لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیا می باشد و در ۲۸ نوامبر سال ۱۸۶۳ تاسیس شد . بنیان گذار و اولین رئیس آن فرانچسکو بریوشی بود و موقعیت آن در مرکز شهر میلان در خیابان سناتو است . در سال ۱۸۶۵ بخش معماری، دومین رشته مهم دانشگاه پلی تکنیک میلان  راه اندازی شد و در سال ۱۹۲۷ دانشگاه پلی تکنیک میلان به میدان لئوناردو داوینچی منتقل یافت.

دانشگاه پلی تکنیک میلان رشته هایی در زمینه معماری، طراحی و مهندسی در ۳ مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد

 

 

رتبه بندی دانشگاه پلی تکنیک میلان

بر طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان رتبه ۱۵۶ در جهان، اولین دانشگاه ایتالیایی در این رتبه بندی قرار دارد. رتبه ۵ برای طراحی، ۹ برای معماری، و ۱۷ برای مهندسی و فن آوری . به طور خاص، نیز به عنوان بهترین دانشگاه در جهان در مورد مسائل مربوط به مهندسی عمران و ساختمان رتبه بندی شده است.

 

پذیرش دانشجو در دانشگاه پلی تکنیک میلان ، دوبار در سال انجام می پذیرد.در صورتیکه دانشجو موفق به اخذ پذیرش شد تنها  دو ماه فرصت دارد تا هزینه ی ادمیشن که مبلغ تقریبی ۱۴۵ یورو میباشد را پرداخت کند. همچنین هزینه ی سالانه ی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا برای دانشجویان مبلغ ۳۳۰۰ یورو است.

 

رشته های تحصیلی دردانشگاه پلیتکنیک ایتالیا به دوزبان ایتالیایی وانگلیسی ارایه میگردد.لازم به ذکر است که تعداد رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که در دانشگاه پلی تکنیک میلان ارایه میگردد، ۱۵ رشته به زبان انگلیسی تدریس میگردد.نکته ی شایان توجه دررابطه زبان تحصیلی دردانشگاه پلیتکنیک میلان این است که درصورت تحصیل دررشته ای که به زبان انگلیسی میشودشمادیگرنیازبه ارایه ی مدرک زبان ایتالیایی نداریدودانشجوی متقاضی باداشتن مدرک ایلتس ۵ میتواندبه تحصیل دررشته ی انگلیسی زبان ارایه شد ه بپردازد. درغیراینصورت دانشجو باید دارای مدرکB1زبان ایتالیایی بوده که درصورت نداشتن این مدرک میتواند ازطریق مدرسه ی ایتالیایی جهت اخذمدرک ویادگیری زبان ایتالیایی اقدام نماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

دانشجویانی که می خواهند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند باید موارد زیر را دارا باشند:

  1. داشتن حداقل ۱۵ سال تحصیلات که از آن مقدار حداقل ۳ سال آن باید مربوط به دوره لیسانس باشد
  2. داشتن مدرک لیسانس در رشته ای مشابه رشته مورد نظر در دانشگاه میلان
  3. داشتن حداقل معدل ۱۴
  4. داشتن مدرک زبان (حداقل نمره ۶ در IELTS، نمره ۷۸ در TOEFL iBT و نمره ۵۴۷ در TOEFL PBT)

 

دانشگاه پلی تکنیک میلان به متقاضیان این امکان را می دهد تا ۲ انتخاب در رشته داشته باشند و درصورتیکه هر دو را قبول شدند می توانند یکی را انتخاب نمایند.

 

دانشگاه پلی تکنیک میلانReviewed by Tel: 021-882 882 00 on May 10Rating: 5.0.دانشگاه پلی تکنیک میلان
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021