لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

آزمون تعیین سطح زبان چینی

برای فراهم شدن شرایطی جهت ادامه تحصیل در چین این امکان وجود دارد که در همین کشور دوره زبان رو بگذرونید و به زبان چینی ادامه تحصیل بدهید، در این صورت شرایط استفاده از بورسیه ها برای شما تسهیل می شود، اما آزمون های زبان چینی چطور برگزار میشه و چند سطح دارد؟

آزمون HSK

آزمون زبان چینی HSK یک آزمون استاندارد برای ارزیابی مهارت های فرد در زبان چینی است که برای متقاضیان کار یا تحصیل در چین برگزار می شود. آزمون HSK به صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می شود.

ساختار آزمون

در آزمون HSK هر چهار مهارت زبانی فرد (نوشتن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن) مورد ارزیابی قرار می گیرد. مهارت های نوشتن، شنیدن و خواندن در آزمون نوشتاری و مهارت صحبت کردن در آزمون شفاهی به صورت جداگانه برگزار می شوند. متقاضیان با توجه به نیاز خود که توسط دانشگاه یا کارفرما تعیین شده است در یکی از سطح های زیر شرکت می کنند.

سطوح آزمون نوشتاری

HSK – Level I قسمت شنیدن ۲۰ سوال و قسمت خواندن ۲۰ سوال
در این سطح فرد می تواند کلمات و عبارات ساده چینی را بفهمد و اصول اولیه مکالمه را درک کرده و می تواند مهارت خود را در استفاده از زبان چینی ارتقا دهد.

HSK – Level II قسمت شنیدن ۳۵ سوال و قسمت خواندن ۲۵ سوال
در این سطح فرد به خوبی اصول زبان چینی را دریافته است و می تواند مکالماتی با استفاده از کلمات ساده و روتین در موقعیت های ساده داشته باشد.

HSK – Level III قسمت شنیدن ۴۰ سوال ، قسمت خواندن ۳۰ سوال و قسمت نوشتن ۱۰ سوال
در این سطح فرد می تواند از زبان چینی در موقعیت های روزمره در محیط زندگی، کار یا تحصیل استفاده کند و می توانند در سرتاسر چین به آسانی سفر کنند.

HSK – Level IV قسمت شنیدن ۴۵ سوال ، قسمت خواندن ۴۰ سوال و قسمت نوشتن ۱۵ سوال
در این سطح فرد تسلط خوبی به موضوعات زیادی در زبان چینی دارد و می تواند با افراد بومی چین به راحتی صحبت کند.

HSK – Level V قسمت شنیدن ۴۵ سوال ، قسمت خواندن ۴۵ سوال و قسمت نوشتن ۱۰ سوال
در این سطح فرد می تواند مجلات و روزنامه های چینی را بخواند، فیلمها و نمایشهای چینی را ببیند و همچنین فرد قادر است به زبان چینی به مدت طولانی سخنرانی کند.

HSK – Level VI قسمت شنیدن ۵۰ سوال ، قسمت خواندن ۵۰ سوال و قسمت نوشتن ۱ مقاله
در این سطح فرد تسلط کامل به زبان چینی دارد و می تواند به راحتی نظر و احساس خود را به زبان چینی هم به صورت گفتاری و هم نوشتاری ارائه کند.

سوالات قسمت های نوشتن، شنیدن و خواندن هر کدام دارای ۱۰۰ امتیاز هستند ولی با توجه به اینکه قسمت نوشتن در سطح I و II وجود ندارد در نتیجه نمره کلی در این سطوح از ۲۰۰ محاسبه می شود که نمره ۱۲۰ به عنوان نمره قبولی محسوب می شود، در بقیه سطوح (III – IV – V – VI) نمره کلی از ۳۰۰ محاسبه و نمره قبولی ۱۸۰ است.

سطوح آزمون گفتاری

– HSK – Beginner Levelسطح I و II شامل ۲۷ سوال و ۲۰۰ کلمه
– HSK – Intermediate Levelسطح III و IV شامل ۱۴ سوال و ۹۰۰ کلمه
– HSK – Advanced Levelسطح V و VI شامل ۶ سوال و ۳۰۰۰ کلمه

مکان و زمان آزمون

آزمون HSK در کشور چین و در بسیاری از کشورهای جهان برگزار برگزار می شود. این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود و متقاضیان ایرانی برای شرکت در این آزمون می توانند مستقیماً به چین یا کشورهایی مانند امارات، ترکیه یا ارمنستان سفر کنند. آزمون Written معمولاً ماهی یکبار در مراکز مجاز آزمون برگزار می شود. برای ثبت نام و رزرو صندلی در آزمون کاغذی باید ۳۰ روز زودتر و برای آزمون کامپیوتری باید ۱۰ روز زودتر اقدام نمایید. نتایج آزمون ۳۰ روز پس از تاریخ برگزاری منتشر می شود.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021