لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط اعزام دانشجو به کانادا

شرایط اعزام دانشجو به کانادا

کشور کانادا در حال حاضر از پر طرفدار ترین کشور ها برای تحصیل و اخذ مدرک است. این موضوع به دلیل برخورداری از شرایط بسیار عالی و خوب تحصیلی در این کشور است. دانشگاه های کشور کانادا در میان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته و مدرکی که دانشجویان از دانشگاه های این کشور اخذ می کنند در سراسر جهان اعتبار دارد. نکته ی حائز اهمیت در تحصیل در این کشور برخورداری از اطلاعات کافی از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا می باشد و هر فردی که می خواهد در این کشور به تحصیل بپردازد می بایست این اطلاعات را کسب کند. در این متن ما شما را در مورد شرایط اعزام دانشجو به کانادا و اعزام به این کشور یاری خواهیم کرد.

افراد می توانند به زبان انگلیسی در کشور کانادا به تحصیل بپردازند. در این صورت برای اعزام موفق به این کشور دارا بودن مدرک زبان انگلیسی به عنوان مدرک اصلی اعزام دانشجو به کانادا ضروری است. البته افراد می توانند با شرکت در کلاس های زبان در کانادا این مدرک را کسب کنند اما برای سهولت در اعزام اخذ مدرک در ایران توصیه می شود. در خصوص شرایط اعزام دانشجو به کانادا باید گفت که هزینه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا در حدود ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار در ماه می باشد. که این هزینه تمامی هزینه های خوابگاهی، شهریه، بیمه و دیگر هزینه های مربوطه را شامل خواهد شد.

درباره کشور کانادا

کشور کانادا با وجود قرارگیری در فاصله ای زیاد با کشور ایران، همچنان مقصدی جذاب برای ایرانیان است. شرایط بسیار مناسب زندگی در این کشور، اصلی ترین عامل جذابیت آن برای مهاجرین است. کانادا کشور مهاجران است و کمتر کسی می تواند در این کشور ادعا کند که در کشور خود ساکن شده است. طرح های بلند مدت کشور کانادا برای پذیرش مهاجر نیز عامل دیگری برای جذب مهاجرین به این کشور بوده است.

مهاجرت تحصیلی به کشوری مانند کانادا تنها یکی از راه های مهاجرت به این کشور فوق پیشرفته است و شاید بتوان از آن به عنوان تنها راه مهاجرت ایرانیان به این کشور یاد کرد. اگرچه کانادا بهترین کشور انگلیسی زبان جهان در نظام های آموزشی نیست اما باید به این نکته اشاره کرد که این کشور بیشترین هزینه ممکن را جهت گسترش نظام آموزشی خود صرف می کند به طوری که در جمع کشورهای G8 به عنوان دومین کشور در این زمینه شناخته می شود. کیفیت تحصیل در کشور کانادا به گونه ای است که با توجه به هزینه های بسیار بالای تحصیل، جمعیت فراوانی تحصیل در کانادا را، به تحصیل در کشورهای اروپایی که تحصیل رایگان ارائه می دهند، ترجیح می دهند.

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای توسعه یافته دنیاست که شرایط ایده آلی را برای افراد فراهم می کند. از این رو اعزام دانشجو به کانادا در سال ۲۰۲۰ طرفداران زیادی دارد. در واقع افراد با تحصیل در کانادا می توانند شغلی مناسب پیدا کرده و در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. نکته مثبت دیگر این است که یکی از زبان های رسمی در کانادا زبان انگلیسی است و همین مسئله باعث شده افراد زیادی از سرتاسر دنیا تمایل داشته باشند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. روش های مختلفی برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا وجود دارد و هر فرد باید تعیین کند که به چه روشی قصد مهاجرت به این کشور را دارد. تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور از جمله رایج ترین روش های مهاجرت تحصیلی به کشوری مانند کانادا برای ایرانیان است.

کانادا

شرایط اعزام دانشجو در مقاطع مختلف

تعداد دانشجویان خارجی که در این کشور درس می خوانند در سال گذشته با ۱۶.۲۵ درصد افزایش به بیش از ۵۷۲،۰۰۰  رسیده است که برای سومین سال متوالی، نسبت رشد به یک عدد دو رقمی رسیده است. میزان افزایش دانشجویان بین المللی ورودی به کانادا در ۵ سال گذشته، یک افزایش ۷۳ درصدی را نشان می دهد. هند، بنگلادش، کلمبیا، ویتنام و ایران دارای بیشترین متقاضی تحصیل در کانادا بوده اند. هند محور اصلی دانشجویان بین المللی کانادا است. تعداد دانشجویان هندی ورودی به کانادا در سال ۲۰۱۸ به میزان ۴۰ درصد افزایش یافت و تعداد آن ها نسبت به سال ۲۰۱۴ تا ۳۵۰ درصد رشد داشته است. این مقدار به بیش از ۱۷۲،۶۰۰ دانشجوی هندی در سال گذشته رسیده است، این معیار به این معنی است که هند اکنون از چین به عنوان اصلی ترین کشور اعزام دانشجو به کانادا پیشی گرفته است.

تعداد چینی ها در سال گذشته  تنها ۲ درصد افزایش داشته که تعداد آن ها به کم تر از ۱۴۳،۰۰۰ نفر رسیده است. کشور چین و هند مجموعا روی هم عده زیادی از دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند را تشکیل می دهند. برخی از دیگر کشورهای مهم اعزام دانشجو به کانادا تا سال ۲۰۱۸  بر اساس اعلام IRCC  عبارتند از: بنگلادش (۵۳ %)، ویتنام (۴۶ %)، کلمبیا (۲۹ %)، فیلیپین (۲۹ %)، کنیا (۲۹ %)و برزیل (۱۷ %). از میان سطوح آموزشی، ۱۳.۵ درصد دانشجویان بین المللی کانادا در کالج ها، ۷۶.۵ درصد در برنامه های پیش از دانشگاه و ۱۰ درصد در برنامه های دیگر از جمله برنامه های تبادل و مطالعات زبانی شرکت کرده اند. سه دلیل مهم برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی دانشجویی عبارتند از:

برای اعزام دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را در کانادا دارند باید گفت ارائه ی مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم ۱۲ ساله ضروری است. در غیر این صورت افراد برای اعزام نیازمند این مدارک بوده و می بایست با شرکت در دوره های مخصوص در کانادا آن ها را کسب نمایند. هزینه های تحصیلی در این دوره در حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار است. برای اعزام در مقطع ارشد فرد باید مدرک کارشناسی را دارا باشد. همچنین در این دوره به دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی تعلق می گیرد. برای دکترا نیز شما به راحتی با سابقه ی تحصیلی عالی و ارائه ی مدرک کارشناسی ارشد می توانید کار های اعزام خود را به سهولت انجام داده و حتی در این مقطع موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی شوید. همچنین با حق کاری که دارید مقداری از  هزینه های تحصیلی را پوشش دهید.

اعزام دانشجو به کانادا در مقاطع دانشگاهی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه دارند پس از اخذ دیپلم می توانند وارد مقطع ۴ ساله لیسانس در کانادا شوند که معدل مطلوب و سطح زبان متقاضی در اخذ پذیرش و ویزای فرد تاثیرگذار خواهد بود. متقاضیان که نتوانسته اند مدرک زبان مناسب ارائه دهند یا از نظر آکادمیک در سطح قابل قبولی قرار ندارند می توانند وارد دوره آماده سازی یا پری بچلر (Pre-bachelor) شوند.

دانشجویان می توانند با مدرک لیسانس، معدل مطلوب و سطح زبان مناسب (آیلتس ۶ یا ۶٫۵) وارد دوره یک تا ۲ ساله فوق لیسانس شوند و به صورت ریسرچ یا کورس (یا ترکیبی از هر دو) به تحصیل در این کشور بپردازند. دانشجویانی که رزومه مناسب دارند می توانند از دولت کمک هزینه مالی دریافت کنند. متقاضیانی که نتوانسته اند مدرک زبان مناسب ارائه دهند یا از نظر آکادمیک در سطح دوره فوق لیسانس نمی باشند، با ارائه مدرک لیسانس خود می توانند در دوره های پری مستر (Pre-master) شرکت کنند.

متقاضیان تحصیل در دوره دکتری با ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود، معدل مطلوب و سطح زبان مناسب می توانند ۳ تا ۵ سال به تحصیل پرداخته و با ارائه پروژه خود مدرک دکتری دریافت نمایند. اعطای بورس یا کمک هزینه تحصیلی در این مقطع نسبت به سایر مقاطع بیشتر می باشد.

بهترین دانشگاه ها در کانادا

با توجه به نقشی که سطح علمی دانشگاه محل تحصیل در سطح درآمد و فرصت های شغلی پیش رو دارد، تمامی دانشجویان ترجیح می دهند از همان ابتدا از دانشگاه های برتر کانادا پذیرش بگیرند. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا عبارت هستند از:

University of Toronto

University of British Columbia

McMaster University

University of Montreal

University of Alberta

University of Ottawa

University of Calgary

University of Waterloo

Dalhousie University

Laval University

نکات کلی تحصیل و اعزام به کانادا

هزینه های تحصیلی در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور های دیگر بسیار پایین است. اگرچه دانشگاه ها اکثرا همراه با شهریه هستند اما می توان گفت از کشور های آمریکا و آلمان هزینه های پایین تری داراست. همچنین دانشگاه های این کشور معتبر بوده و خواهان زیادی برای تحصیل دارد. از این رو در صورتی که علاقه مند به تحصیل در این کشور هستید می بایست برای اعزام راحت تر و سریع تر به کانادا کار های خود را سر وقت و زود تر به انجام برسانید در غیر این صورت به دلیل شمار زیاد افراد دانشجوی خواهان تحصیل در این کشو ممکن است کار هایتان به تاخیر بی افتد.

مراحل اعزام دانشجو به کشور کانادا در سال ۲۰۲۰

قوانین کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا، به دلیل دریافت تقاضای بسیار زیاد برای اخذ پذیرش، همواره دچار تحول می شود. بنابراین متقاضیان همواره باید در تلاش باشند تا بروزترین اطلاعات ممکن را در این رابطه در اختیار داشته باشند. موسسات اعزام دانشجو به کشور کانادا باید شرایط را به خوبی بررسی کنند و تغییرات اعلام شده را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

مراحل اعزام دانشجو به کانادا در سال ۲۰۲۰ عبارتند از:

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مربوط به اعزام دانشجو در سال ۲۰۲۰ شامل موارد ذیل می گردد:

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021