لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

رشته های پزشکی رایگان در نروژ

رشته های پزشکی رایگان در نروژ

رشته های پزشکی رایگان در نروژ : رشته های پزشکی رایگان در نروژ ، کشور نروژ از جمله کشورهای مدرن و ثروتمند است که در جزیره اسکاندیناوی قرار دارد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل رایگان را دارند میتوانند نروژ رابه عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایند. دانشگاه های کشور نروژ در زمینه های پزشکی ، دندانپزشکی و دارو سازی و سایر رشته های مربوطه مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد.

 

رشته های پزشکی رایگان در نروژ

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های نروژ تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این رشته ها میتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های با کیفیت نروژ که دارای استاندارد جهانی هستند به ادامه تحصیل مشغول گردند.

کیفیت بالای آموزش و پژوهش در کشور نروژ و معتبر بودن دانشگاه های این کشور از نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران از مزایای تحصیل پزشکی در کشور نروژ می باشد.

همچنین به دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور نروژ تحصیل میکنند علاوه بر برخورداری از تحصیل نسبتا رایگان مجوز ۲۰ساعت کار در طول هفته داده میشود تا بتوانند با در آمد حاصل ، بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند.

دانشجویان در رشته های پزشکی نروژ باید یک دوره ۶ ساله را سپری کنند و طول دوره آموزش برای دانشجویان دوره دندانپزشکی که در دانشگاه های این کشورتحصیل میکنند ۵ سال میباشد.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور نروژ به زبان نروژی آموزش داده میشود و آموزش به زبان انگلیسی کمتر ارائه میگردد.

به همین جهت دانشجویان بومی میتوانند برای تحصیل به زبان نروژی در دانشگاه های دولتی بدون پرداخت شهریه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نروژ رایگان به تحصیل بپردازند .

در دانشگا های دولتی نروژ رشته های پزشکی و دندانپزشکی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اما دانشجویان باید سالانه مبلغ کمی را برای صدور کارت و هزینه آزمون و سایر خدمات رفاهی و ورزشی که دانشگا ه در اختیار آن ها میگذارد پرداخت نمایند .

 

هزینه تحصیلی

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی نروژ رایگان نمیباشد و دانشجو باید برای تحصیل در این رشته ها سالانه تا ۱۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو پرداخت نماید

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021