لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

 

شرایط تحصیل در استرالیا : استرالیا از جمله کشور هایی است که از بین دانشگاه های آن حدود هشت دانشگاه آن از زمره ی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است و به همین جهت هر ساله متقاضیان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی از جای جای دنیا دارد.

 

این تمایز فقط به دانشگاههای کشور استرالیا محدود نمی شود و در واقع برخی مناطق موجود در استرالیا جز مناطق برتر از لحاظ کیفیت و هزینه های زندگی و شرایط شغلی در آن است . در استرالیا حدود ۲۲ هزار دوره تحصیلی در بیش از هزار موسسه اموزشی در حال ارائه است. هر سااله بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از بودجه های دولتی در کشور استرالیا به بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان، اختصاص داده می شود. زبان تحصیلی استرالیا در اکثر مراکز آموزشی، زبان انگلیسی است. به خاطر این امتیازات، استرالیا بعد از انگلیس و آمریکا بیشترین جذب در گرفتن دانشجویان بین المللی را داشته است.

 

تحصیل در استرالیا

 

استرالیا

استرالیا جزیره ای بسیار زیبا و از قاره های بسیار کوچک است. مساحتی معادل مساحت کشور آمریکا دارد و حدودا ۲۵ برابر جزیره ی بریتانیا ست. مجموع کل کشور استرالیا دو برابر کل مساحت دو کشور هند و پاکستان است. در جنوب شرقی کشور استرالیا رشته کوه های آلپ قرار دارند در مرتفع ترین آن کوهستانی به نام کسکیوبا می باشد که ارتفاع بسیار بلندی معادل حدودا ۲ هزار و دویست متر دارد. کشور استرالیا از جمله کشور هایی است که متقاضیان زیادی برای اعزام و مهاجرت به صورت های مختلف کاری ، تحصیلی و یا حتی گرفتن تابعیت برای زندگی و اقامت همیشگی دارد.

 

تحصیل در استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا در مقطع فوق لیسانس حدودا ۲ سال است . حداقل نمره زبان در سطح آیلتس باید ۶ و نیم و یا ۷ باشد. متقاضیان اعزام به استرالیا بدانند که امکان پذیرش و تحصیل در تمامی رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا وجود دارد ولی این نکته را در نظر بگیرید که امکان تغییر رشته در این مقطع وجود ندارد به جز برخی رشته ها و گرایش های رشته مدیریت که باید تحقیقاتی صورت بگیرد . طول دوره ی دکتری در کشور استرالیا ۳ تا ۴ سال است .

 

هزینه زندگی در استرالیا

 

در کشور استرالیا، شهرهای بزرگ و با هزینه های بالا و شهر های کوچکتر و با هزینه های کمتری وجود دارد. مثلا شهر های ملبورن و سیدنی جزء بزرگترین شهرها و با سطح رفاه بسیار عالی است که البته هزینه های زندگی در آن کم نیست اما با توجه با دریافت حقوق های بسیار مناسب و عالی در این شهر این هزینه ها نیز تامین می گردد و کمتر کسی در مضیقه قرار می گیرد. پس هزینه ی زندگی افراد به نوع زندگی آن ها، اینکه در چه شهری، چه منطقه ای زندگی کنند از جایی به جای دیگر متفاوت است.

 

شهریه دانشگاههای استرالیا

 

برای گذراندن دوره ی چهار ساله ی مقطع لیسانس در استرالیا باید ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که تبعا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید متغیر است.

برای گذراندن دوره ی دو ساله ی مقطع فوق لیسانس در استرالیا باید مبلغی حدود ۲۰۰۰۰ دلار تا ۳۷۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که برای این مقطع هم متغیر بودن شهریه ها، بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل صدق می کند.

و برای گذراندن مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا باید شهریه ای معادل ۱۴۰۰۰ دلار الی ۳۷۰۰۰ دلار پرداخت کرده که ممکن است با توجه به نوع رشته هزینه های جانبی دیگری نیز داشته باشد. این شهریه ها برای طول دوره ی دکتری که معمولا ۳ الی ۴ سال می باشد، پرداخت می شود.

 

دانشگاه های استرالیا

 

لیست دانشگاه های استرالیا بر اساس رتبه بندی

 

 

ویزای تحصیلی استرالیا

 انواع ویزای تحصیلی استرالیا

 

 

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع لیسانس

ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی.

گذراندن دروس و واحد های پیش نیاز در صورت مورد قبول نبودن نمرات مقطع دیپلم در دانشگاه مقصد.

حداقل نمره کسب شده در آزمون ایلتس باید ۶ باشد.

برای دوره ی پیش نیاز حداقل نمره زبان می تواند ۵ و نیم باشد.

پذیرش از بین دانش آموزان بین المللی از سن ۱۶ سال.

در مقطع کارشناسی تدریس دروس در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی به زبان انگلیسی می باشد.

طول دوره مقطع لیسانس در استرالیا ۴ سال است.

 

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس

حداقل نمره زبان برای ورود به دانشگاه های استرالیا برای مقطع فوق لیسانس ۶ و نیم و در برخی ۷ است.

دانشجویان پس از گذراندن ۴ سال دوره کارشناسی و ارائه ی مدرک آن می توانند برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنند.

طول دوره فوق لیسانس در استرالیا ۲ سال است.

امکان تغییر رشته در مقطع فوق لیسانس در هیچ رشته ای برای رشته های غیر مرتبط به جز مدیریت وجود ندارد.

ارائه ی سابقه ی کاری برای برخی رشته ها مثل رشته های مدیریت می تواند در گرفتن پذیرش موثر واقع شود.

 

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری

به طور کلی پذیرش در مقطع دکتری در هر رشته ای و در هر کشور و دانشگاهی کمی دشوارتر ، زمانبر تر و مستلزم شرایط خاصتری است که به چند نمونه از اشاره خواهیم کرد.

داشتن روزمه ی علمی و قوی که شامل مقالات بین المللی ، تالیفات و ترجمه، حضور در سمینار های علمی بین المللی، فارغ التحصیل از دانشگاهی با تزار علمی بالا، داشتن معدل بالا می باشد.

حداقل نمره ی مدرک زبان آیلتس باید ۷ به بالا باشد.

طول دوره ی مقطع دکتری در استرالیا بین ۳ تا ۴ سال است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021