لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شرایط بورس دکتری خارج کشور در سال ۹۷

شرایط بورس دکتری خارج کشور
شرایط بورس دکتری خارج کشور در سال 97Reviewed by Tel: 021-882 882 00 on Nov 29Rating: 5.0شرایط بورس دکتری خارج کشور در سال ۱۳۹۷ - مشاوره تحصیل خارج از کشورشرایط بورس دکتری خارج کشور در سال 1397 و آخرین اخبار مربوط به بورسیه وزارت علوم و بهداشت - پیگیری آخرین اخبار مربوط به پوزیشن های تحصیلی در سال 2018.شرایط بورس دکتری خارج کشور در سال 97

 تبصره: حداکثر سن داوطلب در خصوص شرایط بورس دکتری خارج کشور حسب موارد، با توجه به شروط زیر می تواند افزایش یابد.

 

 1. ایثارگران: همسر و فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان: حداکثر سن ۳۳ سال؛
 2.  مربیان (رسمی، رسمی آزمایشی) عضو هیات علمی واجد شرایط همان دانشگاهی که دارای سهمیه می باشد: حداکثر سن ۳۴ سال؛
 3. مربیان (رسمی، رسمی آزمایشی) گروه آموزشی هنر عضو هیات علمی واجد شرایط همان دانشگاهی که دارای سهمیه می باشد: حداکثر سن ۳۶ سال.

 

نحوه پذیرش بورس اعزام به خارج دکتری ۹۷

 

 1. شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۷ و کسب حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه.
 2. انجام مصاحبه علمی و کسب امتیاز لازم در ارزیابی تخصصی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه.
 3. دانشگاه ها پس از انجام مصاحبه علمی، سهمیه های بورس خارج خود را در قالب سهمیه و گرایش های تخصیص داده شده، انتخاب و به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کنند.
 4. نتایج (گزارش) واصله از طرف دانشگاه ها توسط شورای مرکزی بورس بررسی و نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
 5. پس از تایید شورای مرکزی بورس، دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه، موظف است فرایند هیأت اجرایی جذب پذیرفته شدگان نهایی را انجام داده و صورتجلسه هیأت اجرایی جذب و تعیین استاد ناظر را به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان اعلام نمایند.
 6. تعیین رشته، گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خواهد بود.
 7. پذیرش از دانشگاه های خارج، انتخاب استاد راهنمای خارج، موضوع رساله دکتری و استاد ناظر داخلی (یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه دارای سهمیه مرتبط با تخصص پذیرفته شده) پس از تأیید دانشگاه دارای سهمیه و با هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان انجام می شود.
 8. قبولی های بورس خارج از کشور براساس سهمیه هر دانشگاه می باشد و نظارت و تأیید در اخذ پذیرش، وضعیت تحصیلی، بعهده دانشگاه دارای سهمیه خواهد بود.
 9.  پذیرفته شدگان اعزام بایستی حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۶/۸/۳۱ نسبت به اخذ حد نصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تأیید دانشگاه دارای سهمیه و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، سپردن وثیقه به دانشگاه یاد شده، دریافت ویزا و سایر موارد اعزام اقدام کنند. بدیهی است پس از اتمام زمان مذکور، قبولی فرد «کان لم یکن» تلقی می شود.
 10. میزان وثیقه با توجه به کشور محل تحصیل و براساس مصوبات شورای مرکزی بورس تعیین می گردد.
 11. طبق قانون اصلاح ماده ۳ قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور در شرایط مساوی اولویت با داوطلبان متأهل می باشد.
 12. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد باید تا پایان شهریور ماه سال بعد (۹۷/۶/۳۱) فارغ التحصیل شوند.
 13. عدم مراجعه پذیرفته شدگان واجد شرایط جهت تشکیل پرونده به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان تا تاریخ ۹۷/۶/۳۱ به منزله انصراف می باشد.

تبصره: حداقل کسب نمره زبان برای اعزام داوطلبان رشته های فنی و مهندسی، کشاورزی و علوم پایه MSRT=55، رشته های علوم انسانی و هنر MSRT=60 و یا معادل آن در آزمون های TOEFL ،IELTS ،TOLIMO تعیین شده است. داوطلبان باید توجه داشته باشند که افزون بر نمره مذکور، در صورتی که دانشگاه پذیرش دهنده، قبولی و کسب نمره آزمون زبان خاصی را ملاک پذیرش خود قرار دهد، داوطلب موظف است آن شرط را تا قبل از اعزام برآورده کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

 

 

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

6 پاسخ به “شرایط بورس دکتری خارج کشور در سال ۹۷”

 1. Avatar زهره گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
  امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 2. Avatar ناشناس گفت:

  سلام کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل اعزام به خارج از کشور یا بورسیه داره؟؟

  • ebadi7 ebadi7 گفت:

   با سلام
   بله برای رشته ی شما اعزام شدن برای تحصیل و برای بورسیه هم تحت شرایط خاصی میتوانید در دانشگاه های اروپا ادامه تحصیل دهید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را در منوی اصلی وبسایت پر کنید تا همکارانم با شما در تماس باشند.
   موفق باشید

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، بله.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را در منوی اصلی وبسایت پر کنید تا همکارانم با شما در تماس باشند.
   موفق باشید

 3. Avatar لیلی گفت:

  با سلام..اخذ پذیرش دکترا همراه با بورسیه برای رشته زبان انگلیسی و یا زبان شناسی کاربردی با داشتن ۳ مقاله چاپ شده امکان پذیر هست یا خیر؟ لطفا شرایطش رو قید بفرمایید.

  • کارشناس اعزام دانشجو کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، لطفا رزومه کاملتون رو به شماره تلگرامی ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال کنید، لازمه علاوه بر توضیحاتی که فرمودین معدل مقاطعتون و اطلاعات دیگه ای رو هم بدونیم تا راه کار مناسبی رو خدمتتون ارائه بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021