لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

امروزه ادامه تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان بسیار خواهان داشته و هدف بزرگ بسیاری از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. کشور مجارستان نیز گزینه ی بسیار خوبی برای تحصیل می باشد. این موضوع را از این نظر می گوییم که این کشور دارای دانشگاه های بسیار معتبر در جهان و سیستم آموزشی قوی در دنیا است. علاوه بر این می توان به هزینه های تحصیلی تقریبا پایینی که در این کشور حاکم است اشاره نمود. این مقاله را برای افرادی که کشور مجارستان را به عنوان گزینه ای خوب انتخاب نموده اند و قصد تحصیل را دارند تهیه کرده ایم و افراد را با چگوگی شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و شرایط تحصیلی آشنا می کنیم.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

بر طبق اطلاعاتی که تاکنون موجود بوده است می توان گفت که برای ادامه تحصیل در مجارستان می بایست چند شرط را مورد توجه قرار داد. جالب است بدانید از شرایط اعزام دانشجو به مجارستان برای اعزامی موفق و سریع و همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان دارا بودن مدرک زبان انگلیسی نیست. چرا که زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور و در مقاطع مختلف انگلیسی بوده و امکان یادگیری ان در کالج های ااین کشور وجود دارد.دومین شرط از شرایط اعزام دانشجو به مجارستان اطلاعات کافی و سابقه ی تحصیلی عالی است. این را از این نظر می گوییم مهم است که برای ورود به تمامی دانشگاه های مجارستان برای مقطع لیسانس می بایست آزمون داده شود که به آزمون ورودی مرسوم است که به دلیل ظرفیت بالا شانس قبولی بالای دارد بنابراین سابقه ی تحصیلی خوب نیز تاثیر گذار است. در صورتی که شما مدرک زبان را در کشور خود اخذ ننموده باشید می توانید با شرکت در دوره های زبان در مجارستان موفق به اخذ مدرک زبان شوید اما بهتر است  برای تسریع در کارهای اعزام این مدرک را از قبل کسب کرده باشید.

شرایط-اعزام-دانشجو-به-مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

همان طور که می دانید برای تحصیل در هر کشوری شما می بایست ویزای تحصیلی آن کشور را کسب نمایید. اما برای کسب ویزای تحصیلی ارائه ی مدارک مورد نیاز الزامی است. این مدارک به شرح زیر می باشد:

  1. ۶ قطعه عکس
  2. ۶۰ یورو برای هزینه ی ویزای تحصیلی مجارستان
  3. گواهی پرداخت شهریه ی دانشگاهی
  4. گواهی تمکن مالی به همراه امضا فرد سر پرست
  5. گواهی اشتغال به کار والدین
  6. پرینت حساب ۳ ماهه به زبان انگلیسی
  7. گواهی سلامت
  8. مدارک شناسایی
  9. سند ملکی با موبایعه نامه به نام قیم

هزینه های تحصیلی در مجارستان

ابتدا باید گفت که شما می توانید با حق کاری که دولت به دانشجویان بین المللی می دهد کار کرده و مقداری هر چند کم از هزینه های تحصیلی خود را پرداخت نمایید. شهریه های تحصیل در دانشگاه های مجارستان معمولا در حدود ۵۰۰۰ یورو در سال است. البته در صورتی که شما قصد ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در مجارستان را داشته باشید این شهریه معمولا بالاتر است می باشد. اما همان طور که گفته شد شما با کار کردن و دریافت تخفیف هایی که به شما ارائه داده می شود می توانید هزینه های تحصیلی خود را تا حدودی پوشش دهید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021