لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا
دانشگاه پیزا در یکی از جذابترین و توریستی ترین شهرهای ایتالیا قرار گرفته است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های بزرگ و معتبر این کشور و با رنکینیگ جهانی ۱۸۹ می باشد. گستره دپارتمان های این دانشگاه شامل کامپیوتر، مهندسی و تکنولوژی-مدیریت و هزینه پایین تحصیل از نکات مثبت این دانشگاه برای ادامه تحصیل می باشد.

دانشگاه پیزا

از نکات مهم که بایستی موردتوجه دانشجویان ایرانی قرار گیرد دانستن این مطلب است که تحصیل در مقطع لیسانس در این دانشگاه به زبان ایتالیایی است. لذا اکثر دانشجویان ایرانی همه ساله برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا به این دانشگاه مهاجرت می نمایند.
در دانشگاه نامبرده در بعضی از رشته ها حتی ارائه مدرک زبان انگلیسی اجباری نیست و تنها با تسلط به زبان و ارائه یک مصاحبه تصویری (Skype) اخذ پذیرش امکانپذیر می باشد.
ددلاین این دانشگاه، همه ساله تا اواسط ماه june و یکبار در سال می باشد و امکان اخذ بورسیه زندگی برای تمامی دانشجویان عزیز از این دانشگاه امکان پذیر است.

دوره های آموزشی به زبان انگلیسی

از سال تحصیلیِ ۲۰۱۲-۲۰۱۳ دانشگاه پیزا هشت دوره ی آموزشی در رشته های مهندسی، ریاضی، علوم فیزیکی و طبیعی و اقتصاد را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهد:

 

– مهندسی هوا و فضا

– مهندسی کامپیوتر

– سیستم های محاسباتی و رایانه ای

– مهندسی هسته ای

– علوم کامپیوتر

– علوم کامپیوتر و شبکه – بازرگانی و کسب و کار

– اقتصاد

دانشگاه-پیزا

دوره های دیگری نیز وجود دارند که برای دانشجویان خارجی علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. همچنین خدمات ویژه ای برای کمک و سهولت تدریس خصوصی به دانشجویان خارجی وجود دارد که توسط افراد متخصص به زبان خود دانشجو انجام می گیرد.

شهریه ها، کمک هزینه ها و جوایز

همه دانشجویان می توانند از تمامی دوره های آموزشیِ دانشگاه پیزا استفاده کنند: شهریه دوره ها با توجه به درآمد و شایستگی دانشجویان متغییر می باشد.

حداکثر شهریه ۲۱۰۰ یورو است، اما بسیاری از دانشجویان تقریبا هیچ مبلغی نمی پردازند و یا از کاهش شهریه زیادی بهره می برند. دوره های تحصیلی منطقۀ توسکانی به دانشجویان فرصت های بسیاری برای دریافت کمک هزینه فراهم می کند (در سال ۲۰۱۱ از ۶۰۰۰ داوطلب، حدود ۴۵۰۰ نفر کمک هزینه مالی دریافت کردند). برخی از کمک هزینه های تحصیلی نیز به فارغ التحصیلی و برخی دیگر به دانشجویان خارجی اختصاص دارد.

در زیر به برخی رشته های ارائه شده در این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس اشاره می گردد:

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه :

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مهندسی و فناوری

کسب و کار و مدیریت

علوم اجتماعی

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021