لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط سنی تحصیل در خارج از کشور

برای گرفتن پذیرش موارد بسیاری را باید رعایت کرد تا بدین ترتیب در این راه بتوانیم موفق شویم. شاید یکی از اصولی ترین موارد در تحصیل در کشورهای اروپایی بررسی شرایط سنی باشد. یکی از مسائل مهاجرت دانشجویی که متاسفانه بسیاری از متقاضیان در ایران اطلاعات دقیقی راجع به آن ندارند شرایط سنی تحصیل در خارج می باشد. در هر کشوری برای هر رشته و هر مقطع شرایط خاص سنی تعریف شده است. با توجه به تجربه داشتن سابقه کاری بسیار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی امکان تغییر شرایط سنی برای سفارت و انعطاف پذیری در این زمینه مشاهده شده است. اما دلیل این موضوع چیست؟

 

مهم ترین شرایط سنی تحصیل در خارج

به طور مثال برای ورود به رشته های گروه پزشکی سن نباید بیشتر از ۳۰ سال و یا برای ورود به کالج ها و مدرسه ها نباید بیشتر از ۲۵ باشد. نحوه طبقه بندی گروه های سنی و شرایط صدور ویزا رابطه مستقیم با یکدیگر دارند. چنانچه کشوری نیاز به نیروی کار فعال و متخصص داشته باشد شرایط سنی تحصیل در خارج برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به طور مثال کشور آلمان بر اساس قوانین شرایط سنی خاصی برای مقاطع مختلف اعمال می کند. اداره اقامت آلمان به این موضوع دقت خواهد کرد که شما بعد از اخذ مدرک لیسانس فردی ۳۴ ساله خواهید بود. یک آلمانی از ۱۸ سالگی امکان کار در این کشور همراه با بیمه را داراست. با یک مقایسه میتوان دریافت شما حدود ۱۶ سال از عمر مفید و با انرژی کاری خود را از دست داده اید و طبیعتا بنابر آمار حدود ۹۸ درصد از ورودی های تحصیل در کشور آلمان پس از پایان تحصیلات در این کشور باقی مانده اند. در این صورت شانس ویزای شما کاهش خواهد یافت زیرا این ذهنیت وجود دارد که شما به کشور خود باز نخواهید گشت.

• کالج: ۲۳ سال
• کارشناسی: ۲۵ سال
• کارشناسی ارشد: ۲۸ سال
• دکترا: زیر ۴۰ سال

این روند برای بسیاری از کشورها بخصوص برای گروه پزشکی سختگیرانه تر خواهد شد. برای ورود به کالج های پزشکی در آلمان صرف نظر از داشتن مدرک زبان آلمانی سن نباید بیشتر از ۲۳ سال باشد. در صورتی که فرد مورد سن را رعایت نکرده و وارد مصاحبه سفارت شود شانس ویزا پایین خواهد بود. یکی از مهم ترین دلایل لحاظ کردن شرایط سنی تحصیل در خارج، تامین نیروی کار پس از اتمام تحصیل می باشد. بدیهی ست هر چه سن افراد بالاتر باشد تحصیل و کار هم زمان با توجه به مشغله های روزمره سخت تر خواهد شد.
شرایط سنی گاهی برای کشور مقصد اهمیت چندانی ندارد. به طور مثال برای گرفتن اقامت و یا سرمایه گذاری تنها موردی که باید به آن توجه ویژه داشت گردش حساب بانکی و شرایط مالی در نظر گرفته میشود. بدیهی ست در صورتی ک فرد بخواهد برای ویزای تحصیلی اقدام کند باید شرایط سنی را برای کشور مورد نظر در نظر بگیرد.

کشور لهستان هم مانند کشور آلمان شرایط سنی نیز دارد.

یکی از توانایی های گروه لیگال اپلای مشاوره دقیق و مناسب با توجه به شرایط سنی میباشد. به عنوان مثال کشور اتریش شرایط سنی برا ی ورود دانشجو نداشته است و دلیل این امر میتواند جذب سرمایه و افزایش قشر تحصیلکرده باشد.

 

شرایط سنی تحصیل در کانادا

طبق قانون کانادا هیچ محدودیت سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس وجود ندارد ولی آفیسر اداره مهاجرت فاکتور سن را ارزیابی می کند و آن را در نظر می گیرد پس بایستی برای اداره مهاجرت کانادا سن شما توجیه پذیر باشد.

برای مقطع ارشد در کشور کانادا گپ تحصیلی بین کارشناسی و کارشناسی ارشد نباید بیشتر از ۴ یا ۵ سال باشد و بهتر است سن دانشجو برای تحصیل در این مقطع از ٣۴ سال کمتر باشد.

برای مقطع دکترا مانند بیشتر کشور های دیگر نیاز به استاد راهنما بوده و دانشجویان می بایستی با آن اساتید در ارتباط بوده و در صورت تائید ، دانشجو با نشان دادن سوابق کاری مرتبط ، تالیف و پژوهش و سوابق تدریس می تواند در هر سنی حتی در محدوده سنی ۴٠ برای این مقطع اقدام کند.

 

کشورهای بدون محدودیت سنی

در هر کشوری برای هر مقطع شرایط خاص سنی تعریف شده است. ایتالیا ، روسیه ، ترکیه ، قبرس ، گرجستان و ارمنستان کشورهایی هستند که هیچ گونه محدودیت سنی خاصی وجود ندارد اما انتظار می رود که دانشجویان ، سال های گپ های تحصیلی خود را با نشان دادن تجربه کاری یا فعالیت های مربوطه توجیه کنند.

 

کشور مجارستان

کارشناسی : تا ۳۰ سال

کارشناسی ارشد و دکترا : تا ۴۰ سال

 

کشور چین

کارشناسی : تا ۲۶ سال

کارشناسی ارشد : تا ۳۵ سال

دکترا : تا ۴۰ سال

کشور اکراین

کارشناسی : تا ۳۰ سال

کارشناسی ارشد و دکترا : تا ۴۰ سال

 

کشور انگلیس

کارشناسی : تا ۲۱ سال

کارشناسی ارشد : تا ۳۰ سال

دکترا : تا ۴۰ سال

 

کشور سوییس

برای مقطع لیسانس از ۱۸ سال و برای مقطع ارشد از ۲۳ سال پذیرش می کند.

 

کشور فرانسه

برای مقطع لیسانس از ۱۸ سال و برای مقطع ارشد تا ۳۵ سال دانشجویان می توانند اقدام کنند.

 

کشور هلند

مقطع لیسانس تا ۲۸ سال و مقطع ارشد تا ۴۰ سال پذیرش دارد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. ستاره گفت:

    ممنون
    اگر با نمره ی آیلتس ۶.۵ برای سن ۲۸ بخوایم کارشناسی اقدام کنیم چطور؟ بازهم ریسک ویزا وجود داره؟
    و برای کارشناسی ارشد حتما باید رشته‌ی مرتبط با لیسانسی که داریم بخونیم یا میشه تغییر رشته داد؟ مثلا لیسانس مهندسی ایران میتونه رشته‌ی هنر فوق لیسانس کانادا رو‌اقدام کنه؟ مثلا بهش پیش نیاز بدهند مثل ایران

  2. ستایش گفت:

    سلام من ۲۰ سالمه و معدل سال دوازدهمم ۱۳ و تسلط کامل به انگلیسی و مدرک آیلتس دارم. سرمایه کلی هم ۱۰۰ میلیون تومان اما وقتی وارد کشور مورد نظر شدم کار پاره وقت یا دانشجویی انجام میدم. برای تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس رشته زبان انگلیسی شرایط من چجوریه و حدودا چقدر سرمایه میبره؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021