لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا نیز مانند بسیاری کشور های دیگر خصوصی و تعدادی دولتی هستند. پذیرش هر کدام از این دانشگاه ها بسته به شرایط و امتیازاتی است که خود دانشگاه مطرح می کند. یکی از مهمترینِ این موارد داشتن مدرک زبان آیلتس است.
زمان ثبت نام و اقدام برای اعزام به دانشگاه های کانادا بسیار حائز اهمیت است. چرا که با توجه به سیل تقاضا برای دانشگاه های کانادا، ظرفیت و اولویت خیلی از این دانشگاه ها به زمان ثبت نام و درخواست دانشگاه است. انتخاب دانشگاه و محل تحصیل از انتخاب ها و تصمیمات بزرگی است که باید بر اساس استاندارد ها، اهداف تحصیلی و دیگر اصول منطقی باشد. از این رو در این مقاله به معرفی چند دانشگاه برتر جهت انتخاب صحیح شما بر اساس نیازتان پرداخته خواهد شد.

شرایط زندگی در کشور کانادا

کانادا در بسیاری از شاخص ها و معیارهای یک زندگی ایده آل نسبت به اکثر کشورهای دیگر بهتر عمل می کند. این کشور یکی از بالاترین میانگین مسکن، رفاه ذهنی، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زیست، شغل و درآمد، آموزش و مهارت را داراست. این موضوع به خودی خود از مزایای تحصیل در کانادا به حساب می آید. همچنین کانادا زبان های انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان اصلی ارائه می دهد. و تقریبا تمامی غذاهای قومی و فعالیت های تفریحی مرتبط با فرهنگ های خاص در آن پیدا خواهد شد. بیشترین فعالیت های فرهنگی و جهانگردی در این کشور مربوط به شهرهای تورنتو و ونکوور است.

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

کیفیت آموزش در کانادا یکی از عوامل مهم در جذب دانشجویان خارجی است. از مزایای تحصیل در کانادا می توان به استانداردهای آکادمیک کانادا اشاره کرد. مزیتِ  آموزش عالی و با کیفیت این است که به پیشرفت شما کمک می کند و در بلندمدت به نفع حرفه شماست. علاوه بر این مدرک دانشگاه های کانادا در سطح جهانی معادل مدارک به دست آمده از کشورهای ایالات متحده و همچنین کشورهای مشترک المنافع است. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه واترلو همه در ۵۰ مرکز مهندسی و فن آوری در جهان حضور دارند، همچنین اگر از دانشگاه کانادایی فارغ التحصیل شوید، می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

هزینه زندگی در کانادا، دانشگاه و سایر هزینه های کانادا در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا گرانتر است. هزینه تحصیل به خصوص برای دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است. همچنین گرفتن ویزای کانادا کمی دشوارتر است زیرا هر ساله قوانین مهاجرت را تغییر می دهند.

دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو

از دانشگاه های برتر کانادا، دانشگاه تورنتو است. این دانشگاه از آن جایی که در ابتدای کار از طرف انگلستان اداره می شد، سیستمی همانند دانشگاه های برتر و معتبر کشور انگلیس دارد. این دانشگاه که بیش از یک میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری شده است جزو اولین دانشگاه های کانادا به حساب می آید. بسیاری از دانشکده های این دانشگاه جزو اولین ها در تاسیس و رنک علمی در کشور کاناد است. از جمله ی این دانشکده ها می توان به دانشکده ی علوم جنگل ، دانشکده نقد ادبی و ارتباطات، علوم رایانه اشاره کرد. لازم به ذکر است که بررسی و تحقیق در مورد درمان با سلول های بنیادی نیز از این دانشگاه برخاسته است.
از بین جمعیت ۶۰ هزار نفری دانشگاه تورنتو ۱۵ درصد آن را دانشجویان بین المللی به خود اختصاص داده اند. در این دانشگاه حدودا ۷۰۰ رشته در مقاطع مختلف تدریس می شود.

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تاسیس شده و حدود ۲۶ نماینده از دانشگاه های برتر جهان در آن حضور دارند. این دانشگاه در مرکز شهر مونترال واقع شده است. دانشگاه مک گیل به خاطر معماری و ساختمان های آن جزو ۱۷ دانشگاه زیبای جهان به حساب می آید.
اولین دانشکده ی پزشکی در کشور کانادا در سال ۱۸۲۹ در دانشگاه مک گیل تاسیس شده است. این موسسه آموزشی با داشتن بیش از ۴۰ هزار دانشجو در بیش از ۳۰۰ رشته ی تحصیلی در حال ارائه خدمات است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه از زمره دانشگاه های رقابتی در کشور کاناد است. محوطه ی دانشگاه بریتیش کلمبیا در نزدیکی ساحل واقع شده که چشم انداز بی نظیری دارد. در این محوطه مرکز هنری مشهوری نیز برپاست. از جملات مزایای فوق العاده ی دانشگاه بریتیش کلمبیا بورسیه های تحصیلی اختصاص داده شده برای دانشجویان کشورهای جنگ زده است. این دانشگاه در کارنامه ی خود ۷ جایزه ی نوبل و ۶۵ مدال المپیک دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن آزمایشگاهی علمی در زمینه ی فیزیک ذرات و فیزیک هسته ای حرف اول را می زند. از بین ۵۰ هزار دانشجویی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل می کند حدود یک چهارم آن را دانشجویان بین المللی به خود اختصاص داده اند. نکته ی جالب و قابل توجه است که نخست وزیر فعلی کشور کانادا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه برتر و بزرگ کشور کانادا است که جمعیتی ۵۰ هزار نفری دارد و از بین آن ها حدود ۱۲ هزار نفر آن ها دانشجویان بین المللی هستند.
در محوطه دانشگاه مونترال برج لندمارک به سبک معماری و هنری قرن بیستم نمایی زیبایی را به محیط دانشگاه داده است .

این دانشگاه در مقاطع مختلف از جمله لیسانس و فوق لیسانس دانشجو میپذیرد که حدودا هفتاد درصد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. نکته ی دیگر اینکه بسیاری از افراد مشهور از جمله نخست وزیران همین کشور و رهبران تجاری آن از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا از دانشگاه های تحقیقاتی بزرگ کانادا است که در ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۳ تأسیس گردید و قدیمی ترین دانشگاه شهر ویکتوریا است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۳ به عنوان کالج و نیز به عنوان یکی از واحدهای وابسته به دانشگاه مک گیل فعالیت خود را شروع کرد.

دانشگاه ویکتوریا در اطراف ویکتوریای بزرگ پایتخت استان بریتیش کلمبیا، واقع در جزیره ونکوور است. خلیج Saanich and Oak در مجاورت آن قرار دارد. این دانشگاه در حال حاضر حدود ۲۲٫۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو کانادا (تاسیس ۱۹۵۷) یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که در شهر واترلو و در ایالت آنتاریو قرار دارد. حدود ۳۷٫۰۰۰ دانشجو از ۱۲۰ کشور در دانشگاه واترلو مشغول به تحصیل هستند. در مقطع کارشناسی ۱۷% و در مقطع کارشناسی ارشد ۳۷% دانشجویان بین المللی هستند. دانشگاه واترلو در ۱۱۰ کیلومتری غرب تورنتو واقع شده است. دانشگاه واترلو از نظر نوآوری برترین دانشگاه کانادا در ۲۵ سال گذشته بوده است.

دانشگاه لاوال کانادا

دانشگاه لاوال کانادا :یکی از بزرگترین ایالتهای کانادا کبک می باشد که مرکز آن شهر کبک و بزرگترین شهر واقع در آن شهر مونترال است. زبان رسمی این استان فرانسوی است. با جمعیتی حدود ۸ میلیون که بیش از ۸۰% از مردم به زبان فرانسوی صحبت میکنند. دانشگاه لاوال در شهر کبک در استان کبک قرار گرفته است.تحصیل در این دانشگاه به زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان در زمان ثبت نام الزامی است. این دانشگاه یکی از بزرگترین و به نام ترین دانشگاه ها در کانادا می باشد که معمولا در سطح جهانی رتبه ای بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ را داراست.

دانشگاه کلگری

شهر کلگری، دارای آب و هوای سرد و خشک است و در رده بندی اقلیم قاره ای مرطوب قرار می گیرد. دانشگاه معروف و اصلی این شهر کلگری می باشد. این دانشگاه در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان (۵۰ دانشگاه برتر در طول ۵۰ سال گذشته) و رتبه بندی اموزش های تامیز (۱۵۰ دانشگاه برتر در طول ۵۰ سال گذشته) در سال ۲۰۱۶ در کانادا و نیز امریکای شمالی در رتبه ۱ قرار گرفت.

در این محیط آموزشیِ دانشگاه کلگری، ۳۱٫۰۰۰ دانشجو در بیش از ۲۰۰ رشته مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای مشغول به تحصیل می‌باشند.در این دانشگاه فرصت‌های یادگیری مادام‌العمر متنوعی برای جامعه علمی فراهم می‌گردد. مطالعات بین المللی، داوطلبانه، کار و برنامه های تحقیقاتی همزمان با توسعه تنوع و ارتقای یادگیری، آموزش و تحقیق در زمینه‌های جهانی را فراهم می‌کند.

دانشگاه کانادا وست

یکی از بهترین شهرها برای زندگی در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور شهر ونکور می باشد. متوسط هزینه زندگی در این شهر برای هر نفر مابین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا ماهیانه می باشد. این شهر، اختلاف ساعت حدود ۱۱:۳۰ ساعت با تهران را دارا بوده و زبان مردم آن انگلیسی و فرانسوی است. دانشگاه غربی کانادا در قلب شهر ونکور واقع شده است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های خصوصی در کشور کانادا است.

از مزایای بسیار مهم این دانشگاه اخذ پذیرش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس حتی با داشتن مدرک زبان پایین می باشد که وجه تمایز بارزی نسبت به دانشگاههای دولتی است. امکان اپلای در تمامی فصول سال از نکات ویژه این دانشگاه می باشد.امکان اپلای برای این دانشگاه حتی تا سنین ۴۰ ساله هم امکان پذیر است.

دانشگاه دالهاوزی در کانادا

دانشجویان در نزدیک به ۲۰۰ رشته دانشگاهی در زیرشاخه های مهندسی، علوم انسانی، مدیریت و پزشکی امکان تحصیل در این دانشگاه را دارا می باشند. این دانشگاه دارای ۳ ددلاین برای اپلای دانشجویان سرتاسرجهان می باشد. (اول آپریل، اول سپتامبر و اول ژانویه). البته در برخی از دپارتمان ها تاریخ های ثبت نام متفاوت می باشد. نمره زبان موردنیاز این دانشگاه ارائه مدرک آیلتس ۷ و یا تافل ۹۲ می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه امکان پرداخت شهریه را به صورت ماهیانه برای دانشجویان فراهم نموده است (هرماه ۱۲۰۰ دلار کانادا) هزینه ثبت نام اولیه در این دانشگاه ۱۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

شهر مونترال در شرق کانادا در جنوب غربی استان کبک قرار دارد. این شهر بزرگترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ کشور کانادا می باشد. جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ حدود یک و نیم میلیون نفر می باشد. مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان جهان است و بزرگترین مرکز تجاری- صنعتی و فرهنگی کبک می باشد. این شهر دارای آب و هوای مرطوب است.

دانشگاه معروف این شهر دانشگاه پلی تکنیک مونترال است که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شده است بر اساس رتبه بندی QS دارای رتبه ۱۱۷ دانشکده های فنی جهان می باشد زبان تحصیل فرانسه می باشد.

دانشگاه آلبرتا کانادا

شهر ادمونتون پنجمین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ البرتا است. جمعیت آن با بیش از یک میلیون نفر در میان شهرهای امریکای شمالی بیش ترین جمعیت را داراست، اما تراکم جمعیتی پایینی دارد. دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است و در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا قرار دارد.

جو کلارک نخست وزیر پیشین کانادا و ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز مشهور فیزیک و برنده ی جایزه ی نوبل در فیزیک از مفاخر سرشناس دانشگاه البرتا هستند. دانشگاه آلبرتا یکی از ۵ دانشگاه ممتاز کانادا و یکی از ۱۰۰ دانشگاه ممتاز جهانی است.

دانشگاه کوئین کانادا

دانشگاه ‏Queen ‎‏ در شهر کینگستون در ایالت انتاریو با رتبه ۱۶۸ در دنیا، از جامع ترین و بزرگترین دانشگاه های کشور ‏کانادا می باشد. ‏ گستره رشته های ارائه شده در این دانشگاه از مهندسی و هنر گرفته تا علوم انسانی و حقوق می باشد. ‏ البته یکی از نکات قابل توجه در این دانشگاه شهریه های تحصیلی می باشد که از ۲۰٫۰۰۰ دلار کانادا به بالا در مقطع ‏لیسانس و فوق لیسانس می باشد. تحصیل در مقطع دکترا همراه با ارائه فاند ۱۲۰۰ دلار کانادا به بالا ماهیانه می باشد (هزینه های زندگی در کانادا). نکته ‏قابل توجه برای تحصیل در کانادا ارائه وام تحصیلی به متقاضیان فوق لیسانس از طرف دانشگاه می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021