لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط اعزام دانشجو به اتریش

امروزه ادامه تحصیل در خارج از کشور هدف بسیاری از افرادی است که مشغول ادامه تحصیل در انواع رشته ها هستند. یکی از کشور هایی که همه ساله تعداد زیادی دانشجو را به خود جذب می کند کشور اتریش است. این کشور با دارا بودن تعداد زیادی دانشگاه معتبر در سراسر کشور در چند سال اخیر دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. اما برای تحصیل در اتریش می بایست ابتدا از شرایط تحصیل در اتریش و چگونی اعزام دانشجو به این کشور مطلع بود. در ادامه درباره ی شرایط اعزام دانشجو به اتریش بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

شرایط اعزام دانشجو به اتریش

شرایط اعزام دانشجو به اتریش در حال حاضر بسیار کم هزینه تر از سایر کشورهای دیگر  می باشد. شرایط تحصیل، اخذ ویزای تحصیلی، مهاجرت و زندگی در کشور اتریش از هر لحاظ برای افراد دانشجو و خواهان تحصیل در این کشور مناسب است. دانشگاه های کشور اتریش همگی موردتایید وزارت علوم ایران هستند. برای تحصیل در این کشور می توان با مدرک ۱۲ سال تحصیلی (دیپلم+پیش دانشگاهی)و قبولی در دانشگاه های سراسری یا گذراندن بیش از ۱۰۰ واحد در ایران،موفق به اخذ تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاههای دولتی شود .در صورتی که بتوانید در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل نمایید می توانید از طریق بالا بودن نمرات و سابقه ی تحصیلی عالی پذیرش این دانشگاه ها را اخذ نموده و تحصیل رایگان در اتریش را تجربه کنید. زبان تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس، آلمانی و در مقطع دکتری، آلمانی یا انگلیسی می باشد.

 

اعزام-دانشجو-به-اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در کشور اتریش همانند سایر کشورها نیازمند اخذ ویزای تحصیلی است. اما شما برای اخذ این ویزا می بایست مراحلی را طی کنید تا با ارائه ی مدرک موفق به اخذ ویزا شوید. این مدرک به شرح زیر است:

 1. اصل پاسپورت
 2. ارائه اصل مدارک تحصیلی دیپلم، پیش دانشگاهی و…
 3. ارائه ریز نمرات
 4. گواهی عدم سوء پیشینه
 5. ۳ قطعه عکس
 6. نامه عدم منع تحصیلی
 7. ارائه رزومه و معرفی نامه
 8. گواهی مدرک زبان آلمانی
 9. گواهی آدرس منزل و محل سکونت
 10. گواهی تمکن مالی

 

نکات مهم در مورد شرایط اعزام دانشجو به اتریش

در این قسمت نکته ی حائز اهمیت این است که افرادی که  در ایران در یک رشته ی دیگر تحصیل می کرده اند نمی توانند در دانشگاه های اتریش در هنگام پذیرش تغییر رشته دهند. اما عده ای از افراد که مشغول تحصیل در دانشگاه های اتریش هستند می توانند با گذراندن ۸ واحد درسی از همان رشته در اولین ترم و یا ۱۶ واحد در طی یک سال این کار را امکان پذیر سازند. علاوه بر این افرادی که یکی از اقوام پدر و یا مادر و یا همسر آنها در اتریش اقامت موقت، دانشجویی و یا دائم را داشته باشند و به مدت ۵ سال در این کشور مانده باشند می توانند در رشته ی مورد علاقه ی خود در این کشور تحصیل نمایند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. نفیسه گفت:

  سلام وقت بخیر…شماره تلفنی که برای هماهنگی وبینار اپلای اتریش داخل کانال تلگرامتون گذاشتین هیچ وقت در دسترس نیست چرا؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز، متاسفانه وبینار مربوط به تحصیل در اتریش به اتمام رسیده، اطلاع رسانی مربوط به همایش ها در کانال تلگرام ما اطلاع رسانی میشه. در صورت تمایل و برای هماهنگی اگر به مشکلی برخوردین میتونین با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ با ما در تماس باشید.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021