لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ایتالیا

Italy

ویژگی های برجسته

 • امکان برخورداری از کمک هزینه های متنوع
 • شانس اخذ ویزا بسیار بالا، بدون محدودیت سنی
 • هزینه زندگی پایین
 • دانشگاههای ممتاز با شهریه پایین
 • امکان کسب پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان
مدارک مورد نیاز
اصل پاسپورت حداقل 2 سال اعتبار
عکس 4*3 یک قطعه
اصل مدرک و ریز نمرات 2 مقطع آخر تحصیلی
CV مقطع ارشد و دکتری
انگیزه نامه مقطع ارشد و دکتری
معرفی نامه از اساتید مقطع دکتری
ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6

در خواست مشاوره
شرایط تحصیل در ایتالیا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان، سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا است. در ایتالیا دانشگاه‌های ممتاز و دولتی بی نظیری چون دانشگاه‌های ساپینزا، بولونیا و پلی تکنیک میلان، تورین و بسیاری دیگر با رتبه‌های جهانی بسیار مناسب بر اساس آخرین رتبه بندی QS وجود دارند.

تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و یا به زبان انگلیسی میسر است. در صورتی که مشتاق به ادامه تحصیل در ایتالیا و به زبان ایتالیایی هستید (و یا قصد دریافت مدرک کارشناسی در کشور ایتالیا را دارید)، قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون Esterni که توسط مدرسه ایتالیایی در تهران “پیترو دلا واله” برگزار می شود، خواهید بود.

 

 

شرایط تحصیل در ایتالیا

 • کشور ایتالیا در چه دانشگاه ها و رشته ها شهرت بیشتری دارد ؟
 • هزینه های تحصیل در ایتالیا چگونه است ؟
 • شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس چیست ؟
 • شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس و دکتری چیست ؟

از دانشگاه های ممتاز و مشهور از نظر رنک علمی می توان به دانشگاه های میلان ، پاددوا ، بولونیا ، ساپیینزا و پلی تکنیک میلان اشاره کرد. شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا هزینه های ادامه تحصیل در ایتالیا بسته به شرایطی خاص ، متفاوت است . به طور کلی میانگینی که برای هزینه تحصیل در ایتالیا برآورد شده است ، چیزی حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو است که البته این هزینه با توجه به شرایط زندگی افراد می تواند کم و زیاد شود . از هزینه های دیگری که هر فرد در ایتالیا لاجرم به پرداخت است ، هزینه های بیمه است که بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو در سال است .

 

 

ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا با پایتختی رم که از شبه جزیره ی ایتالیا و دو جزیره ی سیسیل و ساردنی تشکیل شده است. از همسایگان این کشور اتریش ، فرانسه ، سوئیس ، اسلوونی ، واتیکان و سان مارینو می توان نام برد. ۵٫۸ % از جمعیت ایتالیا را خارجیها تشکیل می دهند .۹۱% از جمعیت ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند .آب و هوای ایتالیا مدیترانه ای است و در کل کشوری تقریبا گرم است.

 

شرایط-تحصیل-در-ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل و ادامه تحصیل در ایتالیا یکی از راحت ترین فرآیندهای پذیرش و جذب را دارا می باشد. البته جذابیت های دیگری برای پر طرفدار بودن این کشور وجود دارد که به عنوان مثال می توان دانشگاه های با رنک خوب، بورسیه ی استانی و کیفیت زندگی در ایتالیا را نام برد.

 

 

هزینه زندگی در ایتالیا

کیفیت و هزینه ی زندگی هر شخص بسته به نوع زندگی و سبک زندگی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است. اینکه فرد در چه منطقه ای و یا چه ساختمانی زندگی کند هزینه های متفاوتی را در بر خواهد داشت ولی به طور متوسط هزینه های اقامت در خوابگاه های دانشجویی حدودا ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه است. مطمئنا نوع خورد و خوراک و مصرف غذایی هر شخص با شخص دیگر متفاوت است ولی به طور متوسط و بر اساس آماری که دانشجویان ایرانی طی نظر سنجی که از آن ها در مورد هزینه های خورد و خوراک به عمل آمده، اعلام کرده اند حدودا ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می تواند در ماه برای هزینه های مواد غذایی مکفی باشد.

 

 

شهریه دانشگاههای ایتالیا

همانطور که می دانید ایتالیا دارای دانشگاههای دولتی و خصوصی است که در شهریه دانشگاه در ایتالیا برای دانشگاه های دولتی به نسبت دانشگاههای خصوصی بشدت متفاوت است مثلا برای ادامه تحصیل در ایتالیا و در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی ایتالیا سالیانه از ۱۴۰ تا ۵۰۰ یورو متغیر بوده و این سطح تفاوت مطمئنا به خاطر نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر است. به طور نسبی برای شهریه های مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه های ایتالیا سالیانه حدود ۴۵۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو محاسبه شده است.

 

 

دانشگاههای ایتالیا

دانشگاه بلونیا: این دانشگاه دومین دانشگاه معتبر کشور ایتالیا است و می توان گفت قدیمی ترین دانشگاه در سطح جهان است. دانشگاه دولتی ترورگاتا: این دانشگاه جز بهترین دانشگاه های ایتالیا است که در سال ۱۹۸۲ در شهر روم تاسیس شده است حدود ۴۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف دارد که به زبان های انگلیسی و ایتالیایی مشغول به تحصیل اند. دانشگاه فلورانس: ین دانشگاه در سال ۱۳۲۱در خانه ی یکی از قدمی ترین موزه های طبیعی تاسیس شده است. لازم به ذکر است زبان ایتالیایی در کل دانشگاه چه برای تدریس و حتی زبان سایت دانشگاه موج می زند و شما برای تحصیل در این دانشگاه لاجرم باید زبان ایتالیایی بلد باشید. دانشگاه روم : دانشگاه روم در ایتالیا به خاطر همکاری با ۴۰۰ مدرسه در جهان هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی دارد. این دانشگاه از جمله اولین دانشگاه های ایتالیا است که رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس ارائه داد.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا در شرایط کنونی( که قوانین تغییری نکرده است) از راحت ترین و اسانترین ویزاهای تحصیلی از میان دیگر کشور های اروپایی است.بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان کشور محل تحصیل خود انتخاب میکنند. ادامه تحصیل در ایتالیا به علت سطح علمی بالای دانشگاه ها , هزینه اندک , تنوع رشته فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها از مزایای تحصیل در این کشور است.

 

ویزای-تحصیلی-ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا

 • ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه ی همه ی آنها به زبان ایتالیایی و با تایید وزرات خارجه و یا دادگستری این تاییدیه باید از طرف سه نهاد باشد؛ ۱- تاییدیه دبیرستان و هنرستان و یا مرکز پیش دانشگاهی ۲- آموزش و پرورش منطقه ۳ – آموزش و پرورش استان ارائه ی این مدرک برای افرادی است که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند.
 • ارائه ی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و ترجمه ی ان ها به زبان ایتالیایی همراه با تایید وزرات خارجه و دادگستری؛ ارائه ی این مدارک برای متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری الزامی است.
 • ارائه ی اصل پاسپورت
 • پر کردن فرم مبنی بر درخواست روادید
 • ارائه ی ۵ قطعه عکس پشت نویسی شده به زبان انگلیسی
 • ارائه ی دو نسخه از نامه ی پذیرش دانشگاه مورد نظر در ایتالیا
 • ارائه ی مدارک زبان انگلیسی در سطح b2 و یا نامه ای از طرف دانشگاه مبنی بر اینکه شما به مدرک زبان نیازی ندارید
 • ارائه ی ترجمه ی شناسنامه ی متقاضی به زبان ایتالیایی
 • داشتن مبلغ حداقل ۵۰ یورو به صورت نقد
 • ارائه ی پرینتی از سه ماه اخر از حساب بانکی
 • ارائه ی نامه ی بانکی مبنی بر حساب بانکی به مبلغ ۷۵۰۰ یورو برای هزینه یک سال تحصیلی در ایتالیا به نام خود فرد متقاضی و یا یکی از والدین وی.
 • ارائه ی کپی و یا اصل بلیط برای ایتالیا
 • این مورد برای دانشگاههای است که بخواهند: شرح درس های دروه ی لیسانس به ایتالیایی و یا انگلیسی برای متقاضیان دور ه ی کارشناسی ارشد در ایتالیا.

 

 

رشته های تحصیلی مشهور در ایتالیا

از بین رشته های تحصیلی ، معروفترین رشته هایی که در کشور ایتالیا تدریس می شود و مورد اهمیت ویژه ای قرار دارد ، رشته های هنر و معماری ، انواع رشته های مهندسی ، رشته های تاریخ و باستان شناسی و علوم اجتماعی است . یعنی از گروه رشته های ریاضی و علوم انسانی در کشور ایتالیا مجال تحصیل به صورت ویژه وجود دارد که البته رشته های تجربی و پزشکی نیز، رنک های علمی مخصوص به خود را دارد که در مقالات بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد .

* امکان اخذ پذیرش با اشتغال به تحصیل یا گواهی موقت دانشگاه نیز وجود دارد.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

به طور کلی دوره ی کارشناسی در طول ۳ و نیم الی ۴ سال به اتمام می رسد . در اکثر دانشگاههای ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می شود به استثنای چند رشته ی مدیریت ، مهندسی مکانیک خودرو و علوم مهندسی . تحصیل در برخی دانشگاههای ایتالیا ، منوط به پذیرش در آزمون ورودی است که در هر دانشگاهی برگزار می شود که البته برخی نیز بدون آزمون دانشجو می پذیرند . در بسیاری دانشگاهها با فراهم کردن شرایط کاری برای دانشجویان مقطع لیسانس ، به آنها حقوق پرداخت می کنند که این مساله به هزینه های داشنجو کمک وافری می کند .

 

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

در حالت نُرم ، تحصیل در مقطع فوق لیسانس به مدت ۲ الی ۳ سال است . در دانشگاههای کشور ایتالیا و تحصیل در ایتالیا معمولا دروس به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود . از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا : داشتن مدرک کارشناسی و ریز نمرات ( ترجمه شده به زبان انگلیسی ) و همینطور کسب نمره حداقل ۶ در آزمون زبان آیلتس است . از مزیت چشمگیر تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس این است که دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی به ارزش ۵۰۰ یورو را سالانه دریافت کنند .

 

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

در حالت معمول ادامه تحصیل در ایتالیا و در طول دوره ی دکتری ۳ و نیم الی ۴ سال است . در این مقطع نیز مانند مقطع کارشناسی ارشد درس ها به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود . از شرایط ادامه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری : ارائه ی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات تمام مقاطع و کسب نمره ی حداقل ۶ و نیم در امتحان آیلتس است . در این مقطع نیز شرایط کار کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی به ارزش حداکثر ۱۳۰۰۰یورو برای دانشجویان وجود دارد که میتواند کمک شایانی به وضعیت زندگی و هزینه ی دانشجویان بنماید .

 

 

 

 

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. محمد گفت:

  با سلام
  من ۲۹ سالمه و دیپلم فنی و حرفه ای حسابداری(دیپلم ۱۱ساله) و فوق دیپلم برق صنعتی و همچنین لیسانس حسابداری دارم و معدل کلیه مقاطع تحصیلیم بالای ۱۷ هستش.
  آیا میتونم با این شرایط و بدون مدرک پیش دانشگاهی در آزمون IMAT شرکت کنم و در ایتالیا پزشکی بخونم!؟
  ممنون

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و درود، بله میتونین مدرک کاردانی تون رو جایگزین پیش دانشگاهی کنید.
   اگر تمایل دارید به شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید تنا اطلاعات تکمیلی رو همکاران مشاور بدن خدمتتون. ممنون

 2. محمد گفت:

  با سلام و احترام
  آیا با مدرک زبان (غیر آیلتس و تافل) MSRT یا Tolimo هم میتوان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا(مثل پلی تکنیک میلان و …) پذیرش و تحصیل نمود و ویزا گرفت؟
  سپاس

 3. aida jarahi گفت:

  سلام من الان کلاس یازدهمم ومعدلم ۱۹٫۵۰هست و سال بعد کنکور دارم رشته تجربی هستم چه رشته هایی رو خوب بورس میکنن؟ خیلی دلم میخواد بورس شم فقط مشکل، اینه که نمیدانم چه کارا باید بکنم اگه کامل به زبان ایتالیا مسلط باشم و مدرکش رو بگیرم و معدلم و ریز نظراتم بالا باشه میتونم بورس شم؟
  یا سوال دیگر هم که دارم این که مدرک دانشگاه های مونته را کانادا معتبره یا دانشگاه های میلان؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان بورس شدن دارید.کشورهای تحصیل رایگان هم می توانید اپلای کنید مانند آلمان

 4. پری گفت:

  سلام من لیسانس حقوق دارم. اما میخوام رشته ی نقاشی بخونم توو ایتالیا. نمیدونم باید چیکار کنم…
  میتونم با توجه به اینکه رشته ام حقوق هست واسه ادامه تحصیل توو مقطع فوق لیسانس یا اگه نشد همون لیسانس واسه نقاشی اقدام کنم؟
  اگه نه، آکادمی یا موسسه ای هست که بشه برای اونجا اقدام کرد؟
  از لحاظ زبان هم مشکلی نیست، چون کلاس زبان ایتالیایی رو شروع کردم.
  میشه راهنمایی کنید لطفا ؟!

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.باید رشته ارشد با کارشناسی مرتبط باشند. اگر سن شما زیر ۲۷ سال است می توانیم برای کارشناسی همراه با بورسیه اپلای کنیم

 5. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من الان دانشجوی رشته ارتباط تصویری زیرشاخه رشته گدافیک هستم وقصد دارم ارشد رو توی یکی از دانشگاه های هنر خارج از کشور بورس شم شرایط چطور هست ایا میشه رایگان تحصیل کرد؟و کدوم کشور مناسبتره

 6. شیما گفت:

  سلام..من کارشناسی ارشد رشته شیمی هستم میتونم با ارائه مدرک دیپلم در رشته طراحی داخلی در ایتالیا تحصیل کنم.۳۳سال دارم.

 7. فاطمه گفت:

  سلام
  من بیست و سه سالمه و مدرک لیسانس باستان شناسی از دانشگاه تهران دارم و معدلم حدود ۱۵ هستش.کدوم یک از دانشگاه های ایتالیا برای این رشته در مقطع ارشد رنک بالایی داره؟آیلتس ندارم اما زبانم در سطح B2 هستش و قصد دارم زبان ایتالیایی هم یاد بگیرم.
  شانس اپلای دارم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 8. نفیس گفت:

  سلام
  من لیسانس علوم پزشکی دارم و ۲۵ سالمه
  نقاشیم خوبه و رنگ روغن کار میکنم
  زبانم خوبه و دوره ایلتس رو تموم کردم و‌بزودی مدرکمو میگیرم
  میخوام برای لیسانس معماری ایتالیا اقدام کنم
  شانسش رو‌ دارم ؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.در مقطع لیسانس هر کشوری به زبان همان کشور باید تحصیل کنید اما اگر رشته های مدیریت را در ایتالیا انتخاب کنید می توانید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 9. امین گفت:

  سلام برای تحصیل پزشکی در ایتالیا معدل هم مهمه اگر مهمه چند باید باشه و آیا آزمون آی مت برای همه دانشگاه های پزشکی ایتالیا معتبره؟

 10. Sheida گفت:

  سلام
  من هجده سالمه با معدل دیپلم۱۹٫۷ و ریزنمرات بالا.به زبان انگلیسی کاملا مسلطم و مدرک fce هم دارم.ایا امکان تحصیل رایگان در رشته دندانپزشکی برای من وجود داره؟؟

 11. اکی گفت:

  سلام من ۲۷ سال دارم لیسانس گرافبک دارم با معدل ۱۷ میخوام برای ارشد درنقاشی خارج از کشوربورسه تحصیلی بگیرم آیا امکانش هست و کذلم کشوز مناسبه؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.برای خیلی از کشورها می توانیم اپلای کنیم از جمله کشورهای تحصیل رایگان اما اگر بورسیه مد نظر شماست برای ایتالیا می توانیم اپلای کنیم.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 12. علی گفت:

  سلام من معدلم کارشناسیم ۱۲/۴۵ هست
  آیا برای پذیرش در ایتالیا شانسی دارم !؟!؟

 13. heifa گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم ۲۵ سالمه واسه ارشد قصد دارم برم ایتالیا میشه راهنماییم کنید ک شانسی دارم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله یکی از رشته های مدیریت را می توانید بخوانید با آیلتس ۶٫ تماس بگیرید ۸۸۲۸۸۲۰۰

 14. Erwin گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۸/۵
  ترم یک مهندسی پزشکی هستم
  مسلط به زبان انگلیسی (در سطح B2)
  علاقه دارم در یکی از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا در رشته پزشکی تحصیل کنم.
  آیا شرایط بنده به تحصیل در ایتالیا می‌خوره؟
  آیا مدرک دیپلم کفایت میکنه؟ یا باید حتماً مدرک کارشناسی داشته باشم؟
  باید حتماً قبل از اقدام دوره زبان ایتالیایی بگذرونم؟
  با سپاس از وقتی که میذارید.

 15. مرجانه گفت:

  سلام باتوجه به ایکه اولین قسط بورسیه ی dsu سه ماه بعد از شروع سال تحصیلی داده میشه باید حدود ۳۰۰۰ یورو برای خرج سه ماه اول با خودم ببرم راه دیگه ای وجود نداره که قبل از ورود به دانشگاه بورس بشم( چون به هیچ عنوان نمیتونم همچین مبلغی رو پرداخت کنم)؟ مشغول به تحصیل در مقطع لیسانس دانشکاه تهران با معدل ۱۹ هستم.
  ضمنا رشته تحصیلی من در این دانشگاه وجود نداره. باید تغییر رشته بدم؟ و ازمون ورودی داره؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط بسیار خوبی دارید .علاوه بر ایتالیا امکان اپلای کشورهای تحصیل رایگان هم برای شما وجود دارد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 16. Hadis گفت:

  سلام وقت به خیر… من ۱۹ سال دارم و دارای دیپلم تجربی با مغدل۱۸/۸۰ و در حال حاضر دوره های preielts رو میگذرانم شرایط پذیرش برای رشته پزشکی رو دارم؟ با توجه به اینکه بایددر ازمون imat نمره لازم رو کسب کنم.ایا این ازمون شرایط قبولی سختی رو برای ایرانی ها داره؟ و نمیشه در اون قبچل شد‌؟ و اینکه حتما بورس رو میدن ؟ یعنی تضمینی هست؟ بعد اینکه خوابگاه اونجا به همه نمیدن خب اینطور هزینه ها خیلی زیاد میشه لطفا توضیح بدید ممنون میشم.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله اگر در آزمون imat قبول شوید می توانیم برای شما پزشکی همراه با بورسیه اپلای کنیم.

 17. Hadis گفت:

  برای پذیرش گرفتن برای رشته پزشکی میشه از چندتا دانشگاه پذیرش گرفت یا فقط یک دانشگاه؟

 18. Masome hydri گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی جامعه شناسی در دانشگاه تهران هستم و قصد دارم ارشدم رو دریکی از دانشگاه های ایتالیا بخونم میخاستم بدونم ایا باید ب زبان انگلیسی مسلط شوم یا ایتالیایی؟ و اینکه بعد اتمام کارشناسی باید کنکور بدم در ایران بعد از نتایج بورس میشم یا میتونم ادامه همین رشتمو دراونجا بخونم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.برای مقطع ارشد دانشگاههای انگلیسی زبان زیاد هستند که نیاز به مدرک ielts 6.5 دارند.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 19. علیرضا گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و دیپلم تجربی هستم و ترم ۴ حسابداری مقطع لیسانسم میخوام برای کارشناسی ارشد حسابداری در ایتالیا بخونم ،،،، آیا امکان تحصیل رایگان وجود داره؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.می توانیم برای شما بورسیه بگیریم و مدرک زبان آیلتس ۶ هم نیاز است.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 20. شادی گفت:

  سلام . من ۱۸ساله هستم و دیپلم تجربی ام رو خرداد امسال میگیرم و کنکوری هستم . معدلم میانگین ۱۹/۳۰هستش . دوره های زبان رو کامل گذروندم و مسلطم ولی امسال برای ایلتس اقدام میکنم . میخوام بدونم شانسی برای بورسیه دارم ؟ رشته بین معماری و هوافضا و داروسازی اگر بخوام اقدام کنم برای کدومش امکان بورس شدن بیشتره و حتما باید ازمون بدم.؟ از کی باید اقدام کنم ؟ بخاطر شرایط مالی میخوام بورس بشم .

مطالب مرتبط بیشتر

حمل و نقل عمومی در ایتالیا        
دانشگاه پلی تکنیک میلان
دانشگاه پلی تکنیک میلان
خوابگاه دانشجویی در ایتالیا
خوابگاه
شهر ونیز
ونیز
شهر رم
تحصیل در رم
دانشگاه تورورگاتا رم
دانشگاه رم تورورگاتا
مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا
مزایای تحصیل در ایتالیا
مهم ترین شرایط تحصیل در ایتالیا
هزینه ی تحصیل در ایتالیا
هزینه ی تحصیل در ایتالیا
شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
ادامه تحصیل در ایتالیا
ادامه تحصیل در ایتالیا
اعزام دانشجو به ایتالیا
مدرک زبان برای تحصیل در ایتالیا
چرا تحصیل در ایتالیا ؟
اقامت در ایتالیا
اقامت در ایتالیا
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا
تحصیلات تکمیلی در ایتالیا
دانشگاه فلورانس ایتالیا
دانشگاه فلورانس ایتالیا
دانشگاه فدریکو دوم
دانشگاه فدریکو دوم
دانشگاه جنوا ایتالیا
دانشگاه جنوا ایتالیا
دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا
دانشگاه پلی تکنیک تورینو ایتالیا
دانشگاه پادوا ایتالیا
دانشگاه پادوا ایتالیا
دانشگاه بولونیا در ایتالیا
دانشگاه بولونیا در ایتالیا
دانشگاه پیزا
دانشگاه پیزا
دانشگاه ساپینزا رم
دانشگاه ساپینزا رم
ویزای تحصیلی ایتالیا
مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
شهریه دانشگاه در ایتالیا
شهریه دانشگاه در اتریش
تحصیل رایگان در ایتالیا
شرایط تحصیل در ایتالیا
هزینه زندگی در ایتالیا
هزینه زندگی در ایتالیا
دانشگاه های ایتالیا
دانشگاه های ایتالیا
آشنایی با کشور ایتالیا
تحصیل رایگان در ایتالیا
تحصیل در ایتالیا
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021