لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا

شرایط تحصیل در آمریکا برای افرادی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند، بسیار مهیا می باشد. این کشور دارای نظام آموزشی عالی و کیفیت تدریس و همچنین دارا بودن دانشگاه ها و اساتید معتبر در سراسر جهان می باشد. شرایط تحصیل در آمریکا به گونه ای می باشد که فردی که در این کشور مشغول به تحصیل می شود امکان دریافت بورسیه های تحصیلی و دریافت کمک هزینه های تحصیلی را دارا می باشد. همچنین بازار کار در کشور آمریکا برای دانشجویان بسیار مهیا می باشد و در جذب نیروی کار جوان بسیار فعال است.

شرایط تحصیل در امریکا به گونه ای می باشد که فردی که قصد تحصیل در این کشور را دارد، می بایست دارای سوابق تحصیلی بسیار خوبی باشد. در ادامه ی متن شرایط تحصیل در آمریکا در مقاطع مختلف را برایتان شرح می دهیم.

 

آمریکا

ایالت متحده آمریکا واقع در نیم کره غربی زمین می باشد. کشور آمریکا از نظر وسعت بعد از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور دنیاست. کشور امریکا از جانب شمال با کانادا از جنوب با مکزیک از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر واشنگتن است که جزء هیج یک از ایالات ۵۰ گانه ای که عمدتا به صورت خود گردان اداره می شوند، نبوده و در ایالت خودمختار کلمبیا واقع شده است.
کشور آمریکا حدود ۹۸۲۶۶۳۰ کیلومتر مربع وسعت داردو دارای ۳۱۶۱۵۸۶۹۱ نفر جمعیت می باشد که نرخ امید به زندگی در میان مردان ۷۵ سال و در زنان ۸۱ می باشد. شهر های شیکاگو، نیویورک و لس آنجلس در زمره کلان شهر های کشور قرار گرفته اند.

 

تحصیل در آمریکا

دوره های تحصیلی بعد از دوره دبیرستان در آمریکا به سه دسته : دوره کاردانی، دوره کارشناسی، دوره کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم می شود. دوره ی کاردانی، دو سال تحصیلی بعد از دوره دبیرستان را شامل می شود. دوره کارشناسی ۴ سال به طول می انجامد و دوره کارشناسی ارشد، که دوسال بعد از دوره کارشناسی را در بر می گیرد و ارائه پایان نامه در آن ضروری است. مدارک کارشناسی ارشد معمولا حرفه ای تحقیقی می باشد که مدت زمان دوره حرفه ای که دانشجویان اغلب سال اول را با آن می گذرانند ،یک ساله و دوره تحقیقی دو ساله می باشد. این دوره به مدت ۴ سال به طول می انجامد که پذیرش در آن بدون تسلط به زبان انگلیسی امکان پذیر نبوده و نیز پذیرش دانشجو در این مقطع بسیار محدود می باشد.

 

هزینه زندگی در آمریکا

از جمله هزینه هایی که معمولا برای هر فرد مهاجری می تواند مساله ساز و دغدغه برانگیز باشد هزینه های اقامت و مسکن است. هزینه ی اپارتمان و اقامت در آمریکا بسته به جایی که برای زندگی برمی گزینید، نوع اپارتمان اینکه چند خوابه باشد و بحث متراژ و این ها متفاوت است. در کل هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در امریکا در مرکز شهر ۸۹۶ دلار، اجاره ی آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۵۰ دلار، هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ۷۰۰ دلار و هزینه ی یک آپارتمان سه خوابه در حومه شهر ۱۲۰۰ دلار می باشد.  در همه محل ها و شهر های آمریکا هزینه ی های مربوط به زندگی، یکسان نبوده و در هر ایالت ممکن است قیمتی متفاوت داشته باشد برای مثال هزینه ی اینترنت مثلا: در شهر واشنگتن به صورت ماهانه حدود ۵۸ دلار است حال آنکه در شهر لس آنجلس حدود ۴۸ دلار می باشد. به طور کلی بیشتر هزینه ها در شهر نیویورک گرانتر بوده و شهر های دیگر مثل تگزاس و ایالت لس آنجلس به نسبت ارزانتر از نیویورک می باشند.

 

شهریه دانشگاههای آمریکا

به طور کلی شهریه دانشگاه های آمریکا با دانشگاهی که در آن درس می خوانید اینکه دولتی و یا خصوصی است و همینطور رشته ی تحصیلی و مقطع تحصیلی تان ارتباط مستقیم دارد. مثلا در موسسه فنی کالیفرنیا برای مقطع کارشناسی باید حدود ۲۴۰۰ دلار پرداخت شود که البته حدود ۱۶۸۰ دلار آن به صورت اجباری و برای هزینه های بیمه است. این هزینه شامل متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد. هزینه ی شهریه دانشگاه هاروارد آمریکا در مقطع کارشناسی ۴۵٫۲۷۸ دلار است که شامل همه ی متقاضیان داخلی و بین المللی خواهد شد. هزینه ی شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد آمریکا، حدود ۴۱٫۸۳۲ دلار برای ۲ تا ۴ سال تحصیلی و حدود ۱۰٫۸۷۶ دلار برای ۳ تا ۴ سال تحصیلی است. این مبالغ شهریه برای متقاضیان و دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است.

 

دانشگاه های آمریکا

دانشگاه استنفورد: دانشگاه استنفورد از جمله ی دانشگاه های برتر کشور ایالات متحده ی آمریکا است دانشگاه استنفورد در زمره دانشگاه های ثروتمند جهان قرار دارد که به وسیله ی خانواده استنفورد در زمین های کشاورزی خانوادگی شان ساخته شد. این دانشگاه در ایالت کالیفرنیای امریکا واقع است. شهریه ی این دانشگاه حدود ۲۰ هزار دلار در سال است.

دانشگاه هاروارد: سال تاسیس این دانشگاه سال ۱۶۳۶ بوده و واقع در شهر کمبریج کشور ایالات متحده آمریکا ست. شهریه این دانشگاه در سال به طور میانگین بین ۳۵ تا ۵۵ هزار دلار می باشد.

دانشگاه کلمبیا: دانشگاه ۳۹ نوبلی کلمبیا در حدود ۱۴ دانشکده دارد که از جمله ی آن: مهندسی، حقوق، هنر، پزشکی و بسیاری رشته های تحصیلی دیگر است. این دانشگاه در نیویورک سیتی واقع است و سیستم تحقیقاتی قوی دارد.

 

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا به طور کلی در سه دسته ی زیر تقسیم بندی می شود:
F-1: ویژه افرادی است که می خواهند در کالج ها و دانشگاه ها و همچنین موسسات زبان این کشور ادامه تحصیل دهند.
J-1: مختص برنامه های آموزشی و مبادلات فرهنگی است و برای افرادی که قصد شرکت در دوره های تبادلی که بعضا دبیرستان یا دانشگاه ها ارائه می دهند، را دارند، صادر می شود.
M-1: مشمول افرادی است که قصد کارآموزی حرفه ای یا تحصیلات غیر دانشگاهی وآموزش در موسسات در این کشور را دارند ، می باشد. البته خوب است بدانیم که کارآموزان در دوره کارآموزی مجاز به اشتغال به کار نیستند.

 

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس

شرایط تحصیل در اآریکا در این مقطع به گونه ای می باشد که فرد می بایست دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله بوده و شرایط تحصیل را به صورت تمام  وقت انتخاب نماید به گونه ای که برای هر ترم ۱۲ واحد را انتخاب نماید. این موضوع در صورتی است که فرد حق ۲۰ ساعت کارد در طول هفته را دارد.

شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور طبق شرایط تحصیل در آمریکا نیازمند چند چیز می باشید:

اول اینکه شما باید دارای مدرک زبان استاندار باشید. شرط دوم شرکت در آزمون ورودی می باشد که این شرط برای شرکت در بعضی از دانشگاه ها مورد نیاز است و همچنین شرط سوم دارا بودن مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای تحصیل در کشور آمریکا می باشد.

 

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس به این گونه است که فرد متقاضی می بایست دارای مدرک لیسانس ۴ ساله در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایران باشد. همچنین فرد متقاضی در این مقطع باید در هر ترم حداقل ۹ واحد را سپری کند و اجازه دارد ۲۰ ساعت در هفته را مشغول به کار شود.

به علاوه فرد متقاضی برای دریافت پذیرش تحصیلی در کشور آمریکا نیازمند مدارک ذیل می باشد:

ارائه ی مدرک زبان بین المللی که شامل تافل یا آیلتس باشد. همچنین شما باید علاوه بر این یک انگیزه نامه از هدف تحصیلی خود را دارا باشید. مدرک مورد نیاز بعدی نیز، ارائه ی یک مدرک مبنی بر تمکن مالی می باشد که فرد باید برای نشان دادن توانایی مالی جهت تحصیل در این کشور آن را ارائه دهد.

 

شرایط تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

افرادی که قصد تحصیل در این مقطع در کشور آمریکا را دارند می بایست دارای یک لیسانس ۴ ساله و فوق لیسانس ۲ ساله از دانشگاه های ایران باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری، به شرح زیر است:

ارائه ی مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات و معدل حداقل ۱۴٫ مدرک مورد نیاز بعدی نیز مدرک زبان بین المللی می باشد. به علاوه دارا بودن توصیه نامه ی تحصیلی و ارائه ی تمکن مالی  و رزومه ی انگلیسی نیز ضروری است.

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. . گفت:

  با سلام روزبخیر , ببخشید با ۲۶ سال سن لیسانس مدیریت مالی دانشگاه آزاد با معدل ۱۶٫۲۵ و فوق لیسانس mba گرایش بازاریابی با معدل ۱۹٫۵۸ و آیلتس ۸ و دو مقاله isi و دو مقاله اسکوپوس و سه مقاله داخلی و یک کتاب چاپ شده میتوان در مقطع دکترا از دانشگاه هاروارد یا دانشگاه شیکاگو فول فاند گرفت؟؟

  • خانم مهدی پور گفت:

   سلام دوست عزیز،
   فول فانتون حتمی هست ولی نمی توانیم دانشگاه رو تضمین کنیم براتون. ولی در هر صورت فاندتون تضمینی هست.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021