لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در اسپانیا

از شرایط تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری چیست؟
آیا تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

کشور اسپانیا یکی از اعضای شینگن است که شما با تحصیل در آن امکان سفر و دسترسی به تمام کشور های اروپایی بدون ویزا را خواهید داشت. از مزایای تحصیل در اسپانیا امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی در مقاطع تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری و همینطور امکان کار کردن در اسپانیا پس از اتمام تحصیل و هزینه های کم تحصیل در اسپانیا است.

 

 

اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر مادرید است. این کشور در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد و یکی از بزرگترین کشور های این شبه جزیره است. از دیگر کشور های این شبه جزیره، پرتغال و آندورا است. این کشور در همسایگی فرانسه و پرتغال قرار دارد که پس از فرانسه بزرگترین کشور غرب اروپا و پنجاه و یکمین کشور بزرگ جهان است. کشور اسپانیا از شرق با دریای مدیترانه و از غرب شمال با اقیانوس اطلس مجاور است. از شهرهای معروف این کشور “بارسلون، مادرید- والنسیا- سارگوزا- مالاگا- بیلبائو- مورسیا- ویگو- گرانادا- سالامانکا- الچه- بوروگوس-کوردوبا- کارتاخنا- پامپلونا- ویتوریا- خیخون- بادالونا و سویلیا” است. فوتبال این کشور و همینطور لیگ باشگاهی آن با نام لالیگا بسیار معروف و دوسداشتنی است تیم های بارسلونا و رئال مادرید از تیم های بزرگ جهان محسوب می شود.

 

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی است و اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههای زیادی در اسپانیا به زبان انگلیسی تدریس می کنند و به همین جهت مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا با سه دوره ی یک ساله، یک سال و نیمه و دو ساله بر گزار می شود: در طول دوره ی یک ساله دانشجو ۶۰ واحد درسی پاس می کند، در طول دوره ی یک سال و نیمه دانشجو ۹۰ واحد می گذراند و در طول دوره ی دو ساله دانشجو ۱۲۰ واحد درسی را می گذراند. تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا به مدت ۳ الی ۵ سال با توجه به رشته ی تحصیلی متفاوت است. برای تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری به محض پذیرش از دانشگاه و گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا از سفارت می توانید تحصیل در این کشور را شروع کنید.

 

هزینه زندگی در اسپانیا

میانگین دستمزد مصرفی ماهانه در اسپانیا ۱٫۲۶۵٫۲۵ یورو است که نرخ سود دهی سالانه ی آن ۲٫۷۹ یورو می باشد. هزینه زندگی در اسپانیا برای مخارجی همچون ؛ بهداشت و درمان ،دانشگاه، بلیط رفت و آمد، رستوران ها و کافه ها، خوراک، اسکان، پوشاک و تفریح متفاوت تر و حدودا بالاتر از هزینه زندگی در ایران است. برای مثال  هزینه مسکن در اسپانیا: اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : ۵۴۰٫۶۹ یورو ، اجاره ی آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: ۸۷۲٫۳۵ یورو ، آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: ۴۰۰٫۴۷ یورو ، اجاره ی آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر: ۶۵۰٫۶۳ یورو می باشد.

 

شهریه دانشگاههای اسپانیا

شهریه دانشگا های اسپانیا در این سه مقطع تحصیلی با هم متفاوت می باشد. در این میان مقطع کارشناسی ارشد از دوره های پرطرفداری است که افرادی که تحصیلات کارشناسی را در کشور خود سپری نموده اند خوهان ادامه تحصیل در این مقطع تحصیلی در اسپانیا هستند. کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا یک دوره دوساله است که دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید سالانه شهریه ای معادل ۲۳ تا ۲۴هزاریورو پرداخت نمایند. مقطع دکتری در کشور اسپانیا یک دوره ۵ ساله می باشد که ۲ سال آن به گذراندن دروس تخصصی و ۳ سال دیگر به ارائه پایان نامه و دفاع از آن سپری می گردد. برای دانشجویان مقطع دکتری در کشور اسپانیا تسهیلات ویژه ای در خصوص پرداخت شهریه وجود دارد. شهریه دانشگاههای اسپانیا در مقطع دکتری تقریبا رایگان است. البته دانشجو سالانه ۷۰۰ یورو به دانشگاه پرداخت می کند که این مبلغ در مقایسه با امکانات و آموزش با کیفیتی که در اختیار افراد قرار می گیرد، بسیار ناچیز است.

 

 

دانشگاههای اسپانیا

دانشگاه بارسلون: این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا می باشد که در سال ۱۴۵۰ بنیانگذاری شد و به عنوان اولین مرکز تحقیقات در کشور به شمار می آید. دارای ۱۸ دانشکده و ۱۰۰ گروه آموزشی در رشته های مختلف است.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید: این دانشگاه در سال ۱۲۹۳ بنا نهاده شد که یکی از مراکز بسیار قدیمی آموزش عالی در جهان است که همواره دانشجویانی از سرتاسر قاره ها در آنجا پذیرش می شوند.

دانشگاه فنی کاتولونیا: معروف به دانشگاه UPC که به دلیل برخورداری از زمینه ی تحقیقاتی بالا و نیز محیط دانشگاهی پویا، دارای شهرتی جهانی می باشد و به عنوان بزرگترین دانشگاه مهندسی در اسپانیا فعالیت دارد. این دانشگاه سالانه حدود ۲۵۰۰ دانشجوی خارجی را پذیرش می کند.

 

 

ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا:

 

 

شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی

اولین شرط برای اعزام برای تحصیل در اسپانیا ارائه ی مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی است. در صورتی که فرد متقاضی مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد باید برای تحصیل در دانشگاههای اسپانیا در ازمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کند و در صورت قبولی برای تحصیل در آن دانشگاه اقدام کند. طول دوره ی مقطع کارشناسی در اسپانیا ۴ سال است. زبان تدریس در این مقطع در دانشگاههای اسپانیا، به زبان اسپانیایی است و فرد متقاضی باید یا در ایران دوره ی زبان اسپانیایی را بگذراند و یا در خود دانشگاههای اسپانیا قبل از ورود می تواند در کالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان بگیرد. دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاههای اسپانیا می توانند به مدت ۱۰ ساعت در طول هفته کار کنند و به ازای هر ساعت ۸ الی ۱۰ یورو دریافت کنند.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا به زبان انگلیسی و بعضا اسپانیایی است. این مقطع در حداکثر دو سال به اتمام می رسد. برای تحصیل در برخی دانشگاههای اسپانیا مدرک زبان انگلیسی ایلتس با نمره ی ۶ و نیم لازم است این در حالی است که برای برخی دانشگاهها بدون مدرک زبان هم می توان اقدام کرد. در این مقطع نیز دانشجویان می توانند در دانشگاههای اسپانیا، حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و در ازای آن حقوقی برابر با ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو دریافت کنند این مبلغ می تواند بسیاری از هزینه ها را برای زندگی دانشجویی تامین کند.

 

 

شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری

در مقطع تحصیلی دکتری در اسپانیا مجال گرفتن بورسیه های تحصیلی فراهم است به طوری که با ارائه ی رزومه ای پربار ( ارائه ی مدرک زبان ایلتس با نمره ی حداقل ۶ و نیم- داشتن مدارک دانشگاهی از دانشگاههای معتبر- ارائه ی مقالات ISI- تالیف کتاب و ترجمه ) به راحتی می توانید برای گرفتن بورسیه تحصیلی اقدام کنید. زبان تدریس در این مقطع تحصیلی در دانشگاههای اسپانیا زبان انگلیسی است. طول دوره ی دکتری در دانشگاههای اسپانیا حداکثر ۵ سال است که حدود دو الی سه سال آن، برای تحقیق و پژوهش در مورد تز و تکمیل پایان نامه است. حق کار کردن در مقطع دکتری نیز برای دانشجویان دانشگاههای اسپانیا به مدت ۳۰ ساعت وجود دارد و به ازای آن مبلغی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو دریافت می کنند. به طور کلی هزینه های فرد دانشجو در ماه حدود ۷۰۰ یورو خواهد شد که این مبلغ از کار کردن دانشجویی می تواند بخشی از این هزینه ها پوشش دهد.

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام
  اگر کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای ۱۱ساله) برای پزشکی اسپانیا اقدام کنم؟ در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟
  ممنون

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز،‌نه متاسفانه برای اقدام باید دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی داشته باشید…

 2. آرزو مهرزاد گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم می خواستم بدانم ایا می توانم در دانشگاه اسپانیا داروسازی یا مامای بخوانم شرایطشو لطفاً می فرماید با تشکر

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و درود،
   دوست عزیز تحصیل در اسپانیا به زبان اسپانیایی هست و شرایط سنی هم داره که زیر ۲۴ سال تعریف شده. درصورت تمایل میتونین با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید همکاران مشاور اطلاعات کامل رو در اختیارتون میزارن.

 3. sina kh گفت:

  سلام
  من تازه کنکور ۹۷ رو دادم
  من زبان انگلیسی رو خوندم (دیپلم )
  و اینکه الان دارم اسپانیایی میخونم
  دوتا سوال:
  ۱_من رشتمم ریاضی بوده واینکه چه رشته ای بدرد اپلای میخوره ؟ (من خودم رشته های مدیریت رو انتخاب کردم)
  ۲_اینکه ایا به اسپانیا امیدی هست برای اپلای ؟
  با تشکر

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، بله برای تحصیل در اسپانیا شانس دارید ضمن اینکه رشته خوبی رو هم انتخاب کردید، با بررسی شرایط تون میتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. میتونین با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید تا همکاران مشاور اطلاعات کاملتری خدمتتون ارائه کنن. ممنون

 4. LA گفت:

  سلام.من دانشجوی ارشد تغذیه دانشگاه شیراز هستم.برای مقطع دکترا قصد رفتن به اسپانیا رو دارم. شرایط مربوط به این رشته و مقطع رو در دانشگاه های مختلف اسپانیا رو از کجا باید بخونم؟ از سایت دانشگاه مربوطه کدوم قسمتش؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، لطفا رزومتون رو به شماره تلگرامی ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال کنید.

 5. y گفت:

  سلام من کارشناسی زبان و ادبیات فارسی خوندم ولی برای ارشد میخوام روانشناسی و یا ادبیات نمایشی بخونم آیا امیدی هست بتونم پذیرش بگیرم برای اسپانیا؟

 6. یاسمن هاشمی گفت:

  سلام من کارشناس تغذیه از دانشگاه شهید بهشتی هستم آیا میشه ادامه تحصیل در اسپانیا داد و شرایط کار به چه صورت هست ؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام لطفا با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

   • mahzyar.ma گفت:

    سلام خسته نباشید . من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارم آیا برای پذیرش گرفتن لیسانس قبولی در کنکور لازمه ؟؟.و معدل دیپلم و پیش شرایط خاصی داره یعنی باید حتما بالا باشه ؟؟

 7. فرشته گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی الکترونیک هستم و مسلط به زبان اسپانیایی دانش موسیقی به صورت اکادمیک ندارم بلکه ار طریق اموزشگاه ازاد بوده. میخواستم بدونم با ۲۷ سال سن میتونم امید داشته باشم برای تحصیل موسیقی کلاسیک در مقطع کارشناسی در اسپانیا؟

 8. امیر گفت:

  سلام. من دیپلم ریاضی فیزیک و پیش تجربی دارم .میخواستم ببینم من میتونم واسه پزشکی اقدام کنم؟؟

 9. مهشاد گفت:

  سلام.من علوم کامپیوتر دانشگاه اصفهان میخونم.میخواستم بدونم برای اپلای ارشد،معدلم باید چند باشه؟

 10. رویا گفت:

  سلام من لیسناسن روانشناسی دارم مسلط به زبان انگلیسیم ولی ایلتس امتحان ندادم برای مقطع ارشد میتونم در خواست بدم ؟ امکان بورسیه هست یا هزینه تحصیل را باید خودمون پرداخت کنیم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.برای ایتالیا و کشورهای تحصیل رایگان می توانیم اپلای کنیم.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 11. وحید گفت:

  سلام من ارشد برق قدرت دارم و ایلتس ۶٫۵ هم دارم -برای مقطع دکتری اسپانیامیتونم اپلای کنم و امکانش هست؟
  و اینکه دانشگاه های اسپانیا راحت میشه پذیزش گرفت و اینکه شهریه ها رایگانه یا هزینه داره و در سال چقدره؟؟
  ممنون

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله شرایط خوبی دارید.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تلگرام نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 12. ح. م گفت:

  سلام ، من کارشاس ارشد مدیریت بازاریابی از دانشگاه آزاد قزوین هستم. با معدل ١۶:۴٨ ، چهار مقاله بین المللی هم در زمینه تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک دارم. سال ٩۵ از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و در حال حاضر ٣۶ سال سن دارم، در خال گرفتن مدرک آیلس زبان هستم، آیا شرایط گرفتن بورسیه از دانشگاهای اسپانیا در مقطع دکترا را دارم یا خیر؟

 13. سحر گفت:

  سلام.من کارشناسی معماری دانشگاه آزاد با معدل ۱۸.۵ دارم و قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا دانشگاه بارسلونا رو دارم‌ .میخواستم بدونم هزینه تحصیل داخل این دانشگاه چه قدره و اینکه شانس پذیرش دارم یا خیر

 14. مرتضی گفت:

  سلام، من دیپلم فنی دارم معدل چهارده و هفتاد و هفت، چه رشته هایی میتونم برم؟ آیا میتونم فیزیوتراپی برم؟؟ یا حتما باید پیش رو بگیرم؟ اگر پیش رو بگیرم با این شرایط آیا احتمالی برای پذیرش بورسیه استانی واسم وجود داره؟؟ چطور میتونیم احتمال پذیرش بورسیه استانی رو افزایش بدیم؟ تشکر

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.می توانیم کشور روسیه را برایتان اپلای کنیم. هزینه تحصیل در روسیه سالانه ۵۰۰۰ دلار حدودا می باشد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 15. Parsa گفت:

  سلام و عرض ادب
  من رادیولوژی خوندم و آیلتس ۶/۵ دارم و میخوام برای مقطع ارشد به یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا درخواست پذیرش بدم. میشه بفرمایید هزینه تحصیل و زندگی سالانه چقدر برام درمیاد؟

 16. Parsa گفت:

  تو همین متن بالا نوشته شده وجود دارد
  “تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی است و اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههای زیادی در اسپانیا به زبان انگلیسی تدریس می کنند”

 17. نیلوفر ج گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم و میخواستم برای ارشد در اسپانیا اقدام کنم. با کار کردن همزمان در کنار درس میشه هزینه ی دانشگاه رو پرداخت کرد؟ یا میشه بورسیه گرفت؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.هزینه تحصیل شما در سال ۳۰۰۰ یورو می باشد.کشور اسپانیا در این مقطع بورسیه ارائه نمیدهد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 18. Katy گفت:

  سلام، لیسانس ادبیات انگلیسی دارم، مسلط به زبان اسپانیایی دارای مدرک b2 اسپانیایی ۵سال سابقه تدریس در آموزشگاه های انگلیسی دارم خواستم بدونم شرایط برای من چطىره؟میتونم بورس بگیرم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.شرایط خیلی خوبی دارید.می توانید با هزینه ی بسیار پایین در اسپانیا تحصیل کنید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 19. ولی گفت:

  ببخشید با سن۲۸ سال میشه برای کارشناسی ارشد پذیرش گرفت؟؟
  شرایط سنی چجوری هست؟

 20. هومن گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی آب از دانشگاه تهران دارم با معدل ۱۴
  ۲۵سال دارم و امکان گرفتن آیلتس ۶٫۵تا ۷ را تا سال آینده دارم.سه سال از تاریخ فارغ التحصیلیم گذشته و ۳سال سابقه کار مرتبط دارم.امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای من فراهم هست؟اگر نه چه کشوری را پیشنهاد می کنید.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله امکان پذیر است.همچنین می توانید برای کشورهای تحصیل رایگان اپلای کنید.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021