لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ایتالیا

Italy

ویژگی های برجسته

 • امکان برخورداری از کمک هزینه های متنوع
 • شانس اخذ ویزا بسیار بالا، بدون محدودیت سنی
 • هزینه زندگی پایین
 • دانشگاههای ممتاز با شهریه پایین
 • امکان کسب پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری
ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6

در خواست مشاوره
شرایط تحصیل در ایتالیا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان، سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا است. در ایتالیا دانشگاه‌های ممتاز و دولتی بی نظیری چون دانشگاه‌های ساپینزا، بولونیا و پلی تکنیک میلان، تورین و بسیاری دیگر با رتبه‌های جهانی بسیار مناسب بر اساس آخرین رتبه بندی QS وجود دارند.

تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و یا به زبان انگلیسی میسر است. در صورتی که مشتاق به ادامه تحصیل در ایتالیا و به زبان ایتالیایی هستید (و یا قصد دریافت مدرک کارشناسی در کشور ایتالیا را دارید)، قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران “پیترو دلا واله” برگزار می شود، خواهید بود.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا

 • کشور ایتالیا در چه دانشگاه ها و رشته ها شهرت بیشتری دارد ؟

 • هزینه های تحصیل در ایتالیا چگونه است ؟

 • شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس چیست ؟

 • شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس و دکتری چیست ؟

از دانشگاه های ممتاز و مشهور از نظر رنک علمی می توان به دانشگاه های میلان ، پاددوا ، بولونیا ، ساپیینزا و پلی تکنیک میلان اشاره کرد. شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا هزینه های ادامه تحصیل در ایتالیا بسته به شرایطی خاص ، متفاوت است . به طور کلی میانگینی که برای هزینه تحصیل در ایتالیا برآورد شده است ، چیزی حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو است که البته این هزینه با توجه به شرایط زندگی افراد می تواند کم و زیاد شود . از هزینه های دیگری که هر فرد در ایتالیا لاجرم به پرداخت است ، هزینه های بیمه است که بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در سال است .

 

ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا با پایتختی رم که از شبه جزیره ی ایتالیا و دو جزیره ی سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. از همسایگان این کشور اتریش ، فرانسه ، سوئیس ، اسلوونی ، واتیکان و سان مارینو می توان نام برد. ۵٫۸ % از جمعیت ایتالیا را خارجیها تشکیل می دهند .۹۱% از جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند .آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای است و در کل کشوری تقریبا گرم است.

 

شرایط-تحصیل-در-ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل و ادامه تحصیل در ایتالیا یکی از راحت ترین فرآیندهای پذیرش و جذب را دارا می باشد. البته جذابیت های دیگری برای پر طرفدار بودن این کشور وجود دارد که به عنوان مثال می توان دانشگاه های با رنک خوب، بورسیه ی استانی و کیفیت زندگی در ایتالیا را نام برد.

 

 

هزینه زندگی در ایتالیا

کیفیت و هزینه ی زندگی هر شخص بسته به نوع زندگی و سبک زندگی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است. اینکه فرد در چه منطقه ای و یا چه ساختمانی زندگی کند هزینه های متفاوتی را در بر خواهد داشت ولی به طور متوسط هزینه های اقامت در خوابگاه های دانشجویی حدودا ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه است.

مطمئنا نوع خورد و خوراک و مصرف غذایی هر شخص با شخص دیگر متفاوت است ولی به طور متوسط و بر اساس آماری که دانشجویان ایرانی طی نظر سنجی که از آن ها در مورد هزینه های خورد و خوراک به عمل آمده، اعلام کرده اند حدودا ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می تواند در ماه برای هزینه های مواد غذایی مکفی باشد.

 

 

شهریه دانشگاههای ایتالیا

همانطور که می دانید ایتالیا دارای دانشگاههای دولتی و خصوصی است که در شهریه دانشگاه در ایتالیا برای دانشگاه های دولتی به نسبت دانشگاههای خصوصی بشدت متفاوت است مثلا برای ادامه تحصیل در ایتالیا و در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی ایتالیا سالیانه از ۱۴۰ تا ۵۰۰ یورو متغیر بوده و این سطح تفاوت مطمئنا به خاطر نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر است. به طور نسبی برای شهریه های مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه های ایتالیا سالیانه حدود ۴۵۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو محاسبه شده است.

 

ویزای-تحصیلی-ایتالیا

دانشگاههای ایتالیا

دانشگاه بلونیا: این دانشگاه دومین دانشگاه معتبر کشور ایتالیا است و می توان گفت قدیمی ترین دانشگاه در سطح جهان است. دانشگاه دولتی ترورگاتا: این دانشگاه جز بهترین دانشگاه های ایتالیا است که در سال ۱۹۸۲ در شهر روم تاسیس شده است حدود ۴۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف دارد که به زبان های انگلیسی و ایتالیایی مشغول به تحصیل اند. دانشگاه فلورانس: ین دانشگاه در سال ۱۳۲۱در خانه ی یکی از قدمی ترین موزه های طبیعی تاسیس شده است. لازم به ذکر است زبان ایتالیایی در کل دانشگاه چه برای تدریس و حتی زبان سایت دانشگاه موج می زند و شما برای تحصیل در این دانشگاه لاجرم باید زبان ایتالیایی بلد باشید. دانشگاه روم : دانشگاه روم در ایتالیا به خاطر همکاری با ۴۰۰ مدرسه در جهان هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی دارد. این دانشگاه از جمله اولین دانشگاه های ایتالیا است که رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس ارائه داد.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا در شرایط کنونی( که قوانین تغییری نکرده است) از راحت ترین و اسانترین ویزاهای تحصیلی از میان دیگر کشور های اروپایی است.بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان کشور محل تحصیل خود انتخاب میکنند. ادامه تحصیل در ایتالیا به علت سطح علمی بالای دانشگاه ها , هزینه اندک , تنوع رشته فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها از مزایای تحصیل در این کشور است.

 

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا

 • ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه ی همه ی آنها به زبان ایتالیایی و با تایید وزارت خارجه و یا دادگستری این تاییدیه باید از طرف سه نهاد باشد؛ ۱- تاییدیه دبیرستان و هنرستان و یا مرکز پیش دانشگاهی ۲- آموزش و پرورش منطقه ۳ – آموزش و پرورش استان ارائه ی این مدرک برای افرادی است که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند.

 • ارائه ی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه ی ان ها به زبان ایتالیایی همراه با تایید وزارت خارجه و دادگستری؛ ارائه ی این مدارک برای متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری الزامی است.

 • ارائه ی اصل پاسپورت

 • پر کردن فرم مبنی بر درخواست روادید

 • ارائه ی ۵ قطعه عکس پشت نویسی شده به زبان انگلیسی

 • ارائه ی دو نسخه از نامه ی پذیرش دانشگاه مورد نظر در ایتالیا

 • ارائه ی مدارک زبان انگلیسی در سطح b2 و یا نامه ای از طرف دانشگاه مبنی بر اینکه شما به مدرک زبان نیازی ندارید

 • ارائه ی ترجمه ی شناسنامه ی متقاضی به زبان ایتالیایی

 • داشتن مبلغ حداقل ۵۰ یورو به صورت نقد

 • ارائه ی پرینتی از سه ماه آخر از حساب بانکی

 • ارائه ی نامه ی بانکی مبنی بر حساب بانکی به مبلغ ۷۵۰۰ یورو برای هزینه یک سال تحصیلی در ایتالیا به نام خود فرد متقاضی و یا یکی از والدین وی.

 • ارائه ی کپی و یا اصل بلیط برای ایتالیا

 • این مورد برای دانشگاههای است که بخواهند: شرح درس های دوره لیسانس به ایتالیایی و یا انگلیسی برای متقاضیان دور ه ی کارشناسی ارشد در ایتالیا.

 

 

رشته های تحصیلی مشهور در ایتالیا

از بین رشته های تحصیلی ، معروفترین رشته هایی که در کشور ایتالیا تدریس می شود و مورد اهمیت ویژه ای قرار دارد ، رشته های هنر و معماری ، انواع رشته های مهندسی ، رشته های تاریخ و باستان شناسی و علوم اجتماعی است . یعنی از گروه رشته های ریاضی و علوم انسانی در کشور ایتالیا مجال تحصیل به صورت ویژه وجود دارد که البته رشته های تجربی و پزشکی نیز، رنک های علمی مخصوص به خود را دارد که در مقالات بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد .

* امکان اخذ پذیرش با اشتغال به تحصیل یا گواهی موقت دانشگاه نیز وجود دارد.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

به طور کلی دوره ی کارشناسی در طول ۳ و نیم الی ۴ سال به اتمام می رسد . در اکثر دانشگاههای ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می شود به استثنای چند رشته ی مدیریت ، مهندسی مکانیک خودرو و علوم مهندسی . تحصیل در برخی دانشگاههای ایتالیا ، منوط به پذیرش در آزمون ورودی است که در هر دانشگاهی برگزار می شود که البته برخی نیز بدون آزمون دانشجو می پذیرند . در بسیاری دانشگاهها با فراهم کردن شرایط کاری برای دانشجویان مقطع لیسانس ، به آنها حقوق پرداخت می کنند که این مساله به هزینه های دانشجو کمک وافری می کند .

 

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

در حالت نُرم ، تحصیل در مقطع فوق لیسانس به مدت ۲ الی ۳ سال است . در دانشگاههای کشور ایتالیا و تحصیل در ایتالیا معمولا دروس به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود . از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا : داشتن مدرک کارشناسی و ریز نمرات ( ترجمه شده به زبان انگلیسی ) و همینطور کسب نمره حداقل ۶ در آزمون زبان آیلتس است . از مزیت چشمگیر تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس این است که دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی به ارزش ۵۰۰ یورو را سالانه دریافت کنند .

 

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

در حالت معمول ادامه تحصیل در ایتالیا و در طول دوره ی دکتری ۳ و نیم الی ۴ سال است . در این مقطع نیز مانند مقطع کارشناسی ارشد درس ها به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود . از شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری : ارائه ی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات تمام مقاطع و کسب نمره ی حداقل ۶ و نیم در امتحان آیلتس است . در این مقطع نیز شرایط کار کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی به ارزش حداکثر ۱۳۰۰۰یورو برای دانشجویان وجود دارد که میتواند کمک شایانی به وضعیت زندگی و هزینه ی دانشجویان بنماید .

 

 

 

 

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. Naser Milan گفت:

  سلام و عرض ادب. من فوق لیسانس باستان شناسی دارم. معدل ارشد ۱۸/۵۴ و کارشناسی هم ۱۴/۹۴، میخواستم ببینم برای دانشگاه بولونیا ایتالیا که یه پروفسور هم اشنا دارم اونجا یه توصیه یا معرفی نامه ازش بگیرم میتونم بدون دردسر درخواست برای دوره دکترا بدم؟ دو تا مقاله بین المللی دانشگاه تهران دارم، دو فصل هم کاووش با گروه ایتالیایی نزدیک تخت جمشید کار کردیم دانشگاه شیراز هستم، یه فصل هم یکی از محوطه های باستانی داخل شیراز با مشارکت پژوهشکده باستان شناسی تهران کار کردم.

  • کارشناس 102 گفت:

   امکانش هست باید رزمه شما دقیق تر برسی بشه لطفه از مشاوره تلفنی رایگان موسسه استفاده کنید تا بهتر راهنمایی بشید

 2. ققنوس گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۸سال سن دارم لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی دارم از مجتمع فنی تهران مدرک طراحی لباس دارم آیلتس ۷
  نمونه کار هم دارم
  امکانش هست رشته طراحی لباس ادامه تحصیل بدم ایتالیا؟

 3. vahab گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  من ۱۷ سال سن دارم می خوام بعد کنکور برای بورسیه اقدام کنم چه رزومه هایی (غیر از نمره بالا در معدل مدرسه )می تونن برای گرفتن بوسیه در کشور ایتالیا بهم کمک کنن ؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید.

 4. دریا گفت:

  سلام ، وقت به خیر . من دانشجو معلم رشته تربیت بدنی هستم ، علاوه بر مدرک معلم بودن مربیگری رشته های مختلفی مثل بدمینتون و بسکتبال هم دارم، میخواستم بپرسم میتونم برای مقطع ارشد بورسیه شم؟

  • کارشناس 102 گفت:

   شما می تونید اگه شرایطشو داشته باشید از بورسیه استانی استفاده کنید لطفا تماس بگیرید تا دقیق تر راهنمایی بشید و رزومه کامل تری از شما داشته باشیم

 5. Asal گفت:

  سلام برای پذیرش ارشد معماری،امتحان عملیش یا اسکیس چجوریه؟

 6. arezoo گفت:

  سلام.شرایط سن ارشد چه سنیه؟؟

 7. V.k گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم میشه فقط مدرک زبان ایتالیایی داشته باشیم و بتونیم در مقطع ارشد تحصیل کنیم؟یعنی آیلس نداشته باشیم.

  • کارشناس 102 گفت:

   بله امکانش هست لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 8. وهاب گفت:

  سلام خسته نباشید من تازه دیپبمبا معدل ۱۹٫۹۶ گرفتم و میخواستم بدونم می تونم بورسیه ایتالیا رو برای دانشگاه بگیرم ؟

 9. Ar.mz گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و رشته طراحی دوخت درس میخونم
  میخواستم بدونم میشه برای دانشگاه بورسیه ایتالیا بگیرم؟
  شرایطش چجوریه مثل‌ معدل و سطح زبان انگلیسی و…
  ممنون از کمکتون

 10. Dude گفت:

  سلام، گردش حساب سه ماهه برای مقطع کارشناسی باید چه میزانی باشه ؟!
  از ماه اول تا سوم باید یه میزان باشه ؟
  مقداری که در آخر باید تو حساب به عنوان تمکن مالی باید باشه چقده؟
  ممنون میشم به سوالات پاسخ بدین

 11. امید گفت:

  سلام
  میشه ویزای همزمان گرفت؟
  و اینکه اگه من و همسرم هردو تحصیلی اقدام کنیم جفتمونم میتونیم از بورسیه استانی استفاده کنیم؟ اگه واجد شرایط باشیم؟

 12. امید گفت:

  یعنی ویزای همراه همزمان امکان پذیره؟

 13. مروارید گفت:

  سلام من الان در روسیه درحال تحصیل در رشته ی دندانپزشکی هستم . میخواستم بدونم ایا امکانش هست انتقالی بگیرم به یکی از دانشگاه های ایتالیا برای ادامه ی تحصیل ؟

 14. پرتو گفت:

  سلام ۲۰سالمه
  دیپلم نقاشی دارم و درحال تحصیل کاردانی طراحی لباس هستم.باید تا مقطع کارشناسی بخونم وبرای کارشناسی ارشد برای بورسیه اقدام کنم؟ واینکه با توجه به معدل بورسیه استانی میتونم بگیرم؟

 15. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشیدمن میخواستم برای رشته مدیریت بازرگانی مقطع کارشناسی ایتالیا اقدام کنم یکی ازمشاوران گفتن که دراسکایپ ازمن سوال ریاضی وفیزیک وشیمی پرسیده میشه.این حرف درسته؟؟

 16. غزل گفت:

  با سلام
  ایا تحصیل در رشته معماری مقطع ارشد توی ایتالیا ازمون ورودی داره؟
  من در حال حاضر دانشجو کارشناسی هستم
  اگر بورسیه استانی بتونم بگیرم در کل هزینه ها به چه صورتی میشه؟

 17. Zand گفت:

  سلام من ۱۷سالمه و تجربی میخونم. میخواستم بدونم شرایط آزمون آیمت چیه و آیا نسبت به کنکور راحت تره یا سخت تر ؟

 18. محمد گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم رشته تربیت بدنی در ایتالیا چطور هست و میشه برای قبل از کنکور رفت اونجا درس خوند و بازار کارش چطوره لطفا جواب بدید خواهش میکنم ممنون

 19. Mahsa گفت:

  با سلام می خواستم بدونم تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی تربیت بدنی در ایتالیا امکان پذیر است ؟
  و اگه هست توی کدام دانشگاه ؟
  بسیار بسیار ممنون 🙏🙏🙏

 20. فاطمه گفت:

  سلام یه سوال داشتم
  من فعلا ایران هستم
  تصمیم دارم برای مهاجرت به ایتالیا
  یکی از اشناهای من قرار شد کارای اپلای من رو انجام بده
  تا سال اینده
  من دانشجوی ترم ٣ ای تی هستم

  و قصد دارم برای کارشناسی مهاجرت کنم
  و می خوام برم کلاس فشرده ایتالیایی
  و قصدم اینه از طریق بورسیه وارد شم
  و مادرم سرپرست من می باشد
  پدرم در قید حیات نیست
  ممنون میشم کمکم کنید و راهنمایی

  • کارشناس اعزام دانشجو 104 گفت:

   سلام دوست عزیز
   زبان انگلیسی رو تقویت کنید و آیلتس ۶ بگیرید .
   میتونید اقدام کنید و بورسیه هم بشید

مطالب مرتبط بیشتر

حمل و نقل عمومی در ایتالیا        
دانشگاه پلی تکنیک میلان
دانشگاه پلی تکنیک میلان
خوابگاه دانشجویی در ایتالیا
خوابگاه
شهر ونیز
ونیز
شهر رم
تحصیل در رم
دانشگاه تورورگاتا رم
دانشگاه رم تورورگاتا
مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا
مزایای تحصیل در ایتالیا
مهم ترین شرایط تحصیل در ایتالیا
هزینه ی تحصیل در ایتالیا
هزینه ی تحصیل در ایتالیا
شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
ادامه تحصیل در ایتالیا
ادامه تحصیل در ایتالیا
اعزام دانشجو به ایتالیا
مدرک زبان برای تحصیل در ایتالیا
چرا تحصیل در ایتالیا ؟
اقامت در ایتالیا
اقامت در ایتالیا
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا
دانشگاه فلورانس ایتالیا
دانشگاه فلورانس ایتالیا
دانشگاه فدریکو دوم
دانشگاه فدریکو دوم
دانشگاه جنوا ایتالیا
دانشگاه جنوا ایتالیا
دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا
دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا
دانشگاه پادوا ایتالیا
دانشگاه پادوا ایتالیا
دانشگاه بولونیا در ایتالیا
دانشگاه بولونیا در ایتالیا
دانشگاه پیزا
دانشگاه پیزا
دانشگاه ساپینزا رم
دانشگاه ساپینزا رم
ویزای تحصیلی ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
شهریه دانشگاه در ایتالیا
شهریه دانشگاه در اتریش
تحصیل رایگان در ایتالیا
شرایط تحصیل در ایتالیا
هزینه زندگی در ایتالیا
هزینه زندگی در ایتالیا
دانشگاه های ایتالیا
دانشگاه های ایتالیا
آشنایی با کشور ایتالیا
تحصیل رایگان در ایتالیا
تحصیل در ایتالیا
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021