لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

رشته های پزشکی رایگان در فرانسه

مشاهده اطلاعات کامل فرانسه

رشته های پزشکی رایگان در فرانسه
رشته های پزشکی رایگان در فرانسهReviewed by Legal Apply on Mar 5Rating: 5.0رشته های پزشکی رایگان در فرانسه - تحصیل در فرانسه - دانشگاههای پزشکی فرانسه - بورسیهرشته های پزشکی رایگان در فرانسه : پزشکی در فرانسه• کلیه دانشگاه های کشور فرانسه دولتی و تحصیلات در آنها برای دانشجویان فرانسوی و خارجی به صورت رایگان می باشد. • کلیه دانشگاه های فرانسه مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشند....رشته های پزشکی رایگان در فرانسه

رشته های پزشکی رایگان در فرانسه : رشته های پزشکی رایگان در فرانسه ، کشور فرانسه از جمله کشور های اروپایی پر طرفدار و محبوب برای ادامه تحصیل به ویژه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در بین دانشجویان بین المللی بوده است.

رشته های پزشکی در کشور فرانسه از گذشته تا به امروز یکی از پر افتخارترین و محبوبترین رشته های تحصییلی در این کشور بوده است.

رشته های پزشکی رایگان در فرانسه

به طوریکه مهمترین کشفیات پزشکی از جمله کشف واکسن هپاتیت، کشف ژن سندروم داون، کشف ویروس اچ آی وی، اولین پیوند کلیه و ده ها کشف بزرگ دیگر توسط محققان و پزشکان این کشور بوده است.

طول دوره تحصیل در رشته های پزشکی عمومی درکشور فرانسه حدود ۹سال میباشد و دانشجویان رشته دندانپزشکی نیز باید یک دوره ۵ تا ۶ ساله را بگذرانند.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور فرانسه در دو بخش خصوصی و دولتی انجام میپذیرد.

شهریه

دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های خصوصی فرانسه از ۴۵۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو باید هزینه تحصیل پرداخت نمایند. عموما شهریه ای که دانشجویان برای رشته های پزشکی در دانشگا های خصوصی فرانسه پرداخت میکنند بسیار بالا میباشد.

تحصیل در رشته های پزشکی کشور فرانسه در دانشگاه های دولتی کاملا رایگان نمیباشد و دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه باید شهریه پرداخت کنند اما میزان این شهریه ها در مقایسه با بسیاری از کشور ها ی اروپایی بسیار ارزان و مقرون به صرفه تر میباشد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

از جمله دانشگا های دولتی فرانسه که رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آن ارزان میباشد، میتوان به دانشگاه علم و تکنولوژی فرانسه اشاره نمود. تحصیل در رشته های پزشکی در این دانشگاه کاملا رایگان نمیباشد ولی دانشجویان برای تحصیل در این رشته شهریه ای ارزان و در حدود ۲۷۰ یورو در سال پرداخت می نمایند.

همچنین دانشگاه های مرکزی اکو دی نانتز نیز از دیگر دانشگاه های فرانسه هستند که دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی این دانشگاه باید در حدود ۴۵۰ یورو در سال هزینه پرداخت نمایند.

از دیگر دانشگاه های فرانسه برای تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های دو ماین و موسسه گرنوبل میباشد که دانشجویان باید شهریه ای سالانه و در حدود ۵۰۰ و ۱۰۰۰ یورو به دانشگاه پرداخت نمود.

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: