لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ترکیه

Turkey

ویژگی های برجسته

 • عدم نیازمندی به ویزا و دردسرهای آن
 • امکان استفاده از انواع اقامت(سرمایه گذاری، خرید ملک، تحصیلی، ثبت شرکت، کاری، توریستی…)
 • دانشگاههای معتبر با رتبه های جهانی بسیار بالا
 • فرهنگ های نزدیک با جامعه ایرانی و هم زبانی با بخشی از مردم ما
 • امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و ترکی
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری

در خواست مشاوره
شرایط تحصیل در ترکیه

چرا ترکیه؟

کشور ترکیه از نظر اقتصادی و امکانات زندگی در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد و از نظر امکانات با برخی از کشورهای اروپایی نیز قابل رقابت است. دانشگاه های معتبر این کشور و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور باعث شده مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی باشد.

همسایگی و مرز مشترک با ایران نیز باعث شده است که هزینه رفت و آمد و امکان بازگشت به ایران برای تعطیلات بین ترم های تحصیلی و با هزینه بسیار ناچیز و حتی به صورت زمینی باعث شده است که گزینه محبوبی بین دانشجویان ایرانی برای مهاجرت باشد.

همچنین زبان ترکی را به دلیل قواعد مدون و دقیق آن بسیار آسان است. از سوی دیگر به دلیل اشتراکات زیادی که با زبان ترکی آذری دارد یادگیری این زبان به خصوص برای آذری زبان های عزیز ایران بسیار آسان است. همچنین باید گفت که هزینه زندگی در ترکیه نیز بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی تمام می شود و چیزی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از هزینه زندگی در ایران بیشتر است. همه این دلایل باعث شده است که ترکیه کشور مناسبی برای ادامه تحصیل باشد.

 

معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه که به نام جمهوری ترکیه شهرت دارد که یک کشوری اوراسیایی می باشد. به این معنی که قسمتی از این کشور در غرب آسیا و قسمتی از آن در منطقه ی جنوب شرق اروپا واقع است.هرچند که ترکیه سالهاست که خود را اروپایی می داند و تلاش های زیادی برای پیوستن به اتحادیه اروپا انجام داده است اما همچنان با عضویت او در این اتحادیه موافقت نشده و همچنان یک کشور آسیایی محسوب می شود.

موضوعی که در معرفی کشور ترکیه معمولا مطرح می شود، همسایگان این کشور می باشد. کشور ترکیه از ناحیه ی شرقی با کشور های ایران ، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان همسایه است.

همسایگان شمال غربی ترکیه شامل کشور های بلغارستان و یونان می باشد.از سمت جنوبی نیز با کشورهای سوریه و عراق نیز مرز مشترک دارد. همچنین کشور ترکیه از ناحیه ی شمالی خود با دریای سیاه و از ناحیه ی غربی خود با دریای مرمره و اژه و از ناحیه ی جنوب غربی با دریای مدیترانه دارای مرزی مشترک می باشد.

 

مردم، جمعیت، مساحت کشور ترکیه

کشور ترکیه از نظر مساحت دارای ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع مساحت می باشد. کشور ترکیه دارای یک منطقه  کوهستانی و دارای موقعیت جغرافیایی بسیار عالی می باشد. این کشور یک کشور بسیار عالی و راهبردی از نظر گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا به شمار می آید. جمعیت کشور ترکیه حدود ۷۷ میلیون نفر می باشد. این کشور دارای آب و هوایی بسیار عالی ، معتدل و جلگه ای است. کشور ترکیه سالانه شاهد مسافرت خیل عظیمی از گردشگران خارجی می باشد که برای تفریح و استفاده از جاذبه های دیدنی این کشور توریستی به آن مسافرت می کنند لذا عمده ترین درآمد کشور ترکیه از جذب توریست به این کشور می باشد.

 

دین و مذهب مردم ترکیه

برای معرفی کشور ترکیه از نظر دین مردم باید گفته که این کشور با ۷۷ میلیون نفر جمعیت حدود ۷۷ تا ۸۵ درصد مسلمان سنی مذهب می باشند. همچنین ۱۶ تا ۲۵ در صد از مردم نیز علوی می باشند. کشور ترکیه دارای حکومتی لائیک می باشد اما با این حال بسیاری از مردم ترکیه پیرو دین اسلام هستند. جالب است بدانید که مردم این کشور همانند ایران دارای تعطیلات رسمی در ایام عید قربان و عید فطر هستند.

 

نژاد و زبان مردم ترکیه

از نظر نژادی، مردم ترکیه به گونه ای می باشند که حدود ۷۰ تا ۷۵ در صد از آن ها دارای نژاد ترک، ۱۸ درصد از مردم کشور ترکیه از نژاد کرد زبان و ۷ تا ۱۲ در صد از مردم نیز از سایر نژاد ها می باشند. زبان مردم ترکیه با توجه به قومیت ها و نژادهایی که در کشور ترکیه حاکم است ترکی استانبولی می باشد. زبان ترکی استانبولی در قدیم به با حروفچین عربی نوشته می شده ولی از بعد از حکومت آتاترک، به لاتین نوشته می شود. علاوه بر زبان ترکی استانبولی در ترکیه زبان های عربی، کردی و انگلیسی نیز میان مردم رایج است.

 

شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری چیست؟

تعداد افرادی که در هر سال به تحصیل در کشور ترکیه روی می آورند، زیاد است. این افراد جهت پیشرفت بیشتر و همچنین اخذ مدرک از بهترین دانشگاه های دنیا معمولا تصمیم به تحصیل در ترکیه می گیرند. نکته ی مهم در این قسمت برای افرادی که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه را دارند، دانستن اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل در ترکیه است. کشور ترکیه برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند شرایط خاصی را داراست. در ادامه ی متن برای دوستان عزیزی که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند شرایط تحصیل در ترکیه را ذکر می کنیم.

کشور ترکیه که به نام جمهوری ترکیه شهرت دارد که یک کشوری اوراسیایی می باشد. به این معنی که قسمتی از این کشور در غرب آسیا و قسمتی از آن در منطقه ی جنوب شرق اروپا واقع است. موضوعی که در معرفی کشور ترکیه معمولا مطرح می شود، همسایگان این کشور می باشد. کشور ترکیه از ناحیه ی شرقی با کشور هایی به نام ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان منتهی می شود. همسایگان شمال غربی ترکیه شامل کشور های بلغارستان و یونان می باشد. همچنین کشور ترکیه از ناحیه ی شمالی خود با دریای سیاه و از ناحیه ی غربی خود با دریای مرمره و اژه و از ناحیه ی جنوب غربی با دریای مدیترانه دارای مرزی مشترک می باشد.

 

تحصیل در ترکیه

مدارکی که از دانشگاه های کشور ترکیه اخد می شوند در سراسر دنیا و در تمامی دانشگاه ها معتبر می باشد. نکته ای که در تحصیل در ترکیه بسیار حائز اهمیت است و باعث جذب تعداد زیادی دانشجو به کشور ترکیه می شود تحصیل در ترکیه به زبان های انگلیسی، فرانسوی، ترکیه ای و آلمانی است.

لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در ترکیه به این صورت است که تحصیل در برخی رشته های تحصیلی به یک زبان خاص تدریس می شود که زبان تحصیل شما به رشته ی تحصیلی‌تان وابسته است. یکی از شرایط اخذ پذیرش دانشجوهای بین المللی در کشور ترکیه دارا بودن مدرک دیپلم دوره ی دبیرستان و همچنین اخذ نمره ی قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه است. لازم به ذکر است که آزمون ورودی هر دانشگاه به طور جدا برگزار شده و شرایط سنی ندارد تنها شرط موجود داشتن مدرک دیپلم است.

 

شرایط تحصیل در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه به طور کلی چیزی در حدود ۱۵ درصد بالاتر از ایران می باشد و می توان مبلغی بین ۵۰۰ تا ۶۲۰ دلار در ماه را به عنوان هزینه در این کشور، در نظر گرفت.

 

شهریه دانشگاههای ترکیه

تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان می باشد و اما دانشجویان دانشگاه های خصوصی به نسبت رشته ی تحصیلی شان باید مبلغی بین ۱۰ تا ۳۰ هزار لیر را برای یک سال تحصیلی در این کشور، پرداخت نمایند. هم چنین تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی هزینه ای ما بین ۵ تا ۱۰ هزار لیر سالانه را برای دانشجو به همراه دارد.

برای اطلاع هر چه بیشتر از شهریه دانشگاههای ترکیه، به صورت خاص، شهریه ی سالانه ی یک دانشگاه خصوصی و دولتی این کشور را در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف بیان می کنیم. قبل از شرح شهریه های دانشگاههای ترکیه بهتر است بدانید هر واحد لیر ترکیه معادل ۲,۳۲۳ تومان می باشد. این مبلغ، به روز شده در همین تاریخ است، بدیهی است که در زمان اقدام برای پذیرش از دانشگاههای ترکیه برای آگاهی از هزینه های به روز، باید در همان تایم مشخص شده جستجو کرد.

دانشگاههای ترکیه

دانشگاه حاجت تپه: قوی ترین و برترین دانشگاه پزشکی در کشور ترکیه است که در شهر آنکارا واقع شده و از دانشگاههای دولتی در این کشور محسوب می شود که دارای دانشکده های مختلف، پزشکی، اقتصاد، دندان پزشکی، ارتباطات، ادبیات، علوم، داروسازی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، و علوم آموزشی می باشد.

دانشگاه استانبول : این دانشگاه دولتی مستقر در شهر استانبول است و مجموعا دارای ۱۷ دانشکده و ۵ پردیس بزرگ می باشد. دانشکده های علوم سیاسی، جنگلداری، حقوق، دانشکده ی آموزش و پرورش حسن علی یوسل، علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، داروسازی، دامپزشکی، مدیریت بازرگانی، فنی و مهندسی، دندان پزشکی، پزشکی استانبول، مدیریت و کسب و کار، دانشکده ی پزشکی کاراهپاسا، الهیات و معارف، ارتباطات و شیلات، زیر نظر این مرکز در حال انجام فعالیت علمی هستند. از دانشگاههای دیگر ترکیه می توان به دانشگاه  آنکارا و دانشگاه آتاتورک نیز اشاره کرد.

ویزای تحصیلی ترکیه

دانشجویان متقاضی مهاجرت جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به مدارکی شامل موارد ذیل نیاز دارد:

۱- کپی صفحه اول پاسپورت خود که در برگه A4 گرفته شده است که تاریخ انقضای پاسپورت نیز نباید کمتر از یک سال باشد

۲- نامه ای که از دانشگاه مورد نظر اخذ گردیده باشد

۳- فرم تقاضای دانشجو برای اخذ ویزای دانشجویی

 

تحصیل در ترکیه

 

شرایط تحصیل در ترکیه برای تمام مقاطع

شرایط تحصیل در ترکیه بر اساس قوانینی که دولت ترکیه تصویب کرده است، می باشد. تمامی دانشگاه های کشور ترکیه می توانند با گرفتن مجوز از وزارت علوم و تاییدیه آن ها اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی کنند. همچنین سهمیه ای که به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد نیز توسط موسسات عالی مورد بحث قرار گرفته و در دفترچه ی راهنما ذکر شده است. یکی از شرایط تحصیل در ترکیه شرکت دانشجویان خارجی در آزمونی سراسری است که دانشجویان خارجی موظفند در آن شرکت کرده و در صورت اخذ نمره ی قبولی می توانند وارد دانشگاه های ترکیه شوند. این آزمون با نام آزمون یوس (YOS ) معروف است.

یکی دیگر از شرایط تحصیل در ترکیه این است که دانشجویانی که جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس وارد کشور ترکیه می شوند، باید دارای مدارک فارغ التحصیلی بوده و یا دست کم دانش آموز سال آخر تلقی شوند. در صورتی که فرد دانشجوی کشور های خارجی باشد و از سوی موسسات آموزشی در کشور خود اخراج شده باشد، تحت هیچ شرایطی نمی تواند وارد دانشگاه های ترکیه شود.

به غیر از اینها فرد باید گواهی مبنی بر توانایی مالی را داشته باشد تا نشان دهد توان مالی جهت تحصیل در ترکیه را دارد. دارا بودن مدرک زبان ترکی از دیگر شرایط تحصیل در ترکیه است. در صورتی که فرد زبان ترکی بلد نباشد آموزش این زبان به صورت دوره هایی رایگان در دانشگاههای ترکیه برگزار می شود. آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه دارای شرایط سنی خاصی نیست و افراد در تمام سنین می توانند تنها با در دست داشتن مدرک دیپلم در این آزمون شرکت کرده و جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه های ترکیه شوند.

 

شرایط لازم جهت اخذ بورسیه ی تحصیلی در کشور ترکیه

اخذ بورسیه ی تحصیلی در کشور ترکیه تا حدودی شما را جهت تحصیل رایگان در ترکیه یاری می کند اما اخذ این بورسیه نیازمند شرایط خاصی است:
جهت دریافت بورسیه ی تحصیلی در مقطع لیسانس باید سن شما بیشتر از ۲۰ سال، در مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۲۶ سال و در مقطع دکترا بیش از ۳۱ سال باشد. نیر اینکه معدل مدرک دیپلم شما نباید کم تر از ۱۵ باشد. در مقطع کارشناسی معدل نباید کمتر از ۱۴ باشد. این معدل در مقطع کارشناسی ارشد کمتر از ۱۵ نباشد و در مقطع دکترا معدل کل نیز نباید کم تر از ۱۵ باشد. از دیگر شرایط آن این است که فرد باید در سلامت کامل بوده و بیماری خاصی نداشته باشد.

 

شرایط تحصیل در ترکیه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

طول مدت کل دوره ی لیسانس ۴ سال بوده که در صورتی که رشته ی شما پزشکی باشد ۵ سال و اگر دندانپزشکی باشد ۶ سال به طول می انجامد. در مقطع فوق لیسانس، این دوره در کشور ترکیه به دو گروه آموزش محور و پژوهش محور تقسیم می شود. دوره ی آموزش محور ۲ سال به طول می انجامد و دیگری حدودا ۵ سال است. مقطع دکترا در کشور ترکیه ۴ سال به طول می انجامد. البته در بعضی موارد مدت تحصیل به رشته ی تحصیلی و دانشگاه نیز بستگی دارد و ممکن است بیشتر و یا کمتر تمام شود.

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. MINA KHAJAVI گفت:

  سلام . من دانشجویی ارشد اشنگاه تربیت مدرس در رشته ی زیست شناسی دریا هستم و شرایط معدلم مشکلی نداره امسال اول پاییز فارق التحصیل میشم و تو رزومه ام فعلا یک مقاله isi دارم و در حال تکمیل دو مقاله isi ام هستم متاسفانه مدرک زبان ندارم می خواستم بدونم می تونم برای همین رشته در مقطع دکترا بورس تحصیلی بگیرم در ترکیه ؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 2. سحر گفت:

  سلام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک هسته ای از دانشکاه دولتی میباشم و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارم مدرک زبان ندارم اما تا حدودی با زبان ترکی اشنایی دارم. ایا امکان دارد در دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرش بگیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید.و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 3. فايزه گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی هستم با معدل ١۶/٨٠میخواستم بپرسم ایا میتونم دانشگاه حاجت تپه بدون ازمون ثبت نام کنم؟ظاهرا اشنایان میگن امکانش هست
  چطوری میتونیم شرایط ثبت نام رو بدونیم سریعا واس ثبت نام امسال

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.حتما باید در آزمون ورودی شرکت کنید.برای اطلاع دقیق از زمان و نحوه ثبت نام با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 4. اعظم محمد حسینی اناری گفت:

  سلام..ارشد روانشناسی بالینی دارم مشتاق دکترای روانشناسی در ترکیه هستم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید

 5. ناشناس گفت:

  سلام بنده فارغ التحصیل تجربی با معدل دیپلم ۱۷٫۶۲ هستم. میخواستم ببینم میتونم بورسیه بگیرم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله شرایط خوبی داریدبرای کشورهای تحصیل رایگان هم می توانیم اپلای کنیم.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 6. نگین گفت:

  سلام
  بنده فارغ التحصیل رشته ریاضی با معدل ۱۷/۳۰ (هفده و سی)هستم میخواستم بدونم با دیپلم ریاضی میتونم رشته ای بغیر از رشته ها مهندسی بخونم؟ (مثل عکاسی) لازم به ذکر به خاطر اقلیت مذهبی از دانشگاه رفتن داخل ایران محروم شدم و اینکه اصلا امکان بورسیه برای همچین معدل کمی هست(توی رشته های مهندسی یا هنری) ممنون از وقتی که صرف میکنید

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.مشکلی نداره می توانیم برای شما اپلای کنیم.با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 7. ابوالفضل آهنگر گفت:

  سلام آیا امکان انتقال دانشجو از دانشگاه کشور مجارستان در رشته داروسازی به زبان انگلیسی به دانشگاههای ترکیه در همین رشته به زبان انگلیسی وجود دارد‌.اگر امکان انتقال وجود دارد چه شرایطی دارد.ممنون از راهنمایی شما

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است باید حداقل ۳۰ واحد پاس کرده باشید.برای اطلاعات دقیقتر با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ و یا ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ در تماس باشید.

 8. فاطمه.ج گفت:

  با سلام. من ۲۲ساله و دانشجوی سال ۳ هوشبری علوم پزشکی قزوین هستم. میخواستم بپرسم من بعد گرفتن لیسانس، اگه بخوام برم ترکیه، آیا مدرک من را قبول میکنند یا از من آزمونی میگیرند و در صورت قبولی میتوانم ادامه تحصیل داده و سرکار بروم؟ یا باید از اول همه درس هارا در آنجا بخوانم؟
  و میشه لطفا بگید آنجا میتونم خوابگاه بگیرم یا باید خانه اجاره کنم؟(میزان هزینه هم بگید ممنون میشم).آیا امکان بورسیه شدنم هست؟
  من دختری مجردم، آیا حتما باید ازدواج کنم تا بتوانم بروم؟
  با تشکر از راهنماییتاتون🙏

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.امکان اخذ بورسیه وجود دارد.باید در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 9. م. ایزدی گفت:

  سلام.من دختری ۳۲ ساله لیسانس ICT هستم. آیا میتونم بورسیه ترکیه بشم و ادامه تحصیل بدم و کار کنم.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله می توانید ولی باید در آزمون ورودی شرکت کنید.با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید

 10. Reza گفت:

  سلام دانشگاه های ترکیه فقط به دلار شهریه میگیرند یا خیر ممنون؟؟

 11. علیرضا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم با معدل دیپلم۱۸/۵رشته تجربه میتونم بورسیه بشم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 12. Shahin گفت:

  با سلام.من فوق دیپلم فنی دارم.و به زبان استانبولی تسلط کامل دارم آیا باید برای ورود به دانشگاه دولتی یا نیمه خصوصی شرایط سختی وجود دارد?? زیرا رشته مدنظر بنده برای تحصیل پزشکی میباشد.با تشکر

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 13. Maryam گفت:

  سلام دیپلم تجربی با معدل ١۶/۴٧ دارم .میخوام برم هنر ،چطوری میتونم تو ترکیه هنر بخونم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 14. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل دیپلمم ۱۶ و میخوام برای بورس ترکیه شرکت کنم ولی شنیدم که معدلم برای بورسیه کمه میخواستم بدونم اگه مدرک تومر داشته باشم و در آزمون یوس قبول بشم امکانش هست برای بورسیه قبول بشم یانه؟

 15. علی صادق گفت:

  سلام
  دانشجویی ترم آخر رشته کامپیوتر هستم با معدل ۱۴٫۵ و تافل ۹۵ میخواستم شرایط ارشد را در دانشگاههای انگلیسی زبان ترکیه بدانم
  ممنون

 16. شکوفه گفت:

  سلام
  دیپلم تجربی دارم بامعدل کل۱۹:۵۳ متولدآذر۷۸
  علاقه به ادامه تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی دارم در کنکور زبان های خارجی۹۸ دولتی مجاز شدم آیا شرایط بورسیه شدن در ترکیه را دارم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

 17. سونیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من فارق التحصیل معماری در مقطع ارشد هستم
  ایا امکانش هست در مقطع دکتری بتونم بورسیه بگیرم !
  و اینکه ۸ سال سابقه کار در شرکت معماری با بیمه دارم.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید و یا برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 18. شکوفه گفت:

  سلام
  متولد آذر۷۸ هستم دیپلم تجربی دارم بامعدل ۱۹/۵۳ کنکور زبان های خارجه۹۸ دولتی مجاز شدم آیا شرایط بورسیه شدن در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در ترکیه را دارم؟
  باید آزمون هم بدم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است زیرا هم سن و معدل شما مناسب است.لطفا برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 19. مهدی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دیپلم رشته گرافیک دارم و توی کار های کامپیوری و طراحی وعکاسی هنر خاصی دارم و میخاستم بدونم کشور ترکیه بای افراد گرافیست جای خوبیه برای کار کردن و تحصیل رشته گرافیک ؟
  با تشکر

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است .لطفا برای مشاوره تلفنی رایگان با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 20. علی سالار گفت:

  سلام خوبید میخواستم بپرسم ک من با معدل ۱۴.۲۰ تجربی میتونم اونجا پزشکی بخونم چون ک کنکوره اینجارو قبول نشدم
  و اینکه این ازمون یوس اسونه یا خیلی سخته؟!

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید در آزمون شرکت کنید.هر آزمونی سختی دارد اما با کمی تلاش موفقیت شما امکان پذیر است. لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید

مطالب مرتبط بیشتر

دانشگاه کوچ ترکیه
دانشگاه ترکیه
شهر استانبول
تحصیل در ترکیه
شهر استانبول
شهر آنکارا
انکارا
دانشگاه قاضی
دانشگاه قاضی
دانشگاه بیلکنت
دانشگاه بیلکنت
دانشگاه بغازیچی ترکیه
ثبت نام آزمون یوس YOS
ثبت نام آزمون یوس
فوق لیسانس و دکتری در ترکیه
تحصیلات تکمیلی در ترکیه
تحصیلات تکمیلی در ترکیه
تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس
تحصیل در ترکیه با دیپلم و لیسانس
رشته های پزشکی رایگان در ترکیه
رشته های پزشکی رایگان در ترکیه
شهریه دانشگاههای ترکیه
شهریه دانشگاههای ترکیه
هزینه ی زندگی در ترکیه
معرفی کشور ترکیه
شرایط تحصیل در ترکیه
ویزای تحصیلی ترکیه
معرفی دانشگاههای ترکیه
معرفی دانشگاههای ترکیه
تحصیل رایگان در ترکیه
تحصیل رایگان در ترکیه
تحصیل در ترکیه
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021