لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

کشور آلمان کشوری عالی از نظر موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی است. این کشور یکی از کشور های محبوب برای ادامه تحصیل بوده و اکثر افرادی که خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند این کشور را به عنوان کشوری مناسب برای تحصیل انتخاب می کنند اما نکته  ی حائز اهمیت برای تحصیل در هر کشوری این است که افراد خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور و در کشور آلمان می بایست از شرایط تحصیل در این کشور و چگونگی اعزام دانشجو به آلمان مطلع باشند. در این متن ما شما را شرایط اعزام دانشجو به آلمان و چگونگی تحصیلی آسان در این کشور یاری خواهیم کرد.

کشور آلمان از سیستم آموزشی برخوردار است که می توان در این کشور به دو زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل نمود. مهم ترین مسئله برای ادامه تحصیل در آلمان که به عنوان مزیتی بزرگ نیز به حساب می آید امکان تحصیل رایگان در آلمان از طریق اخذ بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی است. شهریه ی دانشگاه های آلمان نیز بسیار کم است به طوری که شما برای تحصیل در این کشور می توانید با مبلغی حدود ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو در هر ترم تحصیل نمایید. شرایط اعزام دانشجو به آلمان به گونه ای است که شما برای تحصیل به زبان آلمانی می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح بی ۱ و یا بی ۲ را داشته باشید. اما در صورت تحصیل به زبان انگلیسی باید دارای مدرک آیلتس با نمره ی ۶/۵باشید.  همچنین از شرایط اعزام دانشجو به این کشور این است که فرد  باید دارای مدرک معتبر از دانشگاه های داخلی و یا خارجی داشته باشد.

 

تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

در صورتی که قصد تحصیل بلند مدت  و یا کوتاه مدت در این کشور را داشته باشید می بایست ویزای تحصیلی آلمان را کسب نمایید. اخذ ویزای تحصیلی نیازمند مدارکی است که با ارسال آن ها و مصاحبه در سفارت می توانید آن ها را کسب نمایید این مدارک شامل: کپی از مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده، کپی از مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، فرم درخواست ویزای پر شده، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی، عکس، هزینه ی درخواست، انگیزه نامه و زندگی نامه می باشد. با ارائه ی کامل این مدارک به راحتی توانید موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوید.

 

حق کار در آلمان

دانشجویان می توانند در کنار تحصیل در این کشور ساعاتی را در هفته به کاری مشغول شوند. حق کار برای دانشجویان در مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان در دوره ی کارشناسی می توانند ۱۰ ساعت در هفته را به کاری مشغول شوند. اما دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند به ترتیب ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته را به کاری مشغول شوند به این صورت افراد مشغول تحصیل در این کشور می توانند با حقوقی که به ازای هر ساعت کار در حدود ۸ تا ۱۰ یورو دریافت می کنند هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایند. و قسمتی از هزینه های تحصیلی را پوشش دهند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021