لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در نروژ

مشاهده اطلاعات کامل نروژ

شرایط تحصیل در نروژReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 1Rating: 5.0شرایط تحصیل در نروژ - ادامه تحصیل در نروژ- اقامت تحصیلی و کار در کشور نروز- لیگال اپلای.شرایط تحصیل در نروژ

همان طور که در قبل اشاره شد شرایط تحصیل در نروژ برای خیلی از متقاضیان می تواند به دلایل زیادی جذاب باشد. یک اینکه تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در اکثر مقاطع و در تقریبا در اغلب رشته های تحصیلی و دیگری امکان تحصیل رایگان برای همه ی دانشجویان بین المللی.

نروژ

کشور نروژ از جمله کشور های اسکاندیناوی است که در نیمکره شمالی اروپای شمالی قرار دارد و حدود ۱۱۴۵ سال قبل به وجود آمده و تاسیس شده است. شاخصی که در این کشور به چشم می خورد شاخص امید به زندگی مردم آن است. کشور نروژ اخیرا جز ده کشوری بوده که سرانه امید در آن بالا بوده است. پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو می باشد. نروژ از شرق و شمال شرق با سوئد و فنلاند همسایه است. جمعیت کشور نروژ بالغ بر پنج میلیون نفر دارد. از شهر های مهم این کشور برگن و تروندهایم و استاوانگر است. به طور کلی کشور نروژ از جمله کشورهای صنعتی است که در واقع اقتصاد صنعت و نفت و گاز در آن پویا و پر رونق است. در این کشور امنیت بالایی وجود دارد و از نظر جرم و جنایت جز کشور های سفید به حساب می آید. کشور نروژ به خاطر صنایع پر رونق و شیلاتی که دارد جز کشور های ثروتمند و مرفه محسوب می شود.

تحصیل در نروژ

طول دوره ی لیسانس در نروژ حدودا سه سال است. بدین ترتیب که فرد دانشجو با گذران تمام واحد های درسی و ارائه ی دو پروژه به صورت کتبی موفق به اخذ مدرک می گردد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ باید در دوره ی قبل یعنی کارشناسی موفق شده و مدرک آن را داشته باشید. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ دو دوره و امکان وجود دارد. یک اینکه شما بخواهید مدرک کارشناسی ارشد به صورت آکادمیک را داشته باشید که در این صورت باید در دوره ی جامع شرکت کنید و نیز اگر تمایل به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد تخصصی داشته باشید باید دوره ی مقطعی را گذرانده و موفق به کسب مدرک فوق لیسانس تخصصی شوید. دوره ی دکتری در اتریش دارای دو مرحله ی علمی و مطالعاتی است. پس از گذراندن دوره ی فوق لیسانس به صورت مقطعی و یا جامع می توانید در دوره ی دکتری دانشگاههای نروژ شرکت کنید. در این دوره دانشجو می بایست پروژه های تحقیقاتی را علاوه بر گذراندن واحد های درسی انجام دهد.

هزینه زندگی در نروژ

هزینه ی اقامت در نروژ بسته به جایی شخص برای اقامت انتخاب ی کند متفاوت است اینکه در مرکز شهر و یا حومه شهر باشید در آپارتمان یک خوابه باشید و یا متراژ بیشتر همه ی این ها در قیمت ها و هزینه های اقامت دخیل است. به طور کلی اگر شخص بخواهد در یک خوابگاه دانشجویی زندگی کند باید ماهیانه حدود ۳۰۰۰ هزار کرون پرداخت کند اگر بخواهد در یک مسکن معمولی و متوسط زندگی کند باید حدودا ۵ هزار کرون در ماه هزینه کند.

شهریه دانشگاههای نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای نروز بدون شهریه می باشد و افراد متقاضی می توانند در همه ی رشته های دانشگاهی به صورت کاملا رایگان تحصیل کنند. البته برای برخی رشته های تحصیلی مثل رشته های پزشکی و علوم پایه معمولا دشواری هایی برای اخذ پذیرش وجود دارد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای نروز نیز همانند مقطع کارشناسی رایگان بوده و برعکس مقطع کارشناسی بیشتر رشته های تحصیلی در این مقطع در دانشگاههای نروژ به زبان انگلیسی می باشد. طول دروه ی دکتری در کشور نروژ ۳ الی ۵ سال است و در این مقطع نیز مثل مقاطع قبل تحصیل به صورت رایگان بوده و نیازی نیست که دانشجو شهریه ای برای دانشگاه پرداخت کند ضمن اینکه دانشجوی در حال تحصیل در مقطع دکتری در نروژ در حین تحصیل از دانشگاه به صورت ماهیانه حقوق دریافت می کند که اتفاقا از سال دوم همراه با افزایش حقوق خواهد بود. این مبلغ دریافتی حدود ۲۲ هزار کرون در ماه است که البته می تواند هزینه های جانبی تحصیل از جمله خرید کتاب و غیره و همین طور بخشی از هزینه های زندگی و اقامت در نروژ برای شخص دانشجوی دکتری را پوشش دهد.

دانشگاههای نروژ

معرفی دانشگاه آگدر : دانشگاه تازه تاسیس آگدر با ۱۱ هزار دانشجو و هزار کارمند در سال ۱۹۹۴ برپا شده است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و حدود ۲۷ رشته ی تحصیلی در این مقطع در دانشگاه آگدر در حال تدریس است. دانشکده های متعددی در این دانشگاه دایر است از جمله ی آن : دانشکده ی هنر های زیبا، دانشکده مهندسی و علوم پایه، دانشکده علوم انسانی، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، دانشکده علوم ورزشی می باشد.

معرفی دانشگاه UMB و یا دانشگاه علوم زیستی نروژ : دانشگاه ۵ هزار نفری یو ام بی در سال ۱۸۵۹ در شهر آس تاسیس شد. این دانشگاه در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد ولی حدود ۲۵۰ نفر از این جمعیت در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. این دانشگاه دارای سه دانشکده است که شامل دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده تکنولوژی محیط زیست.

معرفی دانشگاه اسلو : دانشگاه سی هزار نفری اسلو در سال ۱۸۱۱ جز قدیمی ترین و وسیع ترین دانشگاه های نروژ به حساب می آید. این دانشگاه در مقاطع مختلف در حال تدریس است. تدریس در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان نروژی است اما حدود ۴۰ رشته در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. این دانشگاه رنکینگ علمی بالایی دارد تا جایی که ۴ جایزه ی نوبل در رشته های مختلف شیمی و فیزیک و اقتصاد در کارنامه ی خود دارد.

ویزای تحصیلی نروژ

مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی نروژ:

اگر فرد متقاضی بخواهد در حین تحصیل از تسهیلات وام های دولتی و یا دانشگاهی برخوردار شود باید از همان ابتدا که برای ویزای تحصیلی اقدام می کند، مدارکی را که برای گرفتن وام ها نیاز است، ارائه دهد.

شرایط تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم خود و همینطور مدرکی که نشان دهنده ی یک سال تحصیلی شما در یکی از دانشگاههای کشور مبدا را نشان دهد ارائه دهید. دیگر اینکه باید مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقلی 5 و یا مدرک تافل با نمره ی حداقلی 500 را داشته و ارائه دهید. به طور کلی طول دوره ی کارشناسی در نروژ 3 سال می باشد. نکته ی مهم در مورد مدرک زبان اگر موفق به کسب نمره ی 500 در تافل نشدید نمره ی 60 تافل به صورت اینترنتی نیز برای برخی دانشگاههای نروژ قابل قبول است. در کل ارائه ی مدرک از ملزومات است و بدون آن تحصیل در نروژ مورد تایید نخواهد بود. امکان کار دانشجویی در این مقطع برای دانشجویان 20 ساعت در هفته است که می تواند هزینه های زیادی را پوشش دهد.

شرایط تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

از شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ ارائه ی مدرک لیسانس مرتبط با رشته ی درخواستی الزامی است علاوه بر آن داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ی حدقل 5 و نیم و یا 6 نیز از مدارک و شرایط اقدام برای تحصیل فوق لیسانس در نروژ است اگر مدرک زبان ایلتس نداشته باشید می توانید مدرک زبان تافل با نمره ی حداقلی 525 یا 550 را ارائه دهید راه دیگر برای ارائه ی مدرک زبان تافل به صورت اینترنتی است که باید حداقل 72 تا 80 باشد. ارائه ی هرکدام از این مدارک زبان با توجه به شرایط خاص خود دانشگاه مورد نظر است. درواقع ارائه ی این مدارک زبان بخاطر تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ است. اگر فرد برای تحصیل در نروژ به زبان نروژ احتیاج پیدا کند می تواند زبان نروژی را به صورت رایگان به مدت یک سال فراگیرد. طول مدت دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ 2 سال است. در این مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در نروژ، فرد دانشجو می تواند به مدت بیست ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد و در ازای آن مبلغ خوبی را به عنوان حقوق دریافت کند.

تحصیل در نروژ در مقطع دکتری

برای تحصیل در نروژ در مقطع دکتری امکان پذیرش مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد متقاضی باید برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند. داشتن مدرک زبان در این مقطع برای پذیرش مهم است و باید حداقل نمره ی 7 آیلتس در مدرک زبان داشته باشد. امکان تحصیل در مقطع دکتری در نروژ تقریبا در همه ی رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی وجود دارد. تحصیل در نروژ در مقطع دکتری برای فرد متقاضی مثل شغل به حساب می آید و فرد می تواند برای گرفتن فاند ( fund) و کمک هزینه تحصیلی اقدام نماید. طول دوره ی دکتری در نروژ سه سال است. پس مدارک لازم برای پذیرش دکتری: مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات/مدرک کارشناسی و ریز نمرات/مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات/ نمره ی ایلتس 7 می باشد.
دانشجوی مقطع دکتری در نروز حق 20 ساعت کار دانشجویی داشته که به ازای آن معادل هر یک ساعت 7 تا 9 یورو حقوق دریافت خواهد کرد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

28 پاسخ به “شرایط تحصیل در نروژ”

 1. Avatar آرش گفت:

  با سلام خدمت شما

  من مدرک کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت با معدل ۱۹ از دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد جهاد دانشگاهی دارم.

  آیا شانس پذیرش از دانشگاه های نروژ را دارم؟

  میزان هزینه تحصیل در ارشد چقدر است؟

  با تشکر فراوان

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام با داشتن ایلتس 6.5 امکان تحصیل رایگان در نروژ را دارید

 2. Avatar حمید گفت:

  سلام.وقتبخیر‌شرایط سنی برای تحصیل به چه صورت هست‌بنده ۳۴ سال سن دارم.ارشد مدیریت دارم و می خام برای ارشد مجدد اقدام کنم.

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.اگر بقیه شرایط را از قبیل معدل و…داشته باشید سن شما مناسب است.تماس بگیرید88288200

 3. Avatar sedighe گفت:

  برای ثبت نام ویزای تحصیلی نروژ تا کی(چه ماهی) بایداقدام کنم؟میخوام بدونم چقدر زمان دارم برای گرفتن آیلتس؟

 4. Avatar مهدی گفت:

  سلام.اگر ما موفق شویم در مقطع دکترا همراه با بورسیه پذیرش بگیریم آیا باز هم نیازی به مدارک تمکن مال هست?

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.اگر فول فاند بگیرید خیر نیازی نیست.با شماره 88288200 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 5. Avatar هانیه خانیان گفت:

  با تشکر فروان از اشنا کردن ما با نروژ
  وقت بخیر
  من با مدرک دیپلم قصد ادامه تحصیل در نروژ را دارم این امکان وجود دارد؟

  • Avatar Parima Korourinia گفت:

   سلام.برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ باید مدرک زبان b2 نروژی داشته باشید.با شماره 88288200 تماس بگیرید

 6. Avatar navidsadeghian93@gmail.com گفت:

  باسلام و خسته نباشید. من مدرک کارشناسی رشته ساخت و تولید دارم از دانشگاه آزاد با معدل 18..در حال حاضر هم به عنوان سرباز معلم مشغول گذراندن خدمت هستم و تا آخر امسال آماده آزمون آیلتس میشم.. آیا دانشگاه های نروژ دوره هایی ارائه میدن برای این رشته؟؟ و اینکه مدارک فنی حرفه ای تاثیری در افزایش شانس اپلای داره؟؟

 7. Avatar دنا گفت:

  باسلام و خسته نباشین

  من سی و یک سال سن دارم.فارغ التحصیل دانشگاه دولتی الکترونیک هستم معدلم 12.97 هست. نمره ایلتس من 6 هست و سه سال سابقه کار در شرکت هودسازی دارم.میخاستم واسه نروژ ویزای تحصیلی برای کارشناسی ارشد الکترونیک رو بگیرم،آیا شانسشو دارم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 8. Avatar احمد گفت:

  سلام وقت بخیر .من فوق لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم با معدل ۱۸ ولی معدل لیسانسم ۱۲.۹۷ هستش ایا برای مدرک دکترا میتونم برم اونجا ایلتس 7 گرفتم

 9. Avatar احمد گفت:

  سلام احمد هستم
  ایا بخاطر معدل لیسانسم نمیتونم یا دلایل دیگری دارد
  ممنون

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   یکی از شرایط نروژ معدل بالای 16 می باشد دوست عزیز لطفا کشور مقصد خودتونو عوض کنید

 10. Avatar پریناز پورسعید گفت:

  با سلام مدرس زبان انگلیسی در سطح ielts هستم با بیش از 10 سال سابقه کار و مدرک کارشناسی ارشد با معدل 15.30 لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس 102 کارشناس 102 گفت:

   معدلتون پایینه برای تحصیل در نروژ کشور مقصدتونو عوض کنید

 11. Avatar مهسا گفت:

  سلام برای تحصیل پزشکی در نروژ چه شرایطی لازمه داشته اشیم؟
  رزومه خاضی لازم داره؟ بجز ایلتس6.5 و مدرک زبان نروژی؟

 12. Avatar مهران خسروی گفت:

  سلام من کارشناسی بیهوشی دارم با معدل ۱۷نیم و رو ایلتس دارم کار میکنم امکان ادامه تحصیل برای ارشد در نروژ دارم و اینکه ایلتس چند لازمه؟؟

 13. Avatar ندا گفت:

  سلام وقت بخیر من 31 سال سن دارم و ارشد پیام نور و لیسانس کتابداری از دانشگاه تهران ورودی 86 دارم میتوانم با مدرک دانشگاه تهران که کارشناسی هست برای ارشد اقدام کنم؟ و آیا امکان تغییر رشته برای ارشد هست یا همان رشته کارشناسی را باید ادامه دهم؟ ممنون

 14. Avatar محمد گفت:

  با سلام ببخشید باید چه شرایطی داشته باشم تا بتونم در مقطع ارشد از نروژ بدون اثبات تمکن مالی پذیرش بگیرم ؟؟؟
  بنده معدل لیسانسم 19 و آیلتس 7 و دو مقاله بین الملی دارم.
  میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام در صورتی که فاند کامل دریافت شه نیازی به ارائه تمکن مالی نیس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021