسری مهندسی صنایع خوندم با معدل ۱۵٫۱۳ دو سال هم سابقه کار مرتبط دارم.الانم دارم المانی میخونم.خواستم بدونم من شانس پذیرش رایگان المان رو دارم..با زبان المانی

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله شانس دارید.برای بهره مندی از مشاوره رایگان ما با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 2. Avatar فاطمه گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی صنایع دارم با معدل ١٣/۴۴ ایا شانس دارم که فاند بگیرم از کشور کانادا یا استرالیا و ….
  در چه صورتی شانس فاند را دارم؟

 3. Avatar سحر گفت:

  سلام
  من داروسازی با معدل ١۴/۵ فعلا زبان میخونم ولی چون قطع امیدم برا معدل نمیدونم میشه نمیشه
  برا رشته های شیمی میخواستم برا اپلای اقدام کنم
  امکانش هست ایا؟
  در واقع معدل پیش و معدل دیپلم ام خوبه ولی داروسازی نه

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا بفرمایید چند ساله هستید؟ و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

 4. Avatar Mahi گفت:

  سلام من معدل دبیرستان دوره اولم ۱۹/۷۱ هست و قصد دارم بعد از دریافت مدرک دیپلم در یکی از دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدم،الان هم دارم زبان فرانسه رو می خونم،می خواستم بدونم زبان فرانسه کمکی بهم می کنه یا داشتن همون ایلتس۷کافیه؟

 5. Avatar فرح گفت:

  سلام من ۲۵ سال دانشجو ارشد شیمی دارویی تهران شمال معدل لیسانس بنا ب دلایلی ۱۳٫۵۰٫معدل کل ارشد ترم یک و دو ۱۵٫۳۴ تا اینجا زبانم درم میخونم اینتر مدیتم ایا میشه برای دکتری دارو اقدام کنم

 6. Avatar Sina rostami گفت:

  سلام
  من ۲۳ ساله هستم فارق التحصیل رشته مهندسی پزشکی
  از دانشگاه آزاد تهران مرکز
  با معدل ۱۴.۷۰ و دارای یک سال سابقه کار مرتبط با رشته ام
  مدرک زبان آلمانی ام رو هم دارم میگیرم
  میخواستم بدونم شانس تحصیل در مقطع ارشد در آلمان رو دارم؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله شرایط خوبی برای اپلای دارید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 7. Avatar فاطمه آغویی گفت:

  سلام خسته نباشید من هفده سالمه و رستم تجربیه و معدل کل سال یازدهمم ۱۹.۱۰ هستش سال۹۹کنکور دارم و قصد دارم که بعد از کنکور تو کشور کانادا ادامه تحصیل بدم به نظرتون برای رشته های پزشکی دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی شامل من میشه؟

 8. Avatar یاسمن گفت:

  سلام میخواستم برای مقطع کارشناسی معدل کل دیپلم ملاک هست یا معدل کتبی دیپلم؟

 9. Avatar مائده گفت:

  سلام من دانشجوی ادبیات انگلیسی دانشگاه تبریز هستم. میخواستم بپرسم اگه معدل کارشناسی بالای ۱۶ باشه و یکی دوتا درس افتاده داشته باشم این درس های افتاده که بعدا پاس شدن میتونن شانسمو برای اپلای در کانادا و کشور های دیگه کم کنه؟

 10. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید.. میخواستم بدونم که ریزنمرات تا چه حد تاثیر دارن؟

 11. Avatar نادیا گفت:

  سلام…من دانشجوی روان شناسی دانشگاه ازاد رودهن هستم و معدل هر ترمم بالای ۱۸ هست…دوره های زبان المانی رو تا مرحله سی یک و نمره ی ایلتسم هم ۵٫۵ هست…ایا امکانش هست که در دانشگاه های خوب المان پذیرش بگیرم؟یا امکان بورس شدنم در کشور کانادا هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021