لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

رشته های پزشکی رایگان در بلاروس

رشته های پزشکی رایگان در بلاروس

 

رشته های پزشکی رایگان در بلاروس : رشته های پزشکی رایگان در بلاروس ، ی از کشور های پرطرفداردر بین دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل کشور بلاروس میباشد .

این کشور در مقایسه با کشور هایی همچون آمریکا ، انگلیس و استرالیا شرایط خوب و راحتی را برای پذیرش دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی به وجود آورده است .

 

 

رشته های پزشکی رایگان در بلاروس

بسیاری ازافرادی که در کنکور پزشکی ایران موفق به کسب رتبه و قبولی نشده اند میتوانند تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور بلاروس را انتخاب نمایند.

رشته های پزشکی ودندانپزشکی در کشور بلاروس رایگان نمیباشد ولی هزینه های تحصیل این رشته ها در دانشگاه های بلاروس بسیار ارزان و پایین میباشد.

کیفیت آموزش رشته های پزشکی در بلاروس در قبال هزینه ارزانی که از دانشجویان خارجی دریافت میکنند بالا میباشد . به طوری که اکثر دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند .

طول دوره پزشکی در کشور بلاروس ۶ سال است . و مدت زمان تحصیل در رشته های دندانپزشکی در کشور بلاروس ۵ سال میباشد .

میزان شهریه تحصیل رشته های پزشکی ودندانپزشکی در بلاروس بسته به زبان تحصیل در دانشگاه ها متفاوت میباشد.

 

شهریه

برای تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی باید ۴۵۰۰دلار برای هرسال تحصیلی شهریه پرداخت. در صورتی که تحصیل در رشته های پزشکی دانشگا ه بلاروس به زبان روسی ۳۸۰۰دلاربرای یک سال تحصیلی میباشد.

هزینه تحصیل در رشته های دندانپزشکی بلاروس به زبان انگلیسی در حدود ۵۰۰۰دلار میباشد در صورتی که اگر دانشجو به زبان روسی به تحصیل در رشته دندانپزشکی بلاروس بپردازد باید ۴۰۰۰دلار هزینه تحصیل پرداخت نماید.

دوره تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی بلاروس نیز رایگان نمیباشد. هزینه تحصیل در دوره تخصصی پزشکی به زبان روسی ۲۰۰۰تا ۴۰۰۰دلار در سال میباشد و اگردانشجویی این دوره را به زبان انگلیسی بگذراند باید در حدود ۳۰۰۰تا ۵۰۰۰دلار باید پرداخت نماید

هزینه دوره تخصصی دندانپزشکی بلاروس به زبان انگلیسی ۴۰۰۰تا ۴۵۰۰دلار در سال و اگر دانشجو این دوره را به زبان روسی بگذراند باید در حدود ۳۵۰۰تا ۴۰۰۰دلار برای یک سال تحصیلی پرداخت نمایند .

به طور کلی با توجه به رایگان نبودن رشته های پزشکی بلاروس ولی شهریه های در یافتی برای تحصیل در این رشته ها در مقایسه با بسیاری از کور ها ، ارزان و مقرون به صرفه میباشد.

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. یاسر کثیری گفت:

  سلام میخواستم بدونم رشته من فنی بوده ایا میشه دندان پزشکی در بلاروس رو انتخاب کرد و ادامه تحصیل بدم

 2. Nastaran گفت:

  سلام
  برای قبولی در رشته پزشکی باید ازمون شرکت کنیم؟
  معدل باید چند باشه؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله باید در آزمون ورودی شرکت کنید .معدلتان بالای ۱۵ باشد.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

 3. داریوش گفت:

  سلام من دیپلم کاردانش معدل ۱۴. و فدق دیپلم برق دارم معدل۱۲ میتونم شرکت کنم برا دندان پزشکی

 4. علی رضایی گفت:

  سلام من معدل ریاضی با دیپلم ۱۴٫۸۷ و معدل پیش دانشگاهی ۱۱٫۱۶ و لیسانس صنایع پلیمر و تکنولوژی با معدل ۱۴٫۹۹ و مدرک فنی حرفه ای HYSYS سنم هم ۲۶ سال شدنی هست برای پزشکی در دانشگاه های بلاروس اقدام کنم

 5. دینا گفت:

  سلام من .کارشناسی مامایی خوندم .۳۴سالم هست .معدل دیپلمم۱۸/۶۰و معدل کارشناسیم ۱۴.میخوام دندانپزشکی بخونم .امکانش هست

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021