لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در بنگلادش

شرایط تحصیل در بنگلادش

شرایط تحصیل در بنگلادش : بنگلادش کشوری آسیایی واقع در خلیج بنگال در جنوب این قاره می باشد که امروزه تحصیل در گروه های آموزش پزشکی و دندان پزشکی در برخی دانشگاه های این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی، قرار گرفته است که می تواند به دلایل اعتبار داشتن دانشگاه و به دنبال آن تحصیل مقرون به صرفه نیز در این کشور باشد.

بنگلادش

در بیان کلیات برای معرفی کشور بنگلادش می توان گفت که بنگلادش کشوری در جنوب قاره ی آسیا می باشد که با تراکم جمعیت بالا، نهمین کشور پر جمعیت در جهان است. که در حدود ۱۴۸ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور شهر داکاست که یکی از مهم ترین شهرهای آن محسوب می شود و در کنار آن می توان از شهرهای چیتاگونگ، راجشاهی و خولنا به عنوان دیگر شهر های مهم این کشور نام برد.

تحصیل در ینگلادش

بنگلادش از جمله کشور های آسیایی می باشد که هزینه های تحصیل و زندگی در آن پایین است و افراد بسیاری به ویژه از کشور های آسیایی دیگر مهاجرت تحصیلی به این کشور را برمی گزینند. این کشور از قطب های مهم برای تحصیل دانشجویان ایرانی به شمار می آید. از مزایای تحصیل در کشور بنگلادش می توان به مورد تایید بودن مدارک دانشگاهی این کشور توسط وزازت علوم ایران اشاره نمود؛ به نحوی که دانشجویان ایرانی می توانند با خیالی آسوده از دانشگاه های معتبر این کشور فارغ التحصیل شده و وارد بازار کار ایران گردند. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاههای بنگلادش امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آن می باشد.

هزینه زندگی در بنگلادش

هزینه زندگی در بنگلادش از نظر تهیه ی مواد غذایی بسیار پایین استغ به این صورت که شما برای تهیه ی برنج می توانید از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان هزینه کنید. این به این منظور است که برنج با قیمت ۴۰۰۰ تومان بهترین نوع برنج در این کشور می باشد. هزینه ای که شما برای تهیه ی گوشت گاو می بایست پرداخت نمایید مبلغی در حدود ۳۰ درصد کمتر از قیمت این گوشت در ایران می باشد. هزینه های رستوران در این کشور به این صورت می باشد که در صورتی که شما قصد داشته باشید در یک رستوارن یک وعده غذا میل نمایید مبلغی پرداختی ۱۵۰ تاکا می باشد. در صورتی که بخواهید در رستورانی با کیفیت بهتر غذا میل کنید برای دو نفر مبلغی حدود ۸۲۵ تاکا می بایست پرداخت نمایید. به این ترتیب هزینه ی یک لیتر شیر ۶۵ تاکا، یک قرص نان ۴۵ تاکا، هر شانه ی تخم مرغ ۱۰۰ تاکا، پنیر ۴۹۱ تاکا و یک پاکت سیگار ۲۰۰ تاکا می باشد.

شهریه دانشگاههای بنگلادش

هزینه ی دوره ی آموزشی علوم پزشکی برای یک دوره تحصیلی معادل ۵۸۰۰۰ دلار تعیین شده است که دانشجویان در مرحله ی اولیه می توانند ۲۰۰۰۰ دلار از آن را پرداخت کنند و مابقی این شهریه را تا پایان تحصیلات دانشگاهی به صورت سال به سال بپردازند. شهریه ی گروه آموزشی دندان پزشکی ۲۳۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است که دانشجو باید ۱۵۰۰۰ دلار را به صورت یکجا و در یک مرحله و مابقی را به صورت مرحله ای تا پایان دوره ی تحصیل پرداخت کند.  شهریه ی رشته های دانشگاه علوم اجتماعی و اقتصادی در رشته ی MBA (مدیریت بازرگانی )عمومی ۲۶۶٫۰۰۰ BDT شهریه ی رشته ی روزنامه نگاری در همین دانشگاه معادل ۴۲۳٫۰۰۰ BDT برای یک سال تحصیلی است. شهریه ی دانشگاه علوم پایه و تکنولوژی برای دوره ی فوق دیپلم ۵۰۲٫۷۵۰ در رشته ی بهداشت محیط و در دوره ی کارشناسی همین رشته ۵۸۶٫۰۰۰ BDT می باشد. شهریه ی رشته ی معماری در دانشگاه فوق ۸۲۳٫۵۰۰BDT است و همچنین شهریه برای تحصیل در رشته ی صنایع غذایی و تکنولوژی ۴۴۱٫۰۰۰ BDT برای دوره ی کارشناسی و ۱۴۱٫۹۰۰ BDT برای دوره ی فوق لیسانس همین رشته تعیین شده است. ( هر ۷۸ تاکای بنگلادشی را با علامت اختصاریBDT مشخص می کنند که معادل یک دلار کشور آمریکا می باشد. )

دانشگاههای بنگلادش

در رابطه با بهترین دانشگاههای بنگلادش مختلفی درکشور بنگلادش در حال انجام فعالیت های علمی در رشته های گوناگون می باشند که هر ساله تعداد زیادی دانشجو از آن ها فارغ التحصیل می شوند. اما در میان همه ی آن ها نام چند مرکز آموزش عالی مانند : دانشگاه مالی بنگلادش، دانشگاه بین المللی داکا، دانشگاه راجشاهی، دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی داکا، دانشگاه مذاهب اسلامی بنگلادش، دانشکاه صنعتی بنگلادش، دانشگاه صنعتی خولنا، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه علوم و تکنولوژی ارتش و سرانجام دانشگاه علوم پایه jessore در لیست بهترین دانشگاه های بنگلادش از لحاظ معیار های مختلفی مانند کیفیت آموزش و تدریس، مطابقت با استاندادهای آموزشی، تربیت نیروی تحصیل کرده ی متخصص و … قرار می گیرند.

ویزای تحصیلی بنگلادش

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی بنگلادش:

۱٫ ارائه ی مدرک پاسپورت که این مدرک می بایست اصل بوده و فتوکپی نباشد.

۲٫ ارائه ی دو قطعه عکس به ابعاد ۳ در ۴ و رنگی.

۳٫ ارائه ی گواهی اشتغال به کار و یا جواز کسب و ثبت شرکت یا ارائه ی گواهی مبنی بر اشتغال به تحصیل. این مدرک معمولا برای اطلاع از توانایی مالی شما برای تحصیل در کشور بنگلادش ارائه می شود و مورد نیاز است.

۴٫ ارائه ی کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی.

۵٫ رزرو بلیط هواپیما و همچنین رزرو هتل برای اقامت موقت در کشور بنگلادش.

۶٫ مشخصات فردی شامل شماره تلفن موبایل و منزل، آدرس دقیق منزل، وضعیت تاهل، ادرس ایمیل و…

شرایط تحصیل در بنگلادش

دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در این کشور نیز، شماری از جمعیت دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در دانشگاه های پزشکی را در سال های اخیر، به خود اختصاص داده اند.

دانشجویی که مصمم به ادامه ی تحصیل در این کشور می شود، مطمئنا با چالش هایی در این زمینه رو به رو می شود و سوال مهمی مانند اینکه شرایط تحصیل در بنگلادش چیست؟ ذهن او را درگیر خواهد کرد که دانشجو سعی می کند از طرق مختلف به پاسخی درست در این زمینه دست پیدا کند.

به طور کلی برای دانشجویی که موفق به قبولی در آزمون سراسری کشور خود نشده و در عین حال مصمم است که تنها در رشته ی پزشکی و یا دندان پزشکی ادامه ی تحصیل دهد، این مساله در کنار اعتبار دانشگاهی که قرار است در آن مشغول به تحصیل شده و مدرک خود را دریافت کند، چگونگی انتخاب تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی بنگلادش می تواند به جا بوده و او را هر چه بیشتر در رسیدن به هدف خود یاری دهد.

شرایط تحصیل در بنگلادش در مقاطع مختلف تحصیلی

از جمله شرایط تحصیل در بنگلادش که به عنوان یک مزیت هم می توان از آن یاد کرد، عدم نیاز دانشجو به پذیرش در آزمون سراسری کشور خود می باشد. همچنین او می تواند بدون گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی خاصی در کشور بنگلادش، برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آن درخواست دهد و برای تحصیل در آن اقدام کند.

مورد دیگر از شرایط تحصیل در بنگلادش که باز هم مساعد به حال دانشجو می باشد، می توان به این نکته اشاره کرد که علی رغم این که زبان آموزشی در این کشور، انگلیسی می باشد، اما دانشجو برای پذیرش گرفتن از دانشگاه ها الزامی برای ارائه دادن مدرکی در زمینه ی مهارت در زبان انگلیسی ندارد.

دانشجوی متقاضی تحصیل در بنگلادش، می تواند خاطری آسوده در رابطه با تاثیر معدل مدارک تحصیلی قبل برای قبولی در دانشگاه های این کشور داشته باشد؛ چرا که عدم تاثیر معدل دوره های قبلی تحصیل، به عنوان یکی دیگر از شرایط تحصیل در بنگلادش، در مقاطع مختلف تحصیلی، در نظر گرفته شده است.

شرایط مالی تحصیل پزشکی در بنگلادش

علاوه بر شرایطی که در بالا ذکر شد، یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در بنگلادش، داشتن تمکن مالی برای دانشجو، به جهت پرداخت شهریه های دانشگاه ها در این کشور است. مثلا برای دوره ی پزشکی بنگلادش هزینه ی ۵۸۰۰۰ دلاری و برای دوره ی دندان پزشکی هزینه ای معادل ۲۳۰۰۰ دلار در طول تحصیل در نظر گرفته شده است. لذا دانشجو قبل از رفتن به بنگلادش و شروع به تحصیل در این کشور، باید پشتوانه ی مالی خوبی را برای گذران زندگی تحصیلی و روزمره تا اتمام دوره ی تحصیلی در نظر بگیرد.

شرایط تحصیل در بنگلادشReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 3Rating: 5.0شرایط تحصیل در بنگلادش - تحصیل در بنگلادش - ویزای تحصیلی بنگلادش - دانشگاههای بنگلادششرایط تحصیل در بنگلادش : اطلاع از هزینه زندگی در بنگلادش هزینه تحصیل در بنگلادش و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به بنگلادش یا تحصیل در این کشور می باشد، موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات حقوقی برتر مهاجرت کشور راه ورود و مهاجرت به بنگلادش را از طریق کار یا تخصص، مهاجرت به...شرایط تحصیل در بنگلادش
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021