لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا

مشاهده اطلاعات کامل ایتالیا

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Apr 4Rating: 5.0شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا - اعزام دانشجو به ایتالیا - تحصیل در ایتالیاشرایط اعزام دانشجو به ایتالیا - در ادامه قصد داریم شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا را برای شما شرح دهیم. در بین همه ی کشور های اروپایی اخذ ویزای ایتالیا از.شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا

کشور ایتالیا کشوری عالی از نظر شرایط تحصیلی بوده و تمامی افرادی که این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند باید بدانند گزینه ی بسیار مناسبی را انتخاب نموده اند. کشور ایتالیا دارای نوعی سیستم آموزشی است که افراد از سراسر دنیا می توانند تحصیلات رایگان در آن را تجربه نمایند. البته تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا نیازمند دارا بودن شرایطی است. همچنین فردی که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا را دارد می بایست اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیلی در این کشور و همچنین شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا داشته باشند. در این متن ما شما را با چگونگی اعزام دانشجو به ایتالیا یاری خواهیم کرد.

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا را دارند باید بدانند که شرایط اعزام دانشجو در مقطع لیسانس این گونه ایجاب می کند که افراد باید مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم ۱۲ ساله را به همراه داشته باشند. همچنین برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا در این مقطع سابقه ی تحصیلی خوب نیز ملاک محسوب می شود. البته تعدادی از رشته ها نیز نیازمند آزمون ورودی هستند. از شرایط عالی تحصیل در این کشور این است که در صورتی که دانشجو سابقه ی تحصیلی عالی داشته باشد برای اخذ ویزای ایتالیا به سفارت معرفی خواهد شد. این مقطع در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس و دکترا

از جمله شرایط اعزام دانشجو در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان دارا بودن مدرک لیسانس و اخذ پذیرش دانشگاهی و همچنین سابقه ی تحصیلی خوب است. هر چقدر معدل فرد در دوره های قبلی بالا تر باشد شانس وی در اخذ پذیرش بالا تر است. در این مقطع نیز دروس هم به زبان ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. افراد در این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته را کار کنند. برای اعزام موفق در مقطع دکترا مدرک لیسانس همراه با مدرک زبان اجباری است. این مقطع معمولا دارای شهریه ی کم بوده و تقریبا رایگان تلقی می شود. علاوه بر مدارک فوق مدرک دیپلم ۱۲ ساله نیز برای اعزام ضروری است. بنابراین مدارک تمامی مقاطع ضروری است. در صورتی که فرد سابقه ی تحصیلی عالی در دوره های قبل داشته باشد می تواند به راحتی بورسیه دریافت کرده و مقداری از هزینه های  تحصیلی را پوشش دهد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

برای تحصیل در کشور ایتالیا اخذ ویزای تحصیلی ضروری است. برای دریافت این ویزا شما نیازمند ارائه ی یک سری مدارک  هستید این مدارک به شیوه ی زیر است:

 1. ترجمه ی شناسنامه و سایر مدارک شناسایی به زبان ایتالیایی
 2. اصل گذر نامه به همراه یک کپی
 3. فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا
 4. سه قطعه عکس
 5. ارائه ی فرم تمکن مالی
 6. گردش ۳ ماهه ی حساب بانکی
 7. اصل و کپی مدرک زبان انگلیسی
 8. دو نسخه از پذیرش دانشگاه
 9. رزرو بلیط هواپیما و بلیط هتل

با ارائه ی مدارک فوق به راحتی می توانید ویزای تحصیلی را کسب نمایید. لازم به ذکر است برای کار های اعزام هر چه سریع تر اقدام نموده تا در روند کار هایتان وقفه ایجاد نشود.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

2 پاسخ به “شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا”

 1. Avatar صلاح رحیمی گفت:

  برای پذیرش تحصیلی در رشته هنر های تجسمی از ایتالیا راهنمایی میخواستم . مدرک کارشناسی دانشگاه دولتی هنر روزانه دارم . معدل ۱۶/۷۱ و زبان در سطح b1 هستم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021