لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در فرانسه

مشاهده اطلاعات کامل فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه و اقدام برای اعزام و گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه یکی از راههای مهاجرت کردن به کشور فرانسه است. تحصیل در فرانسه جدای از شرایط عمومی تحصیل در اتحادیه اروپا دارای یک سری شرایط اختصاصی نیز می باشد که به تفصیل در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

فرانسه

کشور فرانسه در همسایگی کشور های بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو و اسپانیا به عنوان بزرگترین کشور بعد از اوکراین در اروپای غربی واقع شده است جمعیتی بالغ بر ۶۵ میلیون نفر دارد. زبان رسمی این کشور فرانسوی و واحد پول آن ها یورو و پایتخت این کشور، شهر پاریس است.

 

شرایط تحصیل در فرانسه

کشور فرانسه با داشتن تسلیحات هسته ای و حق وتو، عضو موسسه اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است.

در مورد دین کشور فرانسه باید بگوییم که کشور فرانسه کشوری سکولار است که در آن دین از سیاست کاملا جدا شده و حدود ۲۷ درصد از مردم آن بی دین، ۶۴ درصد کاتولیک و ۳ درصد پروتستان می باشند. شرایط تحصیل در فرانسه
فرانسه دارای فرهنگی ۵۰۰ ساله به همراه اقتصاد و اوضاع نظامی و اجتماعی فوق العاده ای در سطح جهان است.

 

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه در همه مقاطع یعنی لیسانس و فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. برای گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه باید بگوییم که ویزا برای همه مقاطع تحصیلی به جز مقطع لیسانس صادر می گردد.

 

شرایط-تحصیل-در-فرانسه

 

نکته ی مهم : برای پذیرش و تحصیل در کشور فرانسه نگران این مساله نباشید که ممکن است دانشگاه و یا مرکز آموزشی که در ایران در آن تحصیل کرده اید مورد قبول کشور فرانسه نباشد در واقع کشور فرانسه همه ی دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی در کشور ایران را تایید کرده و قبول دارد بنابراین مشکلی برای پذیرش در دانشگاههای فرانسه نخواهید داشت.

 

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه نیز مانند تمام کشور های دیگر درسرتاسر جهان دارای آیتم هایی مشخص است که این آیتم ها در واقع بسته به همان سبک زندگی فرد نوع منطقه ای که در آن زندگی میکند و هزینه های جانبی که می تواند داشته باشد متفاوت است .

طبیعتا اینکه فرد در شهر بزرگتری زندگی کند و یا کوچکتر، چه نوع غذایی بخورد و دیگر مسائل هزینه ها متفاوت است. ولی شاید در مجموع بتوان گفت که هزینه های زندگی در کشور فرانسه نسبت به کشور های دیگر و هم رده ی خود مثل انگلستان و یا سوئیس کمتر و ارزان تر است.

 

شهریه دانشگاههای فرانسه

برای مقطع کارشناسی در دانشگاههای دولتی فرانسه باید حدود ۱۹۰ یورو در سال شهریه پرداخت شود که البته این مقدار مبلغ برای رشته های مختلف متفاوت است مثلا برای رشته های مهندسی که واحد های عملی دارند شهریه ها تا ۶۲۰ یورو در سال بالاتر و متغیر می شود.

 

میانگین شهریه ها برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای فرانسه حدودا ۲۶۰ یورو در سال است که این مبلغ نیز با توجه به رشته ی تحصیلی می تواند تغییر کند.

میانگین شهریه های تحصیلی برای مقطع دکتری در دانشگاههای فرانسه حدودا ۳۹۶ یورو در سال می باشد که مقدار شهریه بسته به رشته ی تحصیلی در این مقطع نیز می تواند متغیر باشد برای مقطع دکتری که ممکن است بعد از آن نیز برای دانشجویان این مقطع دوره های تخصصی و یا غیر از آن مثل دوره های دکترای تخصصی برگزار گردد ( بسته به نوع دانشگاه و سیستم آموزشی که دانشجو در آن درس می خواند) می تواند متفاوت باشد.

 

دانشگاههای فرانسه

معرفی دانشگاه پیرو ماری کوری و یا Universite Pierre et Marie Curie در پاریس:

دانشگاه ۳۴ هزار نفری پیرو ماری کوری یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مراکز علمی و پزشکی است که قبلا یکی از شعبه های دانشگاه پاریس بوده ولی درسال ۱۹۷۱ از این دانشگاه جدا و به صورت مستقل عمل می کند. به طور کلی دانشگاه پاریس حدود ۱۳ شعبه داشته که در سال ۱۹۷۱ از آن جدا شده و به طور مستقل در حال فعالیت هستند.

 

این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ به خاطر ده رتبه ی پیشرفت رتبه ی ۱۳۱ جهانی را در کارنامه ی خود جای داده است. حدودا بیست درصد از دانشجویان دانشگاه پیرو ماری کوری را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

دانشگاه Centrale Supelec واقع در پاریس:

این دانشگاه نوساز و تازه در سال ۲۰۱۵ به صورت ترکیبی از دو دانشگاه Supelec و Ecole Centrale Paris تاسیس شده است که دارای رتبه ی ۱۶۴ در دنیا هستند. این دانشگاه در زمینه های رشته های مهندسی در بین سه دانشگاه برتر فرانسه است.

معرفی دانشگاه لیل University of Lille Nord de France:

دانشگاه لیل در زمینه های مختلف رشته های تحصیلی فعالیت خوبی دارد از زمینه های فعال در دانشگاه لیل علوم طبیعی و علوم پایه است که البته در قسمت دانشگاه مرکزی لیل رشته های مهندسی و فنی در حال ارائه است و البته این قسمت از دانشگاه به دانشگاههای شهر نورد ملحق شده و به همین نام هم تغییر یافته است.

 

دانشگاه لیل در شهر لیل واقع در شمال کشور فرانسه در سال ۱۵۶۲ تاسیس شد.

 

 

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

 

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس مستلزم یک سری شرایط است که از جمله ی آن داشتن مدرک زبان فرانسوی است. تدریس در دانشگاههای فرانسه در مقطع لیسانس اکثرا به زبان فرانسوی است و شما برای تحصیل در فرانسه الزاما باید زبان فرانسوی را مسلط بوده و مدرک آن را داشته باشید.

 

از دیگر شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده به زبان فرانسوی، ارائه ی فرم پر شده ی درخواست برای دانشگاه مورد نظر، ارائه ی پاسپورت و فیش بانکی که نشان دهنده ی تمکن مالی شما برای یک سال تحصیلی باشد.

 

دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در خلال تحصیل حدود ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و برای هر ساعت کار در هفته حدود ۷ یورو الی ۱۰ یورو یعنی در مجموع ۷۰ الی ۱۰۰ یورو به ازای یک هفته کار دریافت می کنند. این مبلغ می تواند هزینه های زیادی از زندگی تحصیل دانشجویان را ساپورت کند. طول دوره ی کارشناسی در فرانسه حدودا سه سال می باشد.

 

 

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

اگر قصد ادامه ی تحصیل در فرانسه در مقطع بالاتر یعنی فوق لیسانس را دارید از شرایط آن این است که خود فرد متقاضی با دانشگاه مورد نظر در فرانسه مکاتبه و شخصا درخواست پذیرش نماید و پس از آن در صورت قبول شدن و گرفتن اپلای با مسئولین تحصیلی در سفارت مصاحبه ای انجام خواهد داد و پس از گذشتن از این مرحله نیز باید مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر تهیه و ارسال فرماید و برای گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کند.

 

یک نکته ی جالب در مورد گرفتن مدرک فوق لیسانس در فرانسه این است که بنا به هدفی که فرد دانشجو دارد نوع مدرک نیز متفاوت خواهد بود مثلا اگر فرد دانشجو قصد کار بعد از تحصیل را داشته باشد به او مدرک DESS اهدا می شود و اگر قصد ادامه ی تحصیل برای مقاطع بالاتر یعنی دکترا را داشته باشد به او مدرک DEA اعطا خواهد شد.

 

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

 

طول دوره ی دکتری در دانشگاههای فرانسه ۳ سال است که در طول این دوره بیشترین چیزی که اهمیت دارد پژوهش فرد دانشجو می باشد.

 

دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای این مقطع در فرانسه در زمینه ای رشته ای که تحصیل کرده اند و یا رشته ای مرتبط با آن اقدام نمایند. تسلط داشتن به زبان فرانسوی در گرفتن پذیرش در این مقطع از اهمیت بالایی برخوردار است فرد متقاضی باید در امتحان TCF شرکت کرده که معمولا در سفارت برگزار می شود و برای مشخص شدن سطح زبان فرد متقاضی است. حداقل نمره ی قبولی در این آزمون باید تا سطح ۲ باشد.

 

 

شرایط تحصیل در فرانسه

فرانسه همواره مقصد مورد علاقه دانشمندان، مدیران، مهندسان، اندیشمندان، هنرمندان و نویسندگان از سراسر جهان بوده ‌است. به طوری که حتی بسیاری از آنها برای ادامه زندگی این کشور را برگزیده اند. با توجه به این که تنوع فرهنگی غنی، امکانات رفاهی گسترده،کیفیت بالای آموزش و همچنین تعهد دولت فرانسه نسبت به استقبال از دانشجویان بین‌المللی، این کشور را به یک مقصد جذاب برای آموزش عالی تبدیل کرده‌ است؛ هدف از ارائه این مقاله نیز آشنا کردن شما با ویژگی های زندگی و  همچنین شرایط تحصیل در فرانسه می باشد. بنابراین هر آنچه که شما نیاز خواهید داشت تا قبل از تحصیل در فرانسه در خصوص این کشور بدانید در این مطلب گردآوری شده است.

 

سیستم آموزشی کشور فرانسه

فرانسه دارای ده ها دانشگاه دولتی معتبر و بسیاری از موسسات آموزش عالی خصوصی است که برخی از آنها دارای درجات بالای علمی و مدارک بین المللی معتبر هستند. دانشگاه های این کشور سه مقطع تحصیلی با نام های کارشناسی (UG)، کارشناسی ارشد(PG) و  دکترا (PhD) را  به دانشجویان ارائه می دهند. به منظور شرکت در مقطع کارشناسی در فرانسه، شما باید ۱۲ سال تحصیل خود را گذرانده باشید و همچنین دیگر شرایطی را که هر دانشگاه برای ثبت نام دانشجوی خارجی در نظر می گیرد بپذیرید. سال تحصیلی در فرانسه از ماه سپتامبر تا ژوئن سال بعد اجرا می شود اما برخی از موسسات و یا دوره ها ممکن است در طول سال نیز اقدام به ثبت نام دانشجویان نمایند.

 

مقصدهای محبوب دانشجویی در فرانسه

برخی از دانشگاه های برتر فرانسه عبارتند از : دانشگاه اکول نرمال سوپریور، دانشگاه اکول پلی تکنیک، دانشگاه پیر و ماری کوری (UPMC) و دانشگاه سوربن(همان دانشگاه پاریس). پاریس مرکز همه موسسات دانشگاهی مشهور این کشور است.علاوه بر این بسیاری از بهترین دانشکده‌ های این کشور نیز در شهرهایی مانند نیس، پاریس، لیون و اورلئان قرار دارند. همچنین آموزش های فضایی و هوایی، مهندسی، پزشکی، مطالعات تجاری، هنر، تاریخ، گردشگری و مدیریت هتل از دوره های محبوب دانشجویان بین المللی در این کشور هستند.

 

امنیت در کشور فرانسه

فرانسه یکی از امن ترین مناطق اروپا است. نرخ جرم خشونت آمیز در این کشور نسبتا پایین است، گرچه برخی از جرایم کوچک نظیر کیف قاپی غیرممکن نیست. بنابراین بهتر است در اماکن عمومی نظیر مترو و  اتوبوس مراقب کیف پول و اسناد خود باشید. همچنین خوب است همواره شماره تماس سفارت کشور خود را در دست داشته باشید، و یا در صورت بروز هر گونه مشکل  با شماره ۱۱۲ تماس بگیرید.

آب و هوای کشور فرانسه

مردم فرانسه در طول سال دمای ملایمی را تجربه می‌کنند که نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد و با بارندگی های منظم همراه است. هر منطقه در این کشور نیز دارای آب و هوای خاص خود است. در زمستان ‌ها خیلی برف می‌بارد. تابستان‌ ها گرم است و خورشید در سراسر کشور می‌درخشد. دمای متوسط در زمستان‌ها ۳ تا ۸  درجه سانتی‌گراد و در تابستان ها بین  ۱۵ تا  ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

 

سبک زندگی در فرانسه

اخیراً پاریس یکی از سه شهر برتر جهان برای دانشجویان خارجی بوده و دلیل اصلی این امر، تنوع بسیار بالای دوره‌ های آموزشی ارائه ‌شده و همچنین استانداردهای بالای تدریس در موسسات آموزش عالی فرانسه است. کیفیت زندگی دانشجویی و سبک زندگی در این کشور نیز بسیار جذاب است و  به همین خاطر جوانان زیادی برای ادامه تحصیل و مطالعات بیشتر به فرانسه مهاجرت می‌کنند. در واقع کیفیت خوب زندگی دانشجویان به نفع دانشگاه های فرانسوی است که گام های متعددی را برای جذب دانشجویان بین المللی برداشته اند.

 

محل اقامت در فرانسه برای ادامه تحصیل

اولا، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در خوابگاه دانشجویی زندگی کنید و یا در ملک اجاره ای با یک مالک خصوصی. انتخاب محل اقامت در خوابگاه دانشگاه بسیار به صرفه تر بوده و مزایایی همچون وعده های غذایی ارزان تر را به همراه خواهد داشت. اما هر جایی که شما برای زندگی در نظر گرفته اید، باید مطمئن شوید که حقوق و مسئولیت ‌های قراردادی مربوطه را  به طور کامل می‌دانید. در اغلب موارد از شما درخواست می‌شود که قراردادی را امضا نمایید که باید قبل از آن به طور کامل مورد مطالعه قرار بگیرد. هفته اول برگزاری کلاس ها برای دانشجویان بین المللی اجباری است بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع دوره حتما در این کشور حضور خواهید داشت. چرا که این زمانی است که شما  به دانشگاه و خدمات آن معرفی خواهید شد. همچنین هنگامی که در کلاس های خود ثبت نام می کنید، ضروری است که کتاب راهنمای خود را که توسط کالج ارائه می شود به دقت مورد مطالعه قرار دهید، این کتاب راهنما هر بخشی از روند پذیرش را به طور کامل توضیح می دهد.

 

فعالیت‌های فوق برنامه همراه با تحصیل در فرانسه

دانشکده‌ های فرانسه همراه با دوره های آموزشی خود فعالیت های فوق برنامه ای را  نیز ارائه می دهند که دانشجویان را در محدوده وسیع تری از تجارب قرار خواهد داد. ورزش، موسیقی، ادبیات، علوم و جوامع ادبی در همه دانشکده‌ها ارائه می‌شوند که فرصت ‌های بی نظیری را برای آموزش در فضای باز و سایر فعالیت ‌ها در زمان اوقات فراغت فراهم می آورند. بازدید از  تئاترها و کنسرت ها، گالری های هنری و موزه ها، مراکز مذهبی و یا سایت های تاریخی، شرکت های علمی و پروژه ها، همگی بخشی از زندگی دانشجویی در این کشور هستند.

 

الزامات زبان برای تحصیل در فرانسه

از آنجایی که زبان آموزشی در بسیاری از دانشگاه‌ ها و دانشکده ‌های این کشور، فرانسوی است، پس باید دانشجویان بین المللی در ابتدای امر تسلط خود را به این زبان اثبات نمایند. بنابراین لازم است که برای شرکت در آزمون‌ های زبان فرانسه اقدام کنند. همچنین ساده ترین راه برای ثبت نام مستقیم در یک دانشگاه فرانسوی داشتن سطح عالی در زبان فرانسوی است که برای این منظور  باید حداقل سطح زبان فرانسوی B1-B2 را کسب کرده باشید.چنانچه از سطح زبان فرانسوی خوبی برخوردار باشید در هزینه های تحصیلی شما تا میزان ده برابر صرفه جویی خواهد شد. لازم به ذکر است مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در برخی دانشگاه های فرانسه، به زبان انگلیسی نیز در تدریس خواهد شد و افرادی که قصد دریافت پذیرش با زبان انگلیسی را دارند باید نمره قبولی در یکی از تست های TOEIC، TOEFL، IELTS را به دانشگاه ها ارائه دهند.

 

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی کوتاه مدت و یا شینگن : این ویزا به صورت رایگان بوده و برای مطالعات کمتر از سه ماه در کشور فرانسه است باید این اطمینان را داشته باشید که برای بیشتر از مدت سه ماه در کشور فرنسه نخواهید ماند و نکته ی دیگر در مورد ویزای کوتاه مدت اینکه این ویزای تحصیلی تمدید نخواهد شد.

 

 

ویزای تحصیلی فرانسه طولانی مدت : برای ماندن و تحصیل در فرانسه فرد متقاضی باید برای این ویزای تحصیلی طولانی مدت اقدام نماید این ویزا برای اقامت و تحصیل بیش از شش ماه صادر میگردد.

 

در واقع این نوع ویزای تحصیلی همان ویزایی است که شما برای تحصیل در فرانسه به آن احتیاج دارید. این نوع ویزای تحصیلی می تواند به عنوان مجوز اقامت شما در کشور فرانسه باشد و تا تمام شدن طول دوره ی تحصیلی شما که معمولا برای مقطع لیسانس به مدت سه الی چهار سال طول میکشد برای دوره ی کارشناسی ارشد شما به مدت دوسال و برای دوره ی دکتری شما در کشور فرانسه به مدت چهار سال اعتبار خواهد داشت.

 

 

مدارک مورد نیار برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه

دانشجویان بین المللی که زادگاهشان عضو اتحادیه اروپا و یا ایاالت متحده می باشد، می توانند به طور مستقیم مانند دانشجویان فرانسوی برای ثبت نام در دانشگاه های فرانسه اقدام نمایند.

 

اما دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نظیر ایران می بایست در ابتدا توسط یک سیستم درخواست آنلاین که قبلا به آن CEF گفته می شد و در حال حاضر به DAP معروف است، درخواست پذیرش دهند که شیوه های درخواست DAP با توجه به نوع کشور مبدا متفاوت خواهد بود. دانشجویان خارجی با استفاده از این سیستم می توانند درخواست ویزا و روند پیشرفت آن را به صورت کاملا آنلاین و غیر حضوری پیگیری نمایید، اما برای پیگیری این روند، تسلط به زبان فرانسوی بسیار حائز اهمیت است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. نیلوفر گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۴٫۱۱ دارم و دانشجو هم نیستم میخواستم بدونم امکان تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی و یا پرستاری در فرانسه برام وجود داره ؟

 2. حامد گفت:

  تغییر رشته در فرانسه چطوری هست
  مثلا کسی لیسانس حقوق داره تو فرانسه می‌تونه رشته مهندسی یا غیره بخونه برای مقطع بالاتر ؟

 3. سحر گفت:

  سلام روز بخیر. من لیسانس مکانیک دانشگاه دولتی دارم با معدل ۱۶ , میخوام بدونم شانس قبول شدنم برا ادامه تحصیل در فرانسه چقدر خواهد بود؟ و اینکه دقیقا چه مدرک زبانی میخواد؟ امتیازمدرک فرانسوی و انگلیسی متفاوت هست برای پذیرش؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز
   میشه براتون دوره های زبان فرانسوی رو در این کشور اقدام کرد که شما بتونید در مقطع ارشد تحصیل تقریبا رایگانی رو داشته باشید

 4. سارا گفت:

  سلام من دانشجوی بیهوشی دانشگاه دولتیم اما چون علاقه به پزشکی دارم انصراف دادم با توجه به اینکه ۲۴ سالمه میتونم برای تحصیل در فرانسه اقدام کنم؟

 5. یاسر راجی گفت:

  سلام من دارای لیسانس روابط عمومی هستم میخواستم بدونم با توجه به اینکه هم اکنون ۴۰ سال دارم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در فرانسه وجود دارد؟

 6. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید من لیسانس حقوق دارم میتونم تو فرانسه چی بخونم واسه فوق؟

 7. سلام من کلاس دهم تجربیم میشه دو سال دیگه بعد کنکور سراری بیایم فرانسه در رشتع پزشکی یا حسابداری انسانی درس بخونیم؟

 8. ساحل خدابنده گفت:

  سلام من سال دیگه میخوام وارد دانشگاه شم و میخوام رشته روانشناسی بخونم چطوری باید اپلای کنم؟

 9. نوید گفت:

  سلام من دانشجوی ارشدعلوم سیاسی هستم ومعدل کارشناسی ۱۹وارشدهم بهمن ماه فارغ التحصیل میشم والان هم معدل۱۹/۴۵هست دردانشگاه خوارزمی تهران تحصیل میکنم ویک مقاله هم چاپ شده وچکیده ان هم چاپ شده رحال حاضرمشغول به فراگیری ایلتس هستم بایدذکرکنم من ازطریق استعدادهای رخشان درارشدپذیرفته شدم ایابورسیه دررشته دکتری علوم سیاسی درکشورفرانسه برای من مقدورخواهدبودلازم به ذکراست که من مقالات زیادی درمجلات سیاسی وروزنامه های ایران ومجلات تخصصی وزارت امورخارجه به چاپ رساندم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام. شرایط بسیار خوبی دارید لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید.و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید

 10. ن گفت:

  سلام
  باتوجه به توضیحات فوق هزینه تحصیل در فرانسه از اتریش برای مقطع کارشناسی ارشد ارزان تر هست؟

 11. علی گفت:

  سلام اگه رشته کارشناسی(باستانشناسی) با رشته کارشناسی ارشدم(مدیریت بازرگانی،بازاریابی) یکی نباشه میتونم تو رشته ی کارشناسی ارشد که فارغ التحصیل شدم ادامه تحصیل بدم؟واینکه حدودا فقط میخوام بدونم هزینه ی دوره دکتری با اسکان و هزینهای جانبی مثل خورد و خوراک در فرانسه ماهیانه چند یورو میشه؟🙏

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.اصولا باید رشته ها با هم مرتبط باشند.رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.ممنون

 12. نیلوفر گفت:

  سلام من ۲۱ساله و معدل دیپلمم ۱۸٫۹۷هستم.و این مدت رو کنکور دادم به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و برای آزمون آیلتس اقدام کردم.می تونم برای داروسازی در فرانسه اقدام کنم؟البته به زبان انگلیسی امکان پذیر هست؟
  اگر امسال ایران درس بخونم واحد ها تطبیق میخورند؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله.شرایط مناسبی برای اپلای دارید.برای انتقالی باید ۳۰ واحد درسی پاس کرده باشید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 13. Hanieh Taghavi گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. میخوام بدونم تو فرانسه میتونم در مقطع دکترا مطالعات زبان انگلیسی بخونم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط خوبی دارید.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 14. aidaslt گفت:

  سلام ببخشید اگر در ایران ادبیات و زبان فرانسه بخونیم برای مقطع کارشناسی در فرانسه میتونیم پذیرش بگیریم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله در زمینه رشته هایی مانند زبان شناسی می توانید ادامه دهید.با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید

 15. گب گفت:

  سلام خسته نباشید ، من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد آموزش زبان فرانسه از دانشگاه تهران هستم ، در حال حاظر معدل سال اولم ۱۹،۸۰ هست ، به نظر شما من میتونم برای دکتری اقدام کنم برای فرانسه؟ از لحاظ هزینه چطوری میشه شرایطم؟ آیا امکان بورسیه دارم؟
  اگر بخوام فوق لیسانس رو دوباره مثلا در رشته مترجمی زبان بخونم چی؟ کدوم شرایط بهتره؟ (با توجه به اینکه لیسانسم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵،۸۰ و رشته معماری بوده)

 16. گب گفت:

  یعنی چون لیسانس و فوق لیسانسم با هم مرتبط نیست ؟ به نظر شما چه کاری بهتره انجام بدم؟

 17. فتحی گفت:

  سلام و خسته نباشید. بنده ۳۶ سالمه و ارشد پرستاری هستم. ایا امکان تحصیل در مقطع دکترا در رشته ی خودم در فرانسه امکان پذیره؟

  • کارشناس 102 گفت:

   بله امکان پذیره لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 18. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشبد خدمت شما
  من یه جا خوندم سن پذیرش برای کارشناسی تا ۲۱ هست یعنی کسی که ۲۳ سالش باشه نمیتونه ویزا بگیره برای کارشناسی؟؟؟

  • کارشناس 102 گفت:

   اطلاعات اشتباه دادن بهتون لطفا تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید

 19. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  برای رشته کامپیوتر گرایش برنامه نویسی و یا مهندسی شبکه(it)آزمون ورودی گرفته میشود؟
  (اگر گرفته میشود گرایش های دیگری وجود دارد که بتوان بدون آزمون شرکت کرد؟)
  و اینکه به نظر شما بهتر است مدرک زبان فرانسه را از اینجا بگیریم یا فرانسه؟
  (اگر از فرانسه بگیریم میتوان از خود دانشگاه اقدام کرد نه کالج که هزینه کمتری داشته باشد؟)
  و سوال آخر رزومه کاری طراحی چند سایت و لوگو و اپلیکیشن موبایل میتواد به اخذ پذیرش کمک کند؟
  با کمال تشکراز شمت

 20. علی گفت:

  سلام وقت بخیر. اگر با همراه برای ارشد به زبان انگلیسی اقدام کنیم هزینه ای که باید به عنوان تمکن مالی در ابتدا بپردازیم چقدر است؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021