لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

دانشگاه های پرتغال

دانشگاه های پرتغال

پرتغال کشوری واقع در جنوب غربی اروپا با آب و هوایی معتدل و جاذبه های گردشگری فراوان و منحصر به فرد می باشد. تحصیل در کشور پرتغال برای افرادی که خواهان تجربه ی یک زندگی اروپایی اما با هزینه ی پایین هستند، دانشگاه های پرتغال دارای رتبه های برتر در دنیا هستند، می تواند بهترین گزینه و انتخاب باشد.
این کشور با داشتن مراکز آموزش عالی معتبر در سطح دنیا و نیز به کارگیری شیوه های مدرن و قوی در سیستم های آموزشی، همه ساله مشتاقان به تحصیل زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

در میان تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موجود در این کشور، دانشگاه هایلیسبون، پورتو، کویمبرا، مینهو در میان لیست بهترین دانشگاه های پرتغال بیشتر از سایر مراکز برجسته هستند. دانشگاه های نام برده که دارای رنکینگ جهانی هستند و مدارک صادر شده از آن ها تقریبا در همه ی کشورها معتبر بوده و نیز مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند.

 

اسامی بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه لیسبون:این دانشگاه که در شهر لیسبون پرتغال واقع شده با داشتن حدود ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی، از بهترین دانشگاه های پرتغال و نیز تاثیرگذارترین مراکز علمی این کشور در زمینه ی آموزش رهبران قرن ۲۱ و پشتیبانی و حمایت از اقتصاد و همچنین تولید دانش و فناوری می باشد. رشته های مختلفی در این مرکز آموزش داده می شود که مهم ترین و برترین آن رشته ها، رشته ی جغرافیا است.

 

معرفی دانشگاه پورتو

دانشگاه پورتو:این دانشگاه رتبه ی اول در میان دانشگاه های کشور پرتغال را به خود اختصاص داده است. این مرکز، دانشگاهی دولتی است که در شهر پورتو مستقر شده و با داشتن ۳۰۶۴۰ دانشجوی مشغول به تحصیل در پرتغال ، بیشترین میزان جمعیت دانشجویی را در میان دانشگاه های این کشور دارد. یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال است که رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، زیست شناسی، مهندسی الکترونیک، مهندسی عمران، اقتصاد، علوم تربیتی، علوم کامپیوتر، معماری، پزشکی، مطالعات محیطی، طراحی، داروشناسی، کشاورزی و … برای مقاطع مختلف در آن ارائه می شوند.

 

معرفی دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا: این دانشگاه به عنوان مرکزی دولتی در شهر کویمبرای پرتغال، مشغول به فعالیت علمی می باشد. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال و همچنین تمام اروپاست که نقش عمده ای در تولید علم ایفا می کند. این دانشگاه در سازمان یونسکو به عنوان اثری فرهنگی نیز در سال ۲۰۱۳ به ثبت رسیده است. دانشگاه کویمبرا دارای دانشکده های داروسازی، پزشکی، روانشناسی، حقوق، علوم انسانی، علوم ورزشی، اقتصاد ، علوم آموزشی و نهایتا دانشکده ی علوم و فناوری می باشد.

 

معرفی دانشگاه مینهو

دانشگاه مینهو: یکی دیگر از بهترین دانشگاه های پرتغال که در شمال این کشور واقع شده است و دارای پردیس های بزرگی در دو شهر گویمارائس و براگا می باشد، دانشگاه مینهو است. دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده علوم، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده هنر، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده حقوق، دانشکده معماری، دانشکده روانشناسی، دانشکده مهندسی، دانشکده آموزشی، دانشکده ی علوم انسانی، هر کدام بخشی از پیکره ی این دانشگاه جدید التاسیس در پرتغال را تشکیل می دهند. این واحد آموزشی با داشتن جمعیتی بالغ بر ۱۹۰۰۰ دانشجو، در طی سال های اخیر روند رو به رشد چشمگیری را به نسبت دیگر دانشگاه های پرتغال، طی کرده است.

 

دانشگاه ایوورا

دانشگاه ایوورا: در شهر ایوورا در حدود ۱۵۰ کیلومتری لیسبون قرار دارد و سالیانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل این دانشگاه را انتخاب می کنند. دومین دانشگاه قدیمی پرتغال که در سال ۱۵۵۹ افتتاح شده و حدود ۹ هزار دانشجو دارد و در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد. دانشگاه ایوورا بیشتر بر روی رشته های علوم و تکنولوژی ، پرستاری ، علوم اجتماعی و هنر تاکید دارد.

 

دانشگاه الگارو

دانشگاه الگارو: از بهترین دانشگاه های دولتی دنیا که در جنوبی ترین منطقه پرتغال یعنی الگارو و با چشم اندازهای خیره کننده از سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده و شامل دو موسسه ی علمی و تحقیقاتی است. حدود ۱۰ هزار دانشجو در این مرکز عالی و منحصربفرد در حال تحصیل هستند که در بین آن ها دانشجویانی از ۶۰ کشور مختلف هم دیده می شوند. این دانشگاه در مجموع ۳ دانشکده و ۵ دپارتمان و مدرسه دارد که در بین آن ها دانشکده اقتصاد ، زیست فناوری ، علوم و تکنولوژی طرفداران زیادی دارند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. Fereshte گفت:

  سلام.اگه ممکنه بفرمایید شروع دوره ها چه تاریخی است و مهلت ثبت نام و شهریه سالانه برای رشته دندانپزشکی

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام و درود، برای تحصیل در پرتغال برای سال آینده شروع دوره ها رو داریم. اما تا آخر ژانویه باید کاراتون رو انجام بدید. اطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 2. Fereshte گفت:

  واسه رشته دندانپزشکی دانشگاه کویمبرا مدرک زبان باید بگیریم؟ کالج یا دوره اصلی به زبان انگلیسی است یا پرتغالی؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021