لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

رشته های پزشکی رایگان در اتریش

تحصیل در اتریش با دیپلم و لیسانس : تحصیل در اتریش با دیپلم و لیسانس، رشته های پزشکی رایگان در اتریش : رشته های پزشکی رایگان در اتریش ، دانشگاه های اتریش اعتباری بین المللی بالایی دارند و مدارک آن ها در تمام دنیا مورد قبول می باشد.

تحصیل رایگان و هزینه های زندگی پایین در اتریش از جمله عواملی می باشد که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را برای علاقه مندان بعنوان گزینه ای مناسب در انتخاب مطرح میکند.

 

رشته های پزشکی رایگان در اتریش

این عوامل و مواردی از قبیل اجازه کار و دریافت حقوق دانشجویی باعث شده بسیاری از پزشکان کشور خود را به مقصد اتریش جهت تحصیل و مهاجرت ترک کنند.

چنانچه دانشجویان در یکی از دانشگاه های سراسری ایران پذیرفته شده باشند میتوانند به شرط مسلط بودن به زبان آلمانی جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور اتریش اقدام کنند.

 

رشته-های-پزشکی-رایگان-در-اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش عموما بصورت رایگان است. قابل توجه است که رشته های حوزه علوم سلامت نیز از این قاعده مستثنی نمیشوند. ولی در برخی از رشته های فوق الذکر به دلیل استقبال زیاد دانشجویان برای ادامه تحصیل در این رشته ها فرد باید به ازای هر تر م مبلغی به میزان ۳۸۰ تا ۷۲۰ یورو پرداخت کند که البته این مبلغ بسته به دانشگا های مختلف متفاوت است.

هزینه زندگی برای متقاضیان تحصیل در اتریش با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت اگر دانشجویان سکونت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب نمایند در ماه میبایست مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو پرداخت نمایند.

هزینه خوراک در ماه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو و سایر هزینه ها مانند: هزینه های پوشاک، رفت و آمد و… حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو را شامل می شود.

در صورتی که فرد بتواند به ارتقا معدل دست پیدا کند ممکن است از پرداخت همین شهریه ناچیز هم معاف شود چرا که سیستم آموزشی کشور اتریش بر اساس فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان حتی برای دانشجویان بین المللی خود، در تمامی مقاطع تحصیلی بنا شده و روز به روز در راه رسیدن هرچه بیشتر به این هدف گام برمیدارد.

یکی از معتبرترین مراکز جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور اتریش که مدرک آن نیز موردتایید وزارت علوم ایران هم میباشد، دانشگاه وین اتریش است که طول دوره دندانپزشکی و پزشکی در این دانشگاه حدود ۶ سال میباشد.

دانشجویان میتوانند بعد از اتمام دوره تحصیلی به کار در بیمارستان های این کشور مشغول شده و از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. الیاس گفت:

  با سلام
  مدرک لیسانس مهندسی ایمنی از دانشگاه آزاد دارم، ۳۵ سال سن دارم. آیا میتونم در دانشگاه های اتریش فوق لیسانس مرتبط یا مشابه بطور رایگان بخونم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.بله می توانید با هزینه های پایین تحصیل کنید.لطفا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

 2. بابک دانا گفت:

  با سلام. من ۲۸ سال دارم و فارغ التحصیل دکتری عمومی هستم و تغریبا یک سال هم در بیمارستان دولتی مشغول به کار بودم و الان به مدت ۳ ماه است که دارم سربازیم رو میگذرونم. میخوام برای گرفتن تخصص بورسیه یه کشوری بشم که بتونم هم رایگان تحصیل کنم هم در صورت امکان اقامت بگیرم. ممکنه بفرمایید چطور میتونم اطلاعات لازم رو بدست بیارم؟ ممنونم

 3. محسن گفت:

  من دانشجوی سال سوم دندانپزشکی دانشگاه آزاد هستم دو سال هم در مجارستان دندانپزشکی خوانده ام نحوه ادامه تحصیل در اتریش برای بنده چگونه است؟

 4. مجید گفت:

  سلام برای بچه هایی که دیپلم تجربی دارند درصورت گذراندن دوره زبان آلمانی در اتریش امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند یاخیر؟
  یااینکه حتما در دانشگاههای دولتی ای گران پذیرفته شده باشند

  • کارشناس اعزام دانشجو 104 گفت:

   سلام دوست عزیز برای دانشگاه های اتریش حتما باید قبولی در دانشگاه سراسری را داشته باشید

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021