لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

رشته های پزشکی رایگان در آلمان

بیمه خدمات درمانی

رشته های پزشکی رایگان در آلمان

چرا ما کشور آلمان را برای تحصیل به شما پیشنهاد می کنیم؟ مهاجرت به کشور آلمان به عنوان کشوری که امکان تحصیل در رشته های پزشکی رایگان در آلمان و نیز در سایر رشته ها را برای دانشجویان به وجود آورده است در سال های اخیر روند رو به رشدی را طی کرده است. این کشور به دلیل تحصیل رایگان بسیار مورد تقاضاست. تقاضای تحصیل در آلمان به دلیل رایگان بودن و همچنین کیفیت عالی آموزش در این کشور در همه ی دنیا وجود دارد. دانشگاه های این کشور با داشتن سطح بالای علمی در تمام دنیا، بهترین دوره های تحصیلی را در مقاطع مختلف برای دانشجویان پزشکی ارائه می دهند .

بسیاری از دانشگاه های آلمان در لیست رتبه بندی جهانی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستند . این دانشگاه ها برنامه های متعددی را در زمینه ی پزشکی ارائه می‌کنند.کشور آلمان اجازه ی اقامت به مدت ۱۸ ماه بعد از اتمام تحصیل به منظور یافتن کار را به شما می دهد. و شما امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمانی بعد از اتمام تحصیلات خواهید داشت.یکی از ویژگی های برجسته ی آلمان امکان کار کردن در کنار تحصیل و پوشش کلیه مخارج زندگی است دانشجویان در حین تحصیل بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت اجازه ی کار دانشجویی دارند که در مقابل آن بابت هر ساعت بین ۸ تا ۱۰ یورو دریافت می کنند.

درمورد رشته های زیرگروه پزشکی در آلمان اطلاعات کافی دارید؟

در مورد هزینه های تحصیل در آلمان می توان گفت که هزینه ها بسیار پایین است. به غیر از رشته هایی که دانشجویان در دانشگاه های خصوصی این کشور انتخاب کرده و مشغول به تحصیل در آنها می شوند، برای ادامه ی تحصیل در گروه علوم پزشکی و دندان پزشکی می توان تقریبا تمام رشته ها را در شمار لیستی تحت عنوان رشته تحصیل پزشکی در آلمان قرار داد.به طور کلی هزینه های تحصیل در آلمان بسیار پایین و تا حدی رایگان است و در مقابل آن کیفیت تحصیل بسیار بالا است.

رشته پزشکی در آلمان

تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان رویای اغلبِ علاقمندان به این رشته است. همچنین تحصیل در این رشته و اخذ مدرک بسیار معتبر آن در سطح جهان شما را در جایگاهی بالا قرار می دهد. آلمان کشوری در قلب اروپا که یکی از محبوب ترین مقصد های تحصیلی در جهان است. همچنین پزشکی در آلمان از شهرت جهانی برخوردار است.تحصیل پزشکی در آلمان معمولا به دلایل مختلفی اعم از پایین بودن هزینه ها هرساله متقاضیان مخصوص به خود را داراست. و دانشگاه های آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزش پزشکی در آلمان مبتنی بر آموزش های بیمارستانی است. در یک کلام، تحقیق، تحصیل و مراقبت از بیمار یک سیستم یکپارچه را تشکیل می‌دهند. مانند بسیاری دیگر از کشورها، آلمان نیز همیشه تلاش کرده تا از فارغ التحصیلانِ این رشته ها در محیط های کاری بهره ببرد. بنابراین فرصت شغلی برای این دانشجویان بسیار زیاد بوده و شرایط برای این افراد فراهم است. همچنین با کار در این رشته شما از نظر مالی نیز تامین خواهید بود .

در ادامه ی این مقاله به بررسی مهمترین سوالات شما درباره تحصیل پزشکی در آلمان می پردازیم :

رشته-های-پزشکی-رایگان-در-آلمان

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

اگر شما هم علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان هستید باید بدانید که برای ورود به دانشگاه های پزشکی در آلمان باید در آزمون ورودی این کشور شرکت کنید. این آزمون به زبان آلمانی است. بنابراین علاقمندان به این رشته باید به سطح مطلوبی از زبان آلمانی مسلط باشند. سطح زبانِ این آزمون در حد b2 است . اگر سطح زبان شما برای این آزمون کافی نیست بهتر است ابتدا در موسسات معتبر آموزش زبان آلمانی شرکت کنید . بعد از این مرحله برای ورود به دانشگاه های پزشکی در آلمان باید مجدد شرایط خود را بررسی کنید . برای بررسی پرونده خود باید یک سوال بسیار مهم را از خود بپرسید . پاسخ به این سوال مسیر ورود شما به رشته های پزشکی در آلمان را مشخص می کند. و اما این سوال این است :

به طور کلی اگر شما قبولی کنکور ایران را دارید، یک قدم از بقیه متقاضیان جلوتر هستید. و این نکته ای مثبت برای شماست. یکی از مهمترین شروط تحصیل در آلمان، داشتن قبولی در کنکور سراسری ایران است. اگر شما جزء این افراد هستید نیازی به گذراندن دوره های کالج ندارید . اما گذراندن این دوره ها به شما کمک می‌کند که آزمون ورودی را بهتر پشت سر بگذارید . متقاضیان باید مدرک تست داف TestDafزبان آلمانی را دارا باشند. (تست داف آزمون زبان آلمانی برای متقاضیان خارج از آلمان است که میخواهند تحصیل در آلمان را تجربه کنند و یا نیاز به مدرک زبان آلمانی دارند.)متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه های آلمان که در بالا گفته شد و به زبان آلمانی است شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند به تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان اقدام کنند.

اما اگر پاسخ شما به این سوال منفی است جای نگرانی وجود ندارد . مسیر شما کمی متفاوت است . شما در ابتدا باید در کالج های آلمان ثبت نام کنید . این کالج ها دو ترم بوده و یک سال (۹ ماه تحصیلی)زمان می‌برند . دانشجویان ابتدا باید در کالج های medical شرکت کنند در طول این یکسال دوره ی کالج، دانشجو دروس زیست ، شیمی ، ریاضی و زبان را می گذراند . بعد از اتمام دوره و کسب نمره قبولی ، دانشجو آماده ورود به دانشگاه های پزشکی است. توجه داشته باشید که پذیرش در کالج های پزشکی به منزله ورود به دانشگاه های پزشکی در این کشور نیست.

آزمون ورودی رشته پزشکی رایگان در آلمان

به طور کلی دو نوع آزمون برای تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد که به این شرح است :

۱) آزمون Medizinertest : دراین آزمون اطلاعات و دانشی که در دوره ی متوسطه بدست آوردید محک زده می شود. قبولی در این آزمون شرط پذیرش در برخی دانشگاه های آلمان می باشد. علاوه بر این آزمون شرط معدل نیز برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان وجود دارد. این آزمون باید قبل از درخواست پذیرش شما در یکی از مراکز برگزاری آزمون  که مورد تایید دانشگاه مورد نطر شماست انجام گیرد.

۲) آزمون TMS یا همان test for medical studies در این آزمون توانایی های شما در حوزه های مختلف پزشکی بررسی می شود. شرکت در این ازمون امتیاز مثبتی نسبت به سایر متقاضیان است. با اینکه این آزمون اختیاری است اما در برخی دانشگاه ها ارائه ی نتایج آزمون برای پذیرش دانشجویان الزامی است.

شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی

دندانپزشکی در آلمان

نحصیل رشته ی دندانپزشکی در آلمان،با توجه به اینکه آلمان کشوری صنعتی و قدرتمند در زمینه ی اقتصاد است و آمار بیکاری در این کشور پایین است، تحصیل پزشکی و دندان پزشکی می تواند کمک شایانی باشد برای کسانیکه دوره ی تحصیل خود را به پایان رساندند و متقاضی کار هستند.

از آنجا که دانشگاه های آلمان سطح علمی بالایی دارند، در رشته هایی مانند دندانپزشکی بسیاری از دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت هستند. رشته ی دندان پزشکی آینده ی شغلی قابل توجهی در کشور آلمان دارد و از این نظر بسیار مورد تقاضاست. شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان بسیار مشابه با رشته ی پزشکی است. برای تحصیل در این رشته محدودیت سنی وجود ندارد. زبان تحصیل در این رشته آلمانی است و دانشجو باید دارای مدرک B1 زبان آلمانی باشد. اما شرط ورود به دانشگاه ها ی آلمانی داشتن مدرک testdaf است.

داروسازی در آلمان

یکی از رشته های محبوب برای تحصیل در آلمان رشته ی داروسازی است. این رشته با مطالعه ی شیمی، زیست، فیزیک و ریاضی همراه خواهد بود. تحصیل در رشته ی داروسازی به طور معمول رقابتی است. متقاضیان برای ورود به رشته ی داروسازی باید دوره های یکساله را بگذرانند و پس از قبولی در این آزمون به راحتی پذیرش خود را از دانشگاه مورد نطر اخذ نمایند. زبان تحصیل در این رشته نیز آلمانی است.

پرستاری در آلمان

بالا بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی  برای کسانیکه علاقمند به رشته ی پرستاری هستند واجب است. مدرک B2 آلمانی برای تحصیل در رشته ی پرستاری در آلمان لازم است. مدت تحصیل در این رشته ۳ تا ۴ سال است. به طور کلی رشته ی پرستاری آینده ی شغلی خوبی را داراست و گزینه ی خوبی برای متقاضیان است.

به طور کلی می توان گفت داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری از جمله رشته هایی هستند که در گروه پزشکی گنجانده می شوند و طرفداران خود را دارند . بسیاری از افراد علاقه دارند که تحصیل خود را در این رشته ها ادامه دهند. می‌توان گفت شرایط تحصیل در این رشته ها بسیار مشابه رشته پزشکی در کشور آلمان است. و شاید بزرگترین تفاوت در طول دوره این رشته ها باشد. طول دوره رشته پزشکی در آلمان ۶ سال، رشته دندانپزشکی ۵ سال است و مدرکی که به دانشجویان داده می شود کارشناسی ارشد یا همان Master است، کسانیکه بخواهند تخصص یک شاخه ار دندانپزشکی را بگیرند بسته به نوع رشته می توانند بین ۲ تا ۴ سال تخصص خود را بگیرند.

رشته داروسازی ۵ سال است و مدرکی که دانشجویان میگیرند کارشناسی ارشد یا همان Master است. و طول دوره ی پرستاری هم ۳ سال است.

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آلمان

بسیاری از افراد علاقمند به رشته های پزشکی تمایل دارند این دوره ها را به زبان انگلیسی بگذرانند. توجه داشته باشید که رشته های پزشکی در آلمان به صورت کامل به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند. حتما شنیده اید که دوره هایی به زبان انگلیسی در آلمان وجود دارند اما این دوره ها معادل مدرک پزشکی نیستند. و اگر علاقه به ادامه تحصیل در آلمان و دریافت مدرک پزشکی داشته باشید باید دوره هایی که به زبان آلمانی برگزار می شوند را بگذرانید. بنابراین در هر صورت باید خود را در زبان آلمانی تقویت کنید.

دانشگاه های برتر آلمان

طول دوره رشته های پزشکی رایگان در آلمان

گاهاً طول رشته های پزشکی و گرایش های آن در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال دوره های پزشکی در کشور کانادا  ۸ ساله است. به این صورت که ابتدا باید لیسانس یکی از رشته های علوم پایه را داشته باشید و پس از آن وارد دوره ی ۶ ساله ی پزشکی شوید.

درکشور فرانسه نیز دوره های پزشکی ۸ ساله است و همانند کشور کانادا داشتن لیسانس برای ورود به دوره های پزشکی لازم است. اما همانطور که می‌دانید رشته های پزشکی در آلمان به صورت پیوسته برگزار می‌شوند. و  طول دوره پزشکی در آلمان ۶ سال و طول دوره دندانپزشکی ۵ ساله است.

شرایط سنی ورود به دانشگاه های پزشکی آلمان

یکی از مهمترین نکاتی که برای مهاجرت باید در نظر داشت، شرایط سنی است. شرایط سنی در دو مرحله مورد بررسی قرار می گیرد. گاهی برای ورود به دانشگاه محدودیت سنی وجود دارد و گاهی سفارت برای صدور ویزا سن شما را درنظر می گیرد. بنابراین برای هرکشوری که اقدام می کنید، فراموش نکنید که باید در هر دو مرحله شرایط سنی خود را درنظر بگیرید.

درمورد کشور آلمان، برای ورود به دانشگاه های پزشکی محدودیت سنی وجود ندارد. اما نکته ی قابل توجهی که سفارت آلمان روی آن به شدت تمرکز دارد ونسبت به آن دقت دارد فاصله ی بین تحصیلات افراد است. از این رو به شما توصیه می شود برای ورود به رشته های پزشکی در آلمان تا قبل از سن ۲۶ سالگی اقدام داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است از دانشگاه پذیرش بگیرید اما احتمال رد شدن ویزای شما در سفارت بسیار زیاد است.

طولانی بودن وقت سفارت آلمان

یکی از نقاط مثبت کشور آلمان تحصیل رایگان آن است و این نکته تعداد متقاضیان خواهان تحصیل در این کشور را بالا برده است بنابراین وقت سفارت های آلمان طولانی تر از سایر کشور ها می شود. وقت های سفارت آلمان معمولا ۳۰ ماهه است. دانشجویان می توانند از طریق یک کشور ثانویه مثل ارمنستان یا ترکیه اقدام به دریافت اقامت کنند. به این صورت که از طریق ثبت نام در کلاس های زبان آلمانی ۶ ماهه در اآن کشور ها اقامت بگیرند و وقت سفارت را کوتاه تر کنند.مزیت رفتن به کشور ثانویه بالا بردن شانس ویزا است. و همچنین تجربه ی زندگی در یک کشور جدید و قرار گرفتن در شرایطی مشابه تحصیل در کشور آلمان می باشد و دانشجویان می توانند از این طریق خود را محک بزنند.

لازم به ذکر است که روش کوتاه تر کردن وقت سفارت برای تمامی رشته ها در کشور آلمان امکان پذیر می باشد.

مدارک موردنیاز برای پذیرش پزشکی در آلمان

همیشه در نظر داشته باشید که بعد از بررسی شرایط تحصیل در کشور مقصد باید اقدام به جمع آوری مدارک لازم برای ارسال درخواست خود به دانشگاه باشید. این مدارک ممکن است با شرایط هر فرد متفاوت باشد اما مدارکی که به صورت کلی باید برای درخواست خود اماده کنید به شرح زیر هستند:

 دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر پزشکی در آلمان

رتبه بندی های مختلفی که همه ساله برای دانشگاه‌ها ارائه می شود، فاکتورهای مهمی از موسسات و دانشگاه ها را در نظر می گیرند. کیفیت آموزش و تحصیل در دانشگاه، بازار کار، تحقیقات و . . . از جمله فاکتورهایی هستند که مدنظر موسسات رتبه بندی قراردارند. حتما اسم موسسه QS به گوشتان خورده، یکی از معتبرترین موسسات رتبه بندی در جهان که علاوه بر ارائه رتبه‌های کلی دانشگاه های برتر، آنها را بر حسب کیفیت عملکرد نیز بررسی می‌کند. در ادامه به معرفی برخی از برترین دانشگاه های پزشکی در آلمان می‌پردازیم. دانشگاه های آلمان جزو بهترین دانشگاه های برتر جهان هستند. تحصیل در بیشتر دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است در متن زیر به چند دانشگاه برتر آلمان اشاره می کنیم :

 

باید توجه داشته باشید که دانشگاه های خارجی از نظر وزارت علوم، فناوری و تحقیقات ایران به دو دسته تقسیم می شوند .
این دو دسته عبارتند از دانشگاه های موردتایید و دانشگاه های غیر تایید. مثل همیشه تاکید می‌کنیم که اگر علاقمند به ادامه تحصیل، کار و یا هر گونه فعالیتی مرتبط با رشته خود، در ایران هستید باید از اعتبار دانشگاه خود از نظر وزارت علوم و بهداشت مطمئن باشید. باید از موجود بودن اسمِ دانشگاهِ خود در لیست وزارت بهداشت (در رشته های مرتبط با گرایش های پزشکی) و وزارت علوم (در رشته های فنی و …) در کشور ایران مطمئن باشید. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر اسم دانشگاه شما در لیست اعلام شده توسط این دو وزارت خانه نباشد، مدرک شما در ایران ارزیابی نخواهد شد.

انواع دانشگاه های آلمان

 • دانشگاه یا Universität: دانشگاه ها، موسسات علمی و آموزشی ای هستند که بر خلاف موسسات آموزشی فنی و حرفه ای و یا دانشگاه های علوم کاربری جنبه ی علمی چندانی ندارند و بیشتر بر امور پژوهشی تمرکز دارند و در مقابل به شما مدرک می دهند.
 • دانشگاه های علوم کاربردی (Fachhochschule) : تاکید این دانشگاه ها بر آموزش علوم کاربردی است تا مباحث نظری.یعنی می توان گفت این دانشگاه ها تلاش می کنند تا علوم کاربردی را به دانشجو آموزش دهند و در نهایت بازار کاری برای آنها فراهم کند.

مراحل پذیرش برای دانشگاه های آلمان

به طور کلی ۸ مرحله برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان وجود دارد که شما به عنوان دانشجو باید این مراحل را بدانید :

 1. انتخاب دوره های تحصیلی و دانشگاه مورد نظر( توجه داشته باشید که هنگام انتخاب دانشگاه باید فاکتورهای مختلفی را همچون دامنه دروس، وسعت دانشگاه و شهر، و همچنین هزینه زندگی در آن شهر را مد نظر قرار دهید. و همچنین دقت کنید که دانشگاه انتخابی شما مورد تایید وزارت علوم نیز باشد)
 2. بررسی و فراهم کردن مدارک مورد نیاز (مشاورین ما در این زمینه شما را راهنمایی می کنند،در صورت نیاز با شماره ی ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ تماس بگیرید)
 3. ترجمه ی مدارک همراه با تأییدات دادگستری و امور خارجه و گرفتن تأیید از سفارت آلمان
 4. گواهی تمکن مالی(تمکن مالی مورد تایید برای سفارت آلمان ۱۰ هزار و ۲۳۶ یورو است)
 5. اقدام برای اخذ پذیرش دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی و انگلیسی با توجه به شرایط متقاضی
 6. گرفتن ویزای تحصیلی
 7. پیدا کردن و انتخاب محل مناسب برای اقامت دانشجو/ اقدام برای گرفتن بیمه/ رزرو کردن خوابگاه/ آشنایی با مراکز خرید و  . . .
 8. و در نهایت ثبت نام در دانشگاه ها

هزینه تحصیلی پزشکی در آلمان

یکی از نکات مهمی که مورد توجه عموم قرار میگیرد هزینه ی تحصیل در دانشگاه های آلمان است . از میان دانشگاه های معتبر پزشکی، دانشگاه های آلمان همواره مخاطب های زیادی را در بین عموم مردم دارند چراکه تمام دانشگاه های دولتی کشور آلمان، اقدام به ارائه ی رشته های پزشکی رایگان در دوره های مختلف کرده اند که دانشجو هیچ هزینه ای را به عنوان شهریه برای تحصیل در این رشته ها پرداخت نمی کند و هزینه ی تحصیل رایگان می شود . اما علی رغم این که دانشجو می تواند با حمایت دولت در رشته های پزشکی در آلمان در دانشگاه های مختلف این کشور مشغول به تحصیل شود اما باید هزینه ی اندکی بابت خرید کتاب و ملزومات تحصیلی ، اجاره ی خوابگاه، هزینه ی بیمه ی دانشجویی، هزینه ی حمل و نقل و . . . را خودش تامین نماید که این هزینه ها اندک است.

پیش تر اشاره شد که تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های خصوصی آلمان دارای شهریه می باشد ، اما استثنایی بر این اصل هم وارد شده است و آن هم این که چنان چه دانشجو از جانب این دانشگاه ها بورسیه شود می تواند همانند دانشگاه ها و مراکز دولتی در این کشور، از امکان تحصیل در رشته پزشکی رایگان در آلمان در این دانشگاه ها نیز بهره مند گردد.

بورسیه رشته های پزشکی در آلمان

همانطور که در مقاله های قبلی به آن اشاره کردیم، دانشگاه های آلمان نیز مثل دانشگاه های ایران به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند . اگر در آزمون ورودی دانشگاه ها نمره مناسب دریافت کنید و در دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرد، هزینه ای برای ادامه تحصیل نخواهید داشت. اما در دانشگاه های خصوصی شما ملزم به پرداخت شهریه هستید. در این صورت می توانید از بورسیه های تحصیلیِ موجود استفاده کنید . البته دریافت بورسیه تحصیلیِ رشته پزشکی بسیار سخت است اما شدنی است. در این مسیر شما باید یک سوپروایزر پیدا کنید تا شما را  راهنمایی کند. درواقع رزومه تحصیلی شما باید انقدر مناسب و راضی کننده باشد که سوپروایزر علاقمند به اهدای بورسیه شود.

دوره های اوسبیلدونگ

برای ورود به دانشگاه های آلمان شما نیاز نیست حتما در دانشگاه های المان تحصیل کنید.شما می توانید با شرکت در دوره های اوسبیلدونگ تجربیات لازم را بدست آوربد.دوره های اوسبیلدونگ دوره هایی مشابه با موسسات فنی حرفه ای در کشور ایران است. برای شرکت در این دوره ها محدودیت سنی وجود ندارد و همچنین نیازی به مدرک زبان نیست.

این دوره ها به زبان آلمانی ارائه می شود بنابراین تسلط شما بر زبان آلمانی لازمه ی شرکت در این دوره هاست. اما نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که متاسفانه در حال حاضر سفارت آلمان ویزایی برای این دوره ها صادر نمی کند و تنها ویزای دوره های آکادمیک صادر می شود.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. Kianoosh گفت:

  چطور میتونیم از طریق پزشکی بریم المان ؟

 2. عرفان گفت:

  سلام جناب . تمکن مالی چقدر باید داشته باشیم در رشته های پزشکی؟ چون من تمکن مالی خیلی خیلی کمی دارم…

 3. زیتون گفت:

  سلام باید کنکور حتما ایران قبول شم که بورسیه بگیرم؟

 4. شادی گفت:

  سلام. من امسال کنکور دادم و هنوز دانشگاه نرفتم .شرایط تحصیل پزشکی در المان براس من چطوریه؟ ایا حتما باید داشنگاه ایران رفته باشم ؟ امسال ایلتس میگیرم و تازه یادگیری زبان المانی رو شروع کردم

 5. MahsaHK گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۹ سالمه و دارم زبان آلمانی میخونم تا B1 رو بگیرم. معدل دیپلم و پیشم بالا و نزدیک ۲۰ـه.دانشگاه قبول شدم اما نه پزشکی و دارم می خونم. می خواستم بدونم می تونم برای پزشکی و دندون آلمان پذیرش بگیرم؟ و حتما باید از کالج شروع کنم؟ و دانشگاه و رشته ای که اینجا قبول شدم مهمه؟ برام خیلی مهمه! هیچ جوری نمیشه بدون کالج رفت دانشگاه؟ ممنون از پاسخگویی تون

  • کارشناس 102 گفت:

   شما می تونید در یک دانشگاه دولتی در ایران ثبت نام کنید و ۳۰واحد بگذرونید و بعد اقدام کنید که کالج نرید

 6. رضا گفت:

  سلام بنده ۲۷ سالمه کارت پایان خدمت دارم و لیسانس کامپیوتر هستم آیا میتونم برای تحصیل رایگان پزشکی اقدام کنم؟

 7. firoozeh گفت:

  سلام من به تازگی در رشته پزشکی دانشگاه دولتی قبول شدم معدل بالایی هم دارم و ۱۸ سال سن میخواستم بدونم در چه صورتی بهمن ویزای تحصیلی در المان برای پزشکی رو میدن ممنون

 8. mry گفت:

  سلام.من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی میتونم پزشکی تو کشور المان برم؟ ازمون ورودی داره؟

 9. فاطمه سلیمانپور گفت:

  سلام من امسال دوازدهم تجربی هستم و میخوام برای تحصیل در رشته ی دندونپزشکی به المان برم میخواستم بدونم اگر زبان انگلیسی بلد باشم کافه؟یا حتما باید زبان المانی رو بلد باشم؟

 10. درنا طاهری گفت:

  سلام خسته نباشین من دانشجوی رشته مترجمی زبانم اما لیسانسم که تموم شه قصد داشتم برای ارشدم و دکترام رشته ی عصب شناسی بخونم تو آلمان این امکانش هست؟؟؟؟!دیپلمم تجربی نبوده!(اصلا میشه برای ارشد زیر شاخه های پزشکی در آلمان خوند درصورتیکه دیپلممون تجربی نیست؟) که اگر ممکنه چطوریه!باید ایلتس داشته باشم یا مدرک زبان المانی شهریه و مخارج زندگی چطوره!و من باید ماهانه چقدر بودجه براش لحاظ کنم؟.و این مخارج ممکنه تا ۵ سال اینده چنقدر بیشتر بشه ممنون میشم جسوال هامو بدین

 11. محمد نوریان گفت:

  سلام. برای شهروندان اتحادیه اروپا(مشخصا اتریش ) هم این محدودیت سن برای اقدام برای پزشکی (زیر ۲۲ سال ) وجود داره ؟

 12. Shabnam گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجوی ترم ۳ مامایی هستم میخواستم ببینم میتونم برای تحصیل رایگان رشته پزشکی در آلمان اقدام کنم یا حتما باید لیسانسمو گرفته باشم ؟؟

 13. maryam گفت:

  سلام خسته نباشید بورسیه چه هزینه هایی رو به طور کامل متقبل میشه؟
  و اینکه من کنکور ندادم و امسال دبیرستانمو تموم میکنم برای بورسیه رشته دندون پزسکی باید حتما زبان المانی بلد باشم؟یا زبان انکلیسی کافیه؟

  • Saya Daniali گفت:

   سلام در المان به زبان المانی هست و تحصیل رایگان می باشد میتونید با شماره ۰۹۹۰۹۲۱۹۴۵۵ در تماس باشید

 14. ندا گفت:

  سلام من در حال حاضر رشته تجربی می خونم و ۱۶ سالمه معدل بالایی هم دارم می خواستم بدونم چه شرایطی رو باد فراهم کنم تا برای رشته پزشکی از آلمان بورسیه کامل بشم
  راستی زبان انگلیسی رو هم کامل بلدم فقط منتظرم سنم برسه تا آزمون آیلس بدم’

 15. neda گفت:

  لازمه که آزمون ورودی بدم
  شرایط دانشگاه های مختلف آلمان چه فرقی با هم داره و از چه طریقی می تونم اطلاعات بیشتری بدست بیارم

 16. neda گفت:

  دیپلم تجربی ایران برای دانشگاه های آلمان قابل قبوله

 17. پریسا گفت:

  سلام ببخشید من سال ۱۴۰۰ کنکور تجربی دارم معدلم خوبه ولی مدرک هیچ کدوم از زبان هارو ندارم با کنکور تجربی در ایران و کسب رتبه ی تاپ میشه بورسیه گرفت؟

  • کارشناس اعزام دانشجو 101 گفت:

   سلام دوست عزیز،
   در مقطع لیسانس کشوری بورسیه نداره، فقط و فقط در سه کشور ایتالیا، فرانسه و آلمان به زبان خودشون میشه رایگان تحصیل کرد.

 18. مهیشاه گفت:

  سلام ببخشید من کنکور پزشکی سراسری قبول شدم معدل دیپلمم هم بالای ۱۹٫۵ هستش مقاله هم دارم شما گفتید که شانس خوبی برای دریافت بورسیه دارم میخواستم ببینم میتونم پدر و مادرم و خواهر ۱۲ سالم رو از این طریق ببرم؟

 19. بهاره گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ترم ۵ پزشکی هسته ای هستم یا معدل کل بالای ۱۷و دیپلم۲۰وپیشدانشگاهی۱۹ و عضو استعداد درخشان هم هستم و انگلیسی خوب و زبان المانی شروع کردم و a2هستم برای ارشد میخوام برم المان ادامه تحصیل بدم به نظرتون پزشکی بخونمدر المان بهتره یا فیزیک پزشکی رو ادامه بدم تا مقطع دکتری و بالاتر؟؟

 20. Aida گفت:

  سلام
  من تازه دیپلم گرفتم میتونم پستقیم وارد دانشگاه بشم یا حتما باید دوره های کالج را بگدرونم
  و اینکه بنطرتون برای رشته داروسازی کدوم دانشگاه آلمان خوبه ک رایگان هم باشه

  • کارشناس اعزام دانشجو 104 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورت شرکت نکردن در کنکور سراسری شرکت در دوره های کالج الزامیه

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021