لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

کشور آلمان کشوری عالی از نظر موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی است. این کشور یکی از کشور های محبوب برای ادامه تحصیل بوده و اکثر افرادی که خواهان ادامه تحصیل در خارج هستند آلمان را به عنوان مقصدی مناسب برای تحصیل انتخاب می کنند. اما نکته ی حائز اهمیت برای تحصیل در هر کشوری این است که افراد خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور و در کشور آلمان می بایست از شرایط تحصیل در این کشور و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مطلع باشند. در این متن ما شما را با شرایط اعزام دانشجو به آلمان آشنا می کنیم. و شکا را از چگونگی تحصیلی آسان در این کشور مطلع خواهیم کرد.

کشور آلمان از سیستم آموزشی برخوردار است که می توان در این کشور به دو زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل نمود. مهم ترین مسئله برای ادامه تحصیل در آلمان که به عنوان مزیتی بزرگ نیز به حساب می آید امکان تحصیل رایگان در آلمان از طریق اخذ بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی است. شهریه ی دانشگاه های آلمان نیز بسیار کم است به طوری که شما برای تحصیل در این کشور می توانید با مبلغی حدود 250 تا 500 یورو در هر ترم تحصیل نمایید.

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان به گونه ای است که شما برای تحصیل به زبان آلمانی می‌بایست مدرک زبان آلمانی در سطح بی 1 و یا بی 2 را داشته باشید. اما در صورت تحصیل به زبان انگلیسی باید دارای مدرک آیلتس با نمره ی 6/5 باشید.  این موضوع را حتما مدنظر داشته باشید. هرچه زبان آلمانی شما بهتر باشد شرایط تحصیل و کار برای شما مهیا تر است. در واقع این موضوع درمورد تمام کشورهای اروپایی صادق است. اگر شما قصد تحصیل در یک کشور غیر انگلیسی زبان را دارید، قطعا رمز موفقیت شما دانستن زبان کشور مقصد خواهد بود.

هیچ چیزی بیشتر از زبانِ کشور مقصد، شرایط مهاجرت را برای شما آسان نخواهد کرد. پس حتما برای یادگیری زبان وقت کافی صرف کنید. قطعا شما می توانید زبان خود را در ایران و یا در دوره های زبانِ کشور مقصد بگذرانید. اما گذراندن این دوره ها در ایران قطعا برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. ضمن اینکه این موضوع در اعتماد به نفس شما نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

اعتبار مدرک تحصیلی شما

همچنین از شرایط اعزام دانشجو به آلمان، این است که فرد باید دارای مدرک معتبر از دانشگاه های داخلی و یا خارجی داشته باشد. اعتبار مدرک شما برای کشور آلمان بسیار اهمیت دارد. قانون جدید کشور آلمان به این صورت است که از دانشجو درخواست می کند قبل از اقدام برای پذیرش، مدرک خود را به تایید سفارت آلمان برساند. برای این کار باید از سفارت وقت گرفته و اصل ترجمه مدارک خود را به سفارت ارائه دهید.

سابق بر این سفارت آلمان ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی دانشجو را قبول داشت. اما اخیرا سفارت تنها ترجمه آلمانی مدارک را مورد ارزیابی قرار می دهد. پس حتما مدارک خود را به دارالترجمه های معتبر بسپارید تا ترجمه آلمانی مدارک شما را ارائه کنند. حتما می دانید که ترجمه مدارک شما باید ترجمه رسمی باشد. این به این معنی است که ترجمه مدارک تحصیلی شما باید مهر وزارت امورخارجه و دادگستری را داشته باشد.  این کار را دارالترجمه برای شما انجام خواهد داد پس با خیال راحت این موضوع را به آنها بسپارید.

پس از دریافت مدارک خود حتما اصل ترجمه خود را بررسی کنید. حتما نام و نام خانوادگی و سال تولد خود را چک کنید. کوچکترین اشتباهی در تایپ اسم شما ممکن است برای شما دردسر ساز باشد. اطلاعات شما باید کاملا با پاسپورت شما مطابقت داشته باشد. اگر در نام خانوادگی خود پسوندی دارید، در همه مدارک خود پسوند خود را قید کنید. هر مدرکی مغایر با اطلاعات شما فاقد ارزش خواهد بود.

 

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

در صورتی که قصد تحصیل بلند مدت و یا کوتاه مدت در کشور آلمان را داشته باشید می بایست ویزای تحصیلی آلمان را کسب نمایید. اخذ ویزای تحصیلی نیازمند مدارکی است که با ارسال آن ها و مصاحبه در سفارت می توانید آن ها را کسب نمایید این مدارک شامل: کپی از مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده، کپی از مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، فرم درخواست ویزای پر شده، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی، عکس، هزینه ی درخواست، انگیزه نامه و زندگی نامه می باشد. با ارائه‌ی کامل این مدارک به راحتی توانید موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوید.

اصلی‌ترین دغدغه دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان، وقت سفارت طولانی مدت آن است. حتما شنیده اید که وقت سفارت آلمان 2 ساله است. یعنی اگر شما امروز برای گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران اقدام کنید نوبت شما دو سال دیگر خواهد‌بود. به همین دلیل دانشجویان زیادی یا به مدت طولانی منتظر نوبت خود هستند و یا دست از انتظار می‌کشند. این افراد گاها کشور مقصد خود را تغییر می‌دهند. البته سفارت برای کوتاه کردن وقت تمهیداتی داشته است. پس، برای دانشجویانی که پذیرش تحصیلی خود را دریافت کرده‌اند و قادر به ارائه مدرک زبان خود هستند وقت سفارت فوری اعلام می‌کند. این دانشجویان باید در زمان حضور خود در سفارت نامه پذیرش خود در یکی از دانشگاه های آلمان و همچنین مدرک زبان خود را تحویل دهند. البته مسیر دیگری نیز برای کوتاه کردن وقت سفارت نیز وجود دارد. در ادامه به بررسی این مسیر می‌پردازیم.

شرایط اعزام دانشجو به آلمان از کشور ثانویه

دانشجویانی که قادر به ارائه مدرک زبان نیستند و به هر دلیلی نمیخواهند در نوبت سفارت منتظر بمانند، می توانند برای ادامه تحصیل خود در کشور آلمان، از کشورهایی مثل ارمنستان و ترکیه اقدام کنند. گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای به شما کمک می کند تا از دوره های زبان در کشورهای ثانویه پذیرش بگیرید. پس از آن می توانید به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشید. بعد از این مدت شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان اقدام کنید.

با این کار علاوه بر کاهش زمان سفارت، شانس ویزای خود را نیز افزایش خواهید داد. حجم پرونده هایی که در سفارت آلمان در کشور دیگری بررسی می شود به مراتب کمتر از سفارت آلمان در ایران است. و این کمک شایانی به پیشرفت پرونده شما خواهد کرد. همچنین حضور شما در یک کشور خارجی و زندگی به مدت شش ماه در این کشور نکته مهمی است که در نظر مسئول پرونده شما موثر خواهدبود. همه این موارد باعث می شود تا متقاضیانی که از کشورهای واسط برای مهاجرت به آلمان اقدام میکنند، موفق تر باشند.

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

همانطور که می دانید و به آن اشاره کردیم، دلیل اصلی محبوبیت کشور آلمان تحصیل رایگان آن است. در مقطع لیسانس اگر بتوانید به زبان آلمانی تحصیل کنید نیازی نیست هیچ هزینه ای برای ادامه تحصیل خود پرداخت کنید. در مقطع ارشد حتی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هم برای شما فراهم است. کافی است مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه کنید. در این صورت نیز کافیست در هر ترم هزینه های خدمات دانشگاه را پرداخت کنید. هزینه های تحصیل شما در کشور جذاب آلمان رایگان خواهد بود.

هزینه زندگی در آلمان

اطلاع از هزینه های زندگی در آلمان قطعا کمک بزرگی برای تسهیل شرایط اعزام دانشجو به آلمان است. وقتی دانشجو کشورهای تحصیل رایگان مانند آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند، خیالش از بابت نیمی از هزینه های مهاجرت راحت است. در این صورت فقط هزینه های زندگی باقی خواهد ماند. هزینه هایی مانند محل اقامت، هزینه حمل و نقل، خورد و خوراک، هزینه اینترنت و … . برای محل اقامت خود می توانید در خوابگاه مستقر شوید و یا خانه ای اجاره کنید.

هزینه های زندگی شما در یک کشور خارجی به سبک زندگی شما بستگی دارد. هزینه هایی که در وبسایت گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی لیگال اپلای ذکر شده، هزینه های میانگین است. این به این دلیل است که مثلا در کشوری مثل آلمان، منطقه ی جنوبی این کشور، گرانترین منطقه زندگی است. مونیخ و اشتوتگارت دو شهر مطرح در بخش جنوبی آلمان از گران ترین شهرهای جهان هستند. بعنوان مثال، اجاره یک آپارتمان در شهر اشتوتگارت به طور میانگین 846.43 یورو خواهد بود. در صورتی که اگر آپارتمانی با همین مشخصات را در برمن در شمال آلمان اجاره کنید باید 560 یورو بپردازید. البته نگران نباشید. شما در کشور آلمان اجازه کار دانشجویی را دارید. و درآمد شما از این کار بخش بزرگی از هزینه های زندگی شما را پوشش خواهد داد.

حق کار در آلمان

آلمان قطب صنعتی اروپاست و آمار بیکاری در این کشور زیر 5% است. این به این معنی است که فرصت های شغلی زیادی هم برای دانشجویان و هم برای فارغ التحصیلان وجود دارد.دانشجویان می توانند در کنار تحصیل در این کشور ساعاتی را در هفته به کاری مشغول شوند. حق کار برای دانشجویان در مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان در دوره ی کارشناسی می توانند 10 ساعت در هفته را به کاری مشغول شوند. اما دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند به ترتیب 20 تا 30 ساعت در هفته را به کاری مشغول شوند. به این صورت افراد مشغول تحصیل در این کشور می توانند هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایند. حقوق دریافتی این افراد به ازای هر ساعت کار در حدود 8 تا 10 یورو است.  واین مبلغ همچنین قسمتی از هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهد.

کاردانشجویی در آلمان

شاید مناسبترین کار برای دانشجویان سایت ها و مکان های مربوط دانشگاه ها باشد. باید در نظر بگیرید که موقعیت های زیادی برای داشتن کار پاره وقت در مدت زمان تحصیل شما وجود دارد. سعی کنید کاری متناسب با شرایط و تخصص خود انتخاب کنید. درنظر داشته باشید که باید روال قانونی مدت زمان کار را رعایت کنید. اگر از حد ساعت کاری تعریف شده خارج شوید ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. بهترین کار پاره وقتی که می توانید انتخاب کنید در آزمایشکاه ها، انتشارات، بخش های مختلف دانشگاه، کافه رستوران و … می باشد.

قبلا نیز به این موضوع اشاره کردیم ولی جا دارد با توجه به اهمیت موضوع، باز هم در مورد آن صحبت کنیم. و آن این نکته است که هرچه تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد امکان یافتن کار برای شما بیشتر است. بنابراین تا حد امکان برای یادگیری زبان آلمانی وقت و انرژی صرف کنید. این فاکتور می تواند به موفقیت شما در مراحل مختلف زندگی در کشور آلمان کند.

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید